HDTV Brez TV vmesnikov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a roCkY » 26. Apr 2009 ob 17:51

Čist odvisno kje si in kakšen baker (kakovost linije) imaš do sebe.
Največ dobim na ADSL2+. Seveda tudi zaradi ponudbe na njem. TK med drugim omogoča tudi naročilo zadev, ki ne grejo vzporedno skozi. TV ima prioriteto nad netom. To mi kot uporabniku na meji zelo ustreza.
Sinhronizacijo imam okol 13 mbps. Naročena 2TV, 4 mbps net in telefona. TV je omejen na 10.8mbps. Znotrej tega se s PC lahko špilam in me zankrat nihče ne gnjavi (3x mpeg4 TV ali 2x mpeg2 TV ali "testni" HD TV). Skratka glede na lokacijo oz. linijo nimam sploh kaj razmišljat kaj je naročeno.

V večini primerov se je brezpredmetno prekladat kaj je najugodneje saj sama fizična omejitev pogojuje najugodnejšo izbiro. Je za par € cenejša li dražja pa v trenutni situaciji za večino uporabnikov ni najbolj pomembno.

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 26. Apr 2009 ob 20:32

Evo vidim, da vam je Mark že razkril, da že od Petka gledam HD na optiki za kar se lahko zahvalim izključno samo njemu. Pri montaži mi je monter dejal, da nima pojma od kod se je Motorola 1910 vzela, ker naj jih v skladiščih sploh nebi več imeli in so zelo iskana roba. Mark še enkrat hvala, za :pivo: pa še velja.
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

Prebeznik
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: Oranžni d. FTTH 1000/200
Kraj: Zgornja Besnica

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Prebeznik » 26. Apr 2009 ob 21:35

Še en dokaz , da smo "ta -bakreni" v podrejenem polozaju proti "optikašem" :jao:

hr
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 26. Sep 2006 ob 17:29
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a hr » 26. Apr 2009 ob 23:04

Če je nekdo naročil HDTV, pa tega ne more gledati.. bi bilo fer od ponudnika storitev, da uporabniku da kakšno ugodnost (recimo kakšen popust) zaradi napak, ki so bile narejene (konkretno ponujanje nečesa česa ni, oziroma točneje - zavajanje uporabnika).

archi
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 29. Apr 2009 ob 18:41
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a archi » 29. Apr 2009 ob 18:44

s temi vmesniki je katastrofa.
Reklamacijo za motorolo HD, ki ne dela kot bi morala imam že od 9.marca in nič, 50 dni in še vedno čakam.
Sramota !

hr
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 26. Sep 2006 ob 17:29
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a hr » 29. Apr 2009 ob 19:27

Navadni Nimda napisal/-a:Ne, ni stalna praksa. V petek pridejo HD Aminoti, in bodo potem enkrat drug teden poslani na teren (potrebno jih je poflashati prej, itd.). Ta teden so že prišli ta mali Aminoti (ki pa niso HD) in se že pošiljajo naokoli poslovalnicam in skladiščem. :)
Klical prej v klicni center.. vprašal za vmesnike.. pravijo da jih še nimajo.

Hm.. kdo tu koga nateguje? :?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Apr 2009 ob 20:38

OK, sem se pozanimal. Prišli so Aminoti prejšnji teden (Amino-110) za SD. Za HD so prišli Amino-130 M in je v testiranju do jutri, ker je čisto nov image (prej se je obešalo, kar ni za dajati uporabnikom). Če bo čez noč OK, potem bodo verjetno takoj jutri že pričeli pošiljati tudi te Aminote za HD TV.

Pričakujemo pa v kratkem tudi firmware upgrade za Motorolo 1910 in vklop še nekaterih HD programov v shemo. Več jutri ali po praznikih, ko zvem več (ali pa med praznik, če bo kak info priletel).
Optika 100/10

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 29. Apr 2009 ob 20:43

Mam občutek, da bo teh petkov še kar nekaj minilo, drugače pa vam povem, da nič ne zamujate, ker še nimate HD vmesnikov, ker razen boljše kvalitete prenosa ostalih programov in petih delujočih HD programov od tega dva za naročnino po 4 € in eden po 1,5 €, tako nam ostaneta samo dva delujoča HD programa, katera sta free. Sem pa opazil, da se mi je na drugem navadnem tvju na katerega je priklopljena Motorola 1510 začela občasno ustavljati slika in se je začel pojavljati krogec, ali se to dogaja tudi drugim? :grrpc:
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Apr 2009 ob 21:42

barabl, če izklop/vklop iz napajanja ne reši težave in se to dogaja pogosto prosim javi takoj na tehnično podporo, da se vnese napaka in preveri. Z veseljem se pomaga koliko je možno.

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 29. Apr 2009 ob 21:45

Navadni Nimda napisal/-a:OK, sem se pozanimal. Prišli so Aminoti prejšnji teden (Amino-110) za SD. Za HD so prišli Amino-130 M in je v testiranju do jutri, ker je čisto nov image (prej se je obešalo, kar ni za dajati uporabnikom). Če bo čez noč OK, potem bodo verjetno takoj jutri že pričeli pošiljati tudi te Aminote za HD TV.

Pričakujemo pa v kratkem tudi firmware upgrade za Motorolo 1910 in vklop še nekaterih HD programov v shemo. Več jutri ali po praznikih, ko zvem več (ali pa med praznik, če bo kak info priletel).
A firmware za 1910 razvija Motorola al T-2? In na kakšen način se zadeva nadgradi ( samodejno ali ročno )?
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 29. Apr 2009 ob 21:53

Mark napisal/-a:barabl, če izklop/vklop iz napajanja ne reši težave in se to dogaja pogosto prosim javi takoj na tehnično podporo, da se vnese napaka in preveri. Z veseljem se pomaga koliko je možno.

Iz elektrike sem odklopil modem in oba stbja pa je bil nekaj časa mir, nato pa je spet začelo sukat krogec. Bom jutri še mal preveril zadevo in šel kar na našo poslovalnico v Velenju pa naj oni urejajo dalje. Bi danes klical na tehnično podporo pa sem v službi in nimam pojma kakšna je situacija doma po 18.00 uri.
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

barabl
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Mar 2006 ob 15:11
T-2: Že imam
Paket: 100/20FTTH+2XHDTV+GSM+ČAKAM
Kraj: Velenje

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a barabl » 29. Apr 2009 ob 21:59

Sam drugače je pa tole zanimivo, ker pri vseh ponudnikih ( Siol, Sinfonika, Amis, UPC...) je bila zgodba podobna. Prvi mesec zadeva super delovala, da je ni blo mogoče prehvalit, nato pa se je začela nočna mora, najprej z hitrostmi in izpadi interneta, nato še televizja. Upam, da tu ne bo obratno, najprej tv, nato še net, ker mi potem ostane samo še sobna antena in pošta z golobi.
Slika FTTH
Slika HDTV
Slika GSM
Slika IP TELEFON + BREZŽIČNI ROUTER

archi
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 29. Apr 2009 ob 18:41
T-2: Že imam

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a archi » 29. Apr 2009 ob 22:04

Mark napisal/-a:barabl, če izklop/vklop iz napajanja ne reši težave in se to dogaja pogosto prosim javi takoj na tehnično podporo, da se vnese napaka in preveri. Z veseljem se pomaga koliko je možno.
Sam sem imel zanimive izkušnje z vašo tehnično podporo....Sem tudi dobil navodila, da moram motorolo izklopit iz "elektrike" za vsaj čez noč ?!?!
Ker, če jo izklopim za pol minute, minuto, kot sem storil jaz, ni dovolj. Potem sem imel z njim 15 minutno debato o kondenzatorjih, ki so lahko polni še čez ne vem koliko ur in dni in ne vem kaj. OMG !
Se opravičujem, ampak je zanimivo, da kadarkoli kličem na to "tehnično pomoč", dobim cca. študenta, ki nima pojma o pojmu, mu povem podatke o naročniku, in mi po ne vem kolikih reklamacijah in povpraševanjih kdaj bodo zamenjali motorolo reče;" ste izklopili napravo........".

MARŠ U P.......
Sramota !

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Apr 2009 ob 22:19

Nič ni potrebno izklapljati iz napajanja čez noč. Pametno je edino stb ugasniti preko daljinca, ko nehaš gledati.

Vztrajaj dokler se zadeva ne uredi, saj takšnih težav ne sme biti. Vsak problem se vzame resno in naredi največ, da se morebitna napaka odpravi. Če ni odpravljena direktno na HD-ju se posreduje do ustrezne službe.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV Brez TV vmesnikov

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Apr 2009 ob 22:21

barabl napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:OK, sem se pozanimal. Prišli so Aminoti prejšnji teden (Amino-110) za SD. Za HD so prišli Amino-130 M in je v testiranju do jutri, ker je čisto nov image (prej se je obešalo, kar ni za dajati uporabnikom). Če bo čez noč OK, potem bodo verjetno takoj jutri že pričeli pošiljati tudi te Aminote za HD TV.

Pričakujemo pa v kratkem tudi firmware upgrade za Motorolo 1910 in vklop še nekaterih HD programov v shemo. Več jutri ali po praznikih, ko zvem več (ali pa med praznik, če bo kak info priletel).
A firmware za 1910 razvija Motorola al T-2? In na kakšen način se zadeva nadgradi ( samodejno ali ročno )?
Firmware za Motorolo seveda razvijajo pri Motoroli. Ko bo nova verzija, se bo avtomatsko nadgradilo.

Če imaš pa težave z delovanjem storitev, prosim prijavi napako. Čimprej! :namrec:
Optika 100/10

Odgovori