Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 9. Jun 2009 ob 18:42

Ejsi/Disi napisal/-a:
Bismarck napisal/-a:Ejsi ni treba da se delaš norca. Toliko slabše, če niso zadnjih treh hiš povezali s centralo.
Kdo se dela norca? Ti si nekaj klepal o 10 številkah in o nepriklopljenosti. Pa si falil.

Ti se delaš. 10 številk se reče pretiravanje. Rajši sem več reko kot pa manj, ker nisem šel točno preverit. Če pa so samo 3 pa ŠE TOLIKO SLABŠE. Kaj jim je zmanjkalo motivacije za cca 50 metrov?

Zdaj pa lahko greš merit (če rabiš meter,ti ga sam prinesem) in se lahko prepiraš, da je blo 40,3 metra, kar se bo izkazalo za zelo koristno....

@ susanowo

Jap. Vedno je dnar glavni krivec. Samo poglej kako svinja**** je zakuhal Siol z dvigom cen za njihove pakete. Sem ravno bral v Žurnalu. Upam, da bo Siol zgubo uporabnike. Mogoče v dobro T2.

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 9. Jun 2009 ob 18:58

manic napisal/-a:btomaz vidim da maš neke konekšene pri gratelu :car: A so ti slučajno kaj povedali glede Prušnikove? Mogoče od tebe prej zvem kaj, kot pa od T2 :pivo:
Heh, če bi imel zveze, tega tukaj ne bi rabil pisati. Preprosto se odpravim v njihov kontejner pri Betnavskem gradu in povprašam v njihovem gradbenem biroju. Simple ;-)
Zato pravim "Off record", da ne bi koga po krivici v blato porinil. So dečki tam dovolj pošteni, da povedo po resnici. :idea:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 9. Jun 2009 ob 19:16

Aha tak ti to :hudicek: Če boš še kaj hodo mimo vprašaj še malo za Prušnikovo :pivo: Tebe že očitno mal poznajo :D Mislim da bom prej zvedo od tebe (prek Gratel) kako bo glede optike v Mariboru, kot od T2. Kar je übersramotno.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Jun 2009 ob 19:47

manic napisal/-a:
Malkec napisal/-a:Prušnikova ma možnost od 10 do 52 številke (izvzeta 44). - vse so parne številke.
Motiš se kolega. Optika je možna samo od 14 do 42 (izvzeto 12 in 44 ki so trgovine). Jaz sem v desetki in nimam možnosti naročiti optike (vsaj ne prek e-naročilnice). Malo prej sem iz optimizma celo poklico na T2 in študentek mi je povedal naj se obrnem na Gratel :jao: Obup. Malkec a lahk poveš od kod ti info 10 do 52? Hvala v naprej.

LP
Pardon, od 14 do vsaj 52 (brez 44) je že možno :oops: Dalje nisem gledal (niti ne vem do kolko gredo številke).

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 9. Jun 2009 ob 20:12

Sem šel pogleat ja. Do 52 je že možno, to je tudi zadnji blok. Prejšni teden je ziher bilo samo do 42, ker sem vsak drugi dan gledo. Kaj to pomeni da bo T2 kmalu dokončal še v drugo smer (do dvojke)? :car: :car: :car:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 11. Jun 2009 ob 21:57

Malkec a je kaj novega v khhhmmm... mojem primeru? :oops: Je kaj novega? Lahko pričakujem prijetno presenečenje? :pivo:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 11. Jun 2009 ob 22:40

Ne oglašam se več v tej temi ker sem še bolj jezn kot ti. :grr:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 12. Jun 2009 ob 01:20

hehe jao to ne pomeni nič dobrega :grrpc:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 12. Jun 2009 ob 18:44

Malkec napisal/-a:Ne oglašam se več v tej temi ker sem še bolj jezn kot ti. :grr:
Upsss, to pa dosti pove. :? Kot kaže zelo drži tista o koncu leta, ali še kasneje. No, zdaj je mogoče bolj jasno, zakaj se je SIOLodločil za tak dvig cen. So zavohali, da s T-2 ne bo nič več, pa so spet monopolisti. :jao:

Malkec, daj malo namigni okrog "insiderskih informacij. :car:
Vsaj v grobem: leto, leto in pol, dve leti, več kot dve leti, nikoli....

Jaz grem drug teden spet v kontejner. Javim, takoj ko zvem. (Če bo še kdo sploh tam :D )

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 12. Jun 2009 ob 19:11

btomaz psssstttt ;) Prušnikova 10 :pivo: :pivo: :pivo: Pa upam da neo kontejner prazen :P

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Jun 2009 ob 19:20

btomaz napisal/-a:
Malkec napisal/-a:Ne oglašam se več v tej temi ker sem še bolj jezn kot ti. :grr:
Upsss, to pa dosti pove. :? Kot kaže zelo drži tista o koncu leta, ali še kasneje. No, zdaj je mogoče bolj jasno, zakaj se je SIOLodločil za tak dvig cen. So zavohali, da s T-2 ne bo nič več, pa so spet monopolisti. :jao:

Malkec, daj malo namigni okrog "insiderskih informacij. :car:
Vsaj v grobem: leto, leto in pol, dve leti, več kot dve leti, nikoli....

Jaz grem drug teden spet v kontejner. Javim, takoj ko zvem. (Če bo še kdo sploh tam :D )
Nobenih insiderskih informacij ne boš dobil, dokler ne bo cajt za to.

HINT: motiš se. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 12. Jun 2009 ob 21:03

NN zakaj ste vedno tak zadržani pri T2 glede informacij? Ej človek leto in pol že čakam na optiko. Na koncu sem že z potrpljenjem :( Kaj res tak težko povedat kaj se bo zgodilo v naslednjih dneh, tednih, mesecih. Menda ja veste da ves folk pripravljen čakat na T2, ampak vsi bi radi vedeli kak dolgo še morajo čakat. Usmili se nas :car: :car: :car:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Jun 2009 ob 21:10

Večinoma gre za to, da se nekaterih informacij ne sme dajati iz strateških razlogov. Tu je konkurenca, ki dela nespodobne stvari, če dobi kakšno informacijo preveč (morebiti bom kdaj povedal, kakšne so te stvari). Zato bodo zvedeli bore malo, kar pa bodo zvedeli, bo včasih napačno, včasih jim bo pa servirana laž. Naj še oni uživajo.

Potrpeti, da se naredi optika tudi v vašem delu Maribora.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 13. Jun 2009 ob 05:51

Mah Nimda ne moreš mi rečt da je strateška skrivnost informacija če bo T2 zaključil eno ulico (vsega skup pet blokov). Ne rečem za plane kam namerava T2 nadaljevat optiko, to je pol nekaj čist drugega. Glej razočaran sem nad T2, vašim vodstvom, vašim helpdeskom (sami študenti ki imajo manj pojma kot jaz), vašo logistiko, ... Ste bli včasih svetla zvezda na nebu, zaj ste sam tipično mariborsko delo ---> polovičarji.

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Jun 2009 ob 08:02

OK.
Sedaj pa pokliči na Gratel, ki ima čez izvedbo optičnega omrežja...

Mi ga dobimo šele potem, ko je zgrajeno, da lahko vklopimo uporabnike. :namrec:
Optika 100/10

Odgovori