Preklopil na optiko in router ne dela vec

Vse o T-2 internetu
rudolfo2
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 21:11
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a rudolfo2 » 26. Apr 2009 ob 16:57

Malkec napisal/-a:Za moje pojme se ti za 50/50 linijo že splača postavit router iz starega računalnika (seveda pod linuxom) in nebo težav z hitrostjo.
Router rabim za povezavo T-2,Tranquill serverja,Panasonic BluRay playerja in pa PC-ja na Windows Vista platformi.Vmes imam se 1Gb switch (za hitrejsi upload serverja ).Torej wireless zame ni nuja.

Uporabniški avatar
penzo
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a penzo » 26. Apr 2009 ob 21:19

Router @ Linux mašini je definitivno najboljša izbira. Osebno sem doma zamenjal že min. 5 routerjev .. par zaradi neprepustnosti p2p omrežji, par jih je pregorelo zaradi overloada, "elektro šoka", .. Raznorazne škatlice sem zamenjal z 400mhz kišto, testiral različne namenske Linux "distribucije" - od ipcop, clarkconnect, .. nobena se ni dobro obnesla, ker razen dodatnih nastavitev, niso boljše od prej omenjenih router kištic.
Trenutno uporabljam Shorewall na Linux Slackware distribuciji .. zadeva olajša pisanje "iptables", vse se sicer piše na roko (as ni web vmesnika), zaenkrat pa deluje brez problemov že več let .. razmišljam sicer o selitvi na FreeBSD ali OpenBSD, a zaenkrat še ni blo potrebe. Včasih sicer pregori kaka mrežna v kišti, a tisto ni nek strošek (10eur/kos) ..

Prednosti mašine + LINUX/BSD je definitivno več: boljša prepustnost (mašina brez problema prenese tudi široko odprte pipe), možnost popolne personalizacije (ni omejitev) in možnost uporabe strežnika tudi v druge namene (osebno isto kišto uporabljam še za DNS strežnik, DHCP server in load balancer).

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Apr 2009 ob 23:31

Isto je mene motilo pri razno raznih distribucijah. Vendar za nezahtevne uporabnike so tudi tiste distribucije OK. Zdaj za nekoga, ko se poklicno ukvarja z unix/BSD sistemi to ni noben problem. Kaj pa za nekoga, ko komaj ve kaj je Windows ? :mrgreen:

Ni še pa nihče tukaj omenil, da lahko tudi DD-WRT naložiš na X86 mašino. http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/X86 . Zadevo sprobal, vendar mi nekako ne diši, ker sem bolj mahjen na strežnike :mrgreen:

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a Razor » 1. Maj 2009 ob 13:42

dd-wrt na wrt54glju sfolga na 100/100 liniji cirka 60M, s tomatom nism se probu, raje postavu kisto in nimam vec problemov. Ti low-budget routerji niso za velike hitrosti narjeni.. Iptables na linuxu pa itak zmaga :)
Slika
Slika
Slika
» MG.

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 498
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 4. Maj 2009 ob 15:48

Kako jedro uporablja DD-WRT ? 2.4 ?

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a krho » 5. Maj 2009 ob 12:39

Meni Asus 500g premium z dd-wrt komaj zmore 20Mbit v eno smer.
Danes sem zato nabavil MSI IM-945GSE-A in MS550. Gor bo šel pa pfSense.

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 498
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 5. Maj 2009 ob 18:23

250 EUR ?
Pa še brez WLAN-a...
(je napajalnik vključen ?)


Sicer bo sekal, ampak cena je res previsoka za ruter...

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a krho » 5. Maj 2009 ob 19:03

270€, je še poštnina zraven.
Ja napajalnik je v ohišju.

Saj bi našel kaj cenejšega, vendar je potem gor desktop chipset, ki pa sam po sebi kuri 25W. tule je gor notebook chipset.. tako, da bi celotna poraba morala biti nekje okoli 12W.
Standardni PC pa ne pride v poštev, ker prvič porabi preveč elektrike, drugič, pa nimam prostora, še ene velike kište tlačit v omaro.

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a asgard » 5. Maj 2009 ob 21:42

Sam mam debian pa na njemu vmware za bedarije poganjat. Za router pa lepo ipcop notv vmware inštaliran. Dela ko urca. ping odličen (mal sem se bal zaradi vmware) , drugače pa malo šnofam po kakem bsd routerju ( monowall al pa pfsense). Skratka linux za router rula pa nej kdo hod okrog z nevem kakim routerjem za doza dinar. Če pa rab kdo licenco za dd-wrt x86 pro ( podprt tud wifi) pa nej pove.

rudolfo2
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 21:11
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Preklopil na optiko in router ne dela vec

Odgovor Napisal/-a rudolfo2 » 7. Maj 2009 ob 09:16

Zgodba se je koncala tako da je prisel T-2 tehnik in po parih urah smo ugotovili da je ves problem v Visti.Ce nastavis hitrost v Visti na Full-Duplex 100 MB/s bo server na T-2 videl povezavo kot Half-Duplex.Zato sem imel samo polovico od 50/50 MB.Pravilna nastavitev je Auto Negotiations.To velja za mobo DP45SG in pa zadnje gonilnike,ki zgleda ne delajo prav.

Odgovori