Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Jun 2009 ob 10:23

btomaz napisal/-a:
Malkec napisal/-a:Ne oglašam se več v tej temi ker sem še bolj jezn kot ti. :grr:
Upsss, to pa dosti pove. :? Kot kaže zelo drži tista o koncu leta, ali še kasneje. No, zdaj je mogoče bolj jasno, zakaj se je SIOLodločil za tak dvig cen. So zavohali, da s T-2 ne bo nič več, pa so spet monopolisti. :jao:

Malkec, daj malo namigni okrog "insiderskih informacij. :car:
Vsaj v grobem: leto, leto in pol, dve leti, več kot dve leti, nikoli....

Jaz grem drug teden spet v kontejner. Javim, takoj ko zvem. (Če bo še kdo sploh tam :D )
Kaj ti naj povem če ne vem? Jezn sem zato ker je plan delal nekdo ki mu stanje v Mariboru ni ravno blizu ne pa zaradi tega ker bi hipotetično naj trajalo še xy mesecev... Kaj ti misliš da je SIOL dvignil cene zaradi ene ulice v Mariboru? Ne se hecat no :roll:

P.s. tole tvoje natolcevanje s kontejnerom je malo mimo. Poslovni prostori v Betnavi so zelo lepi. :roll:

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 13. Jun 2009 ob 10:51

Malkec prosim sporoči mi, ko boš našo tistega v T2, ki je zadolžen za Maribor in ne opravlja svojega dela zadovoljivo, da mu grema zbistrit glavo. ;-) :jao:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 13. Jun 2009 ob 14:04

Malkec napisal/-a: P.s. tole tvoje natolcevanje s kontejnerom je malo mimo. Poslovni prostori v Betnavi so zelo lepi. :roll:
Kaj ti misliš da je SIOL dvignil cene zaradi ene ulice v Mariboru? Ne se hecat no
Ma, res? Gratel je v kontejnerju 100 m od vrat T-2. No, mogoče pa so se po mojem zadnjem obisku preselili in sedaj uživajo v novih prostorih, kjer jim je tako lepo, da več ne gredo na teren. ;-)

Eh, seveda ni Siol zaradi Borštnikove dvignil cen, ampak ker so gotovo podobne komedije okrog optike še kje. Tudi oni se kje pozanimajo, pa gotovo ne na forumih. :hmm:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Jun 2009 ob 14:21

Pardon, narobe sma se razumela. Tam majo res kontejner ja. :jao:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 394
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 13. Jun 2009 ob 15:01

Navadni Nimda napisal/-a:OK.
Sedaj pa pokliči na Gratel, ki ima čez izvedbo optičnega omrežja...

Mi ga dobimo šele potem, ko je zgrajeno, da lahko vklopimo uporabnike. :namrec:
Se opravičujem. Sej vem, da Gratel gradi optično omrežje za T2. Sam kaj niate kakega biča pri vas skritega v kakšnem predalu (za občasne igre s tajnicami :mrgreen: ), pa jim mal podžigate, ker tempo v Mariboru je überpočasen. :jao:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 11:56

Pa a misliš, da bi v tem primeru to v javnosti zganjali? :o Optično omrežje je velik in kompleksen projekt. Marsikaj se lahko zalomi, ki ni pod kontrolo izvajalca, recimo da se ne dobi prostora za centralo, ali pa recimo, če se neke ulice ne da prekopati iz tehničnih razlogov brez popolne zapore in organiziranja obvoza, itd. Torej je potrebno biti potrpežljiv, dokler se optika ne pripelje v vsako bajto. Ne gre drugače!
Optika 100/10

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 15. Jun 2009 ob 11:59

:!: News from the container: Borštnikova veselo sanjaj naprej. Pred jesenjo nič.

:beri: Seveda je vse "off record" in zgolj informativno ter neobvezujoče. :!:

Iz moje strani Bye, bye T-2. Mogoče enkrat v drugem življenju, oz. ko (če) bo optika. :cry: Grem na Siol, in prihranim 23 EUR, ki sem jih mesečno zaje***, ker sem verjel pravljicam o januarju, februarju, marcu in potem ziher maja :jao:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 394
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jun 2009 ob 13:10

Navadni Nimda napisal/-a:Pa a misliš, da bi v tem primeru to v javnosti zganjali? :o Optično omrežje je velik in kompleksen projekt. Marsikaj se lahko zalomi, ki ni pod kontrolo izvajalca, recimo da se ne dobi prostora za centralo, ali pa recimo, če se neke ulice ne da prekopati iz tehničnih razlogov brez popolne zapore in organiziranja obvoza, itd. Torej je potrebno biti potrpežljiv, dokler se optika ne pripelje v vsako bajto. Ne gre drugače!
NN tem besedam bi še nasedel če ne bi živel v Mariboru. Jaz ne vem kak je za tebe, sam tisti ko tu živimo smo gledali kak so se kanali kopali, polagali in nazaj asfaltirali (več kot leto nazaj), vem tudi da je v mojem bloku že nareta omarica in drugje tud (takoj za tem ko so zakopali kanale, torej tud že eno leto nazaj). Tu kjer T2 polaga optiko pa je itak skoro v celoti blokovsko naselje tako da o problemih z omaricami in prekopih mi ne moreš govorit, ker jih ni blo. Edina stvar ki jo T2/Gratel mora naredit je dejansko filanje praznih kanalov z optičnimi kabli + oprema v stanovanje. Tak da vidiš NN, da smo mariborčani upravičeno jezni (nekateri tud že agresivni). Raje bi bli tiho in nas presenetli, kot pa da nas določene že leto in pol rajcate z optiko. Pride trenutek ko se ti enostavno sfuzla in maš pol kufer lažnih informacij in zavajanj.

P.S.: Ponujam lisice, da priklenete vsaj enga delavca in prisilite na delo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 15. Jun 2009 ob 13:24

Manic, mnenju se pridružujem v celoti. :plosk:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 13:26

manic napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:Pa a misliš, da bi v tem primeru to v javnosti zganjali? :o Optično omrežje je velik in kompleksen projekt. Marsikaj se lahko zalomi, ki ni pod kontrolo izvajalca, recimo da se ne dobi prostora za centralo, ali pa recimo, če se neke ulice ne da prekopati iz tehničnih razlogov brez popolne zapore in organiziranja obvoza, itd. Torej je potrebno biti potrpežljiv, dokler se optika ne pripelje v vsako bajto. Ne gre drugače!
NN tem besedam bi še nasedel če ne bi živel v Mariboru. Jaz ne vem kak je za tebe, sam tisti ko tu živimo smo gledali kak so se kanali kopali, polagali in nazaj asfaltirali (več kot leto nazaj), vem tudi da je v mojem bloku že nareta omarica in drugje tud (takoj za tem ko so zakopali kanale, torej tud že eno leto nazaj). Tu kjer T2 polaga optiko pa je itak skoro v celoti blokovsko naselje tako da o problemih z omaricami in prekopih mi ne moreš govorit, ker jih ni blo. Edina stvar ki jo T2/Gratel mora naredit je dejansko filanje praznih kanalov z optičnimi kabli + oprema v stanovanje. Tak da vidiš NN, da smo mariborčani upravičeno jezni (nekateri tud že agresivni). Raje bi bli tiho in nas presenetli, kot pa da nas določene že leto in pol rajcate z optiko. Pride trenutek ko se ti enostavno sfuzla in maš pol kufer lažnih informacij in zavajanj.

P.S.: Ponujam lisice, da priklenete vsaj enga delavca in prisilite na delo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kdo pa govori o omaricah? Govoril sem o tem, če se da neko ulico priklopiti ali ne.

Priklopili vas bodo, ko bo to možno. Ker je v našem interesu, da se vas priklopi čimprej, to pomeni, da boste čimprej priklopljeni. Jaz tega ne morem razumeti drugače. Kjer je torej nasedanje? :shock:
Optika 100/10

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 15. Jun 2009 ob 13:43

Priklopili vas bodo, ko bo to možno. Ker je v našem interesu, da se vas priklopi čimprej, to pomeni, da boste čimprej priklopljeni
Ta fora o interesu pa je res bosa. Za Borštnikovo čisto zagotovo. Znana kot najbolj problematična, pa se je izogibajo kot hudič križa. Bodo prej do Drave potegnili, kot to zrihtali. Eh, saj res, cca 20 blokov po 35 stanovanj. Se ne splača :hmm:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 13:44

Ne nakladaj! :mrgreen: :roll:
Optika 100/10

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 15. Jun 2009 ob 13:54

Žal so to dejstva (facts, fakten, stvarnost....) Malo preberi nazaj, kako nam pravljice pripovedujejo, začenši z decembrom 2008. Pa naj cenjena publika na forumu oceni to nakladanje :lol:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 13:58

Res so pravljice, neuradne izjave, iz konteksta iztrgani citati,... :mrgreen:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 15. Jun 2009 ob 13:59

Da ne omenjamo da majo možnost priklopa bajte na koncu Ljubljanske, pa bajte v Berglesovi, tudi en del Radvanjske!!!! Borštnikova pa ne. Tole je pa več kot sem jaz sposoben razumet :nevem:

Odgovori