Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 15. Jun 2009 ob 14:41

Navadni Nimda napisal/-a:Res so pravljice, neuradne izjave, iz konteksta iztrgani citati,... :mrgreen:
Zame, kolega Malkec gotovo meni enako, to ni nič od zgoraj zapisanega, ampak kruto dejstvo, večkrat preverjeno v praksi (svoji koži). Neodzivnost, hoja okrog vrele kaše, vedno znova "v kratkem, je že pripravljeno, svetujemo prekinitev pogodbe...", javno je objavljeno celo "Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2, ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta, kar sploh ni res, ker je vse že več kot 2 leti postavljeno. Čez cesto (Kardeljevo), pa dela. Ne me basat . :evil:

Pustimo to sedaj, ker sicer ne bo konca. Stanje je pač takšno kot je, rating T-2 je s tem na najnižji možni točki, sreča samo, da imamo alternativo, sicer ne najboljšo, pa vendar. Problem bo zgolj v tem, da bodo vaši akviziterji bolj suhega izkupička, ker nobeden na Borštnikovi T-2/Gratel več ničesar ne verjame. Potem pa bo "zmagoslavno" zapisano, da na lokaciji ni bilo zanimanja in ponudbe ne bo. :neutral:
In od omrežja, razritega asfalta ter hodnikov, ne bo nobene koristi.

PS: Je morda tukaj kakšen deal med T-2 in TS. :nevem:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jun 2009 ob 15:26

Navadni Nimda napisal/-a: Kdo pa govori o omaricah? Govoril sem o tem, če se da neko ulico priklopiti ali ne.

Priklopili vas bodo, ko bo to možno. Ker je v našem interesu, da se vas priklopi čimprej, to pomeni, da boste čimprej priklopljeni. Jaz tega ne morem razumeti drugače. Kjer je torej nasedanje? :shock:
Hehe nasedanje sprašuješ NN? :) Če ti povem da sem šel na VDSL samo iz razloga da (mogoče) olajšam kasnejši prestop na optiko novembra 2007. Takrat mi je T2jevec (poslovalnica v Betnavsem gradu) rekel da bo optika januarja/feburarja 2008. Mineta ta dva meseca in še dodatna dva, mi pove T2jevec da bo optika poleti, julija 2008. Mine poletje, ništa. Sem na sejmu v Celju, zagledam T2 štand. Vprašam gospodično kak je z optiko in mi pove da oktobra, najkasneje novembra 100% garantirano. (vzamem vseeno z rezervo). Uganeš lahko da je že december in spet nič. Pol sem neki zasledil spet o kombinaciji januar/februar 2008, si mislim hmmmm... maybe (NOT). Zadnje mesece pa čitam stanje na tem forumu in se smejem, veselim in včasih tud kako solzo spustim. Tak da dragi NN me sedaj razumeš zakaj sem jezen, zakaj mi desna oka tripa kot Homer Simpsonu ko čujem da spet neo nič z optiko. Upam da me. In še najbolj me je razjezlo ko je T2 sedaj naredil optiko v moji ulici (Prušnikova) najprej od 14 do 42, čez dva tedna dokončal do 52. Do dvojke (jaz sem v 10ki) pa bo nadaljeval jeseni (po neuradnih informacijah). :jao: :jao: :grrpc: :grrpc: :grr: :grr:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 15:27

A misliš, da se te nalašč zafrkava s to optiko? Sedaj še ni možna.

Nisi pa vezan pri T-2, torej se NE kaže sekirati. :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jun 2009 ob 15:46

Ne nisem vezan. Si pa želim T2 optiko iz večih razlogov. :rtmT2: Poglej gre se samo za dejstva da ne poveste iskreno kaj se dogaja v vašem vodstvu in da počnete (v mojem vidiku) strateške napake, eno za drugo. Sploh mi ni jasno zakaj recimo je T2 najprej šel postavljat optiko v Kranju. WTF? :hmm: Kranj ma ja 715 prebivalcev (joke). Ne bi blo bolj pametno najprej gradit optiko v mestih z večjo poseljenostjo na km^2 (LJ in MB recimo)? Dobili bi veliko več naročnikov na položen km optike, kot v Kranju. V to sem 10000% prepričan. Posledično bi imeli več priliva ojrov, torej več sredstev za kasnejšo širitev v manjše kraje. Najbol me moti pa to, ker je T2 mariborsko podjetje in gre drugam polagat optiko kot tam, od kod izvira. Sramota. NN kaj ti mariborčani želimo povedat je sledeče: "Ja ok rabite čas (več kot očitno ogromno časa) da zgradite optiko v Mariboru. Ampak a mislite da bo na koncu še ostalo toliko strank pripravljenih za prestop k T2, da se bodo stroški investicij pokrili?". Glejte le da ne boste gradili zamanj. V tem trenutko še je kr nekaj strank, čez pol leta al leto dni pa vprašanje kolk še jih bo. ;-)

P.S.: Upam da razumeš da si srčno želim(o) da T2 uspe, ampak s takšno taktiko kot jo imate sedaj pa vam kaže bolj slabo kot dobro.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 15. Jun 2009 ob 15:53

:mrgreen: :mrgreen:
Ehh, sem moral to prilimat.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 15. Jun 2009 ob 15:56

Ejsi rajši napiši kaj konstruktivnega zakaj se ne dela Borštnikove... :neutral:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 15. Jun 2009 ob 16:10

Malkec, zakaj točno se določenih delov ne kablira, ne vem. No, eden izmed razlogov je poznan. Drugače pa bi se moral pozanimat na firmi.
Smejal sem se pa glasnemu razmišljanju manica, ker pač ne ve kako stvari stojijo in je pač en kup nebuloz napisal.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jun 2009 ob 16:16

Enlight me o great Ejsi/Disi :car: :car: :car:

:hmm: If you can :hmm:

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 15. Jun 2009 ob 18:52

Ejsi/Disi napisal/-a:Malkec, zakaj točno se določenih delov ne kablira, ne vem. No, eden izmed razlogov je poznan. Drugače pa bi se moral pozanimat na firmi.
Smejal sem se pa glasnemu razmišljanju manica, ker pač ne ve kako stvari stojijo in je pač en kup nebuloz napisal.
Prosim če navedeš znani razlog.

Za ostale pa se prosim pozanimaj, da vidimo pri čem smo. :namrec:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 16. Jun 2009 ob 09:00

@manic:
Žal ti ne morem tega razlagat - poslovna skrivnost. PAč ne veš kako, kdo, s kakšnim namenom se je to začelo, kdo je lastnik, kdo investitor, kakšni so pogoji občine... Brez skrbi, noben ni bil hud, samo žal ni vse tako preprosto, kot nekateri to mislijo. Se pa vsi trudimo, da bi bilo čimprej vse končano + priklopljeno, samo ne gre vse zmeraj po načrtih. :nevem:

@Bismarck:
Znani razlog - recesija.

Pozanimal se pa, roko na srce, ne bom. Ponavadi to pišem, ko pridem domov, v prostem času. In takrat niti slučajno ne bom klicaril naokoli, da bom tukaj odgovoril. Če pa bom slučajno na firmi in da se bom še spomnil, potem ni problema. ;-)
˝Let there be light˝,
and there was light!

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 16. Jun 2009 ob 14:02

mani(@)c ... saj to kaj si ti napisal sem jaz ze eno leto nazaj napisal :) (Bravo)
Skoda, da so se lotili tega projekta kot loleki ... kaj ces ...
Zato SIOL tako lepo dela priklope in jim bo itak pobral vse uporabnike (ce jim ze ni).

Lp,
S.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 16. Jun 2009 ob 14:18

In pol pričakujete da vas folk razume? Celoten projekt je očitno je vlka poslovna skrivnost (le kaj je skrivnost, mogoče da sploh ne polagate optike :hmm: ). Kr neki :plosk: :plosk: :plosk:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 16. Jun 2009 ob 14:22

Priklaplja se tam kjer je možno, tako da ni skrbi. Ostali pa upajmo da bomo čimprej na vrsti :nevem:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 16. Jun 2009 ob 14:33

leta 2167 :rtmT2:

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 16. Jun 2009 ob 14:34

hihi :) :rtmT2:

Odgovori