IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fejker » 23. Jun 2009 ob 14:18

Hmmm, zadevo sem poizkusil povezati tako kot nazorno prikaže Jonas v video posnetku na Technodromu, pa mi TV na prenosniku ne deluje.

Imam naslednjo konfiguracijo:
SVM 104 (T2 router/modem):
na port 1 je priklopljen na WiFi Router Asus R-TN11 na katerega je priklopljen strežnik in dodatno nudi WiFi dostop za tri računalnike
na port 2 je priklopljen ISDN vmesnik od T2 in nanj ISDN telefon
port 3 je prazen
na port 4 je priklopljen Amino

Na tretji port sem skušal priklopit prenosnik preko UTP kabla in nastavil IP za mrežno kartico na prenosniku na 193.168.1.55 (ta vem da je frej). Pognal sem VLC in v nastavitvah nastavil IPv4 multicast output interface address na 193.168.1.55 ter shranil nastavitve. Za vsak slučaj sem še ugasnil VLC in ga pognal ponovno ter naložil T2 playlisto. Ko kliknem v playlisti na katerikoli program, se ne zgodi nič, tudi če ponovno stisnem stop in play.

Če mrežni kartici pustim, da ji T2 router/modem dodeli IP, dobim nek tretji IP, ki nima veze z mojim statičnim IP-jem od T2. Poizkusil sem tudi ta avtomatsko dodeljeni IP dodat v VLC in pognat playlisto, pa tudi ne gre.

Zanima me tudi, če je potrebno v VLC-ju nastavit tudi Multicast output interface oziroma karkoli drugega:
Slika

Kaj delam narobe? Mi lahko kdo prosim pomaga?

PS: Naslednji korak (če/ko tole usposobim z vašo pomočjo) bi bil spedenat IP-TV, da bi delal preko WiFi in da ne bi potreboval dodatnega kabla do prenosnika.
Zadnjič spremenil fejker, dne 23. Jun 2009 ob 14:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Jun 2009 ob 14:20

a imaš naročeno 1 TV? če imaš ti na lan 3 ne bo zadeva delovala.
lp

fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fejker » 23. Jun 2009 ob 14:24

Aha, se pravi bi moral imet naročena dva TV priključka oziroma bi to delovalo, če odklopim Aminota. Če prav razumem je to to.

Bom probal zdajle in poročam.

EDIT: OK, sem prenosnik preko kabla priklopil na četrti port in zadeva funkcionira. Sem pa poizkusil zdaj iz četrtega porta na T2 vmesniku priklopit na Asus router in Aminota pravtako na Asus router ter se s prenosnikom priklopit preko WiFi na router in zadeva nekako na pol funkcionira. Nekaj se trudi prikazat ampak ne gre. Moč povezave je dobra in laufa na 144Mbps (WLAN-N). Na router žal še nisem spravil DD-WRT firmware-a, ker ga za ta model routerja ne najdem. V default firmware-u pa ne najdem kakšne nastavitve, ki bi bila za multicast. Mogoče bi bilo dosti že kakšen bridge narest ali kaj podobnega?

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 23. Jun 2009 ob 16:19

fejker napisal/-a:Kaj delam narobe? Mi lahko kdo prosim pomaga?
Mrezna ki je priklopljena na t2 router/modem je najbolje da ima IP iz segmenta 10.0.0.0/8. Preko WiFija pa nebo delalo prevec dobro (kockanje itd) tako da...
Zadnjič spremenil SoLoR, dne 23. Jun 2009 ob 17:39, skupaj popravljeno 1 krat.

šime
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 17:05
T-2: Že imam
Paket: internet optika - tv + hd

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a šime » 23. Jun 2009 ob 16:59

živjo, imam eno vrašanje. VLC mi ne odpre slike na Sportklubu... zvok je, namesto slike pa imam črn ekran. ta problem imam samo na Sportklubu, vsi ostali programi na VLC-ju delajo brez problema... tudi Sportklub+. mi mogoče kdo lahko pomaga? se opravičujem, če je bilo vprašanje že kje zastavljeno, oziroma je bila tema že kje predebatirana...nisem našel.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1141
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 23. Jun 2009 ob 17:40

:rtmT2: lista televizijskih programov po stanju na dan 22.06.2009

Datoteka je na naslovu:

http://www.datoteka.si/file/1230/T-2-TV ... 9-m3u.html


Odstranjeni programi: Klik TV, Nova TV, hrvaška RTL Televizija, Play TV (HD)... in dodan RTS Maribor (HD).
Zadnjič spremenil d_g, dne 23. Jun 2009 ob 23:10, skupaj popravljeno 1 krat.

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jery » 23. Jun 2009 ob 18:15

thanks
Slika

Uporabniški avatar
roksa
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roksa » 23. Jun 2009 ob 18:17

Jaz sem tudi naredo tak kot je Jonas razložo, samo da mam jaz eno mrežno.Zaj me pa zanaima a v tem primeru prepišem IP naslov iz obstoječe mrežne v VLC/stream output/acess output?Sem poskuso pa mi vseeno ne deluje.A je kaka fora v zaporedju kablov(LAN1-LAN2-LAN3-LAN4).Prosim za pomoč!!! :oops:
Zadnjič spremenil roksa, dne 23. Jun 2009 ob 20:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Jun 2009 ob 19:06

Dej tale IP svoj skrij, če ne te bom ddosal :D
Slika


Lp, Kitl

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a markob » 24. Jun 2009 ob 12:16

Slowhand napisal/-a:poženeš vlc in klikneš na show playlist
če potem v playlisti klikneš na ID,se ti programi razvrstijo po vrstnem redu od prvega do zadnjega,če pa klikneš še enkrat pa od zadnjega do prvega (nastaviš kar ti paše)
nekaj podobnega se zgodi,če klikneš v playlisti na Title - programi se razvrstijo po abecednem redu od a do xx in obratno
bo to rešilo tvoj problem ?
Mislim da je glih ta razvrstitev problem in da mi potem po svoje razvrsti kanale in ne tako kot jih jest v notepadu.

Ali mi lahko se kdo pove kako v vlcju v full screen nacinu vidim spodaj knofe za naprej/nazaj saltanje kanalov, ko je sveze instaliran mi to se kaze, nato pa zgine ta toolbar?

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 24. Jun 2009 ob 13:06

ravno s tem prilagajanjem nastaviš,da bodo programi razvrščeni po tvoje oz. po vrstnem redu,kot ga imaš - nastavi željeno,zapri vlc in ponovno odpri,pa boš videl,če razvrstitev ostane - če se epremeni,si najbrž kako nastavitev spreminjal

tool/preferences/interface/okljukaj show a controller in fullscreen - klik na save in restart vlc-ja (če pa to že maš,pol pa v fullscreenu mal miško pelji na sprehod,da se kontrole prikažejo)

pa mal manj po nastavitvah čarej al pa preber manual od vlc-ja (marskej boš not zvedu - tud vse zgoraj napisano :hudicek: )
Heca ni več !

kirezagar
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 13:42
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kirezagar » 25. Jun 2009 ob 19:37

Zanima me, ali ima kdo najnovejšo T-2 lissto za radio?

Uporabniški avatar
Stancel
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 12. Jun 2009 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Stancel » 26. Jun 2009 ob 02:05

Ja novo listo radiskih programov dobiš na spletni strani http://www.rozina.si/files/t2.m3u samo so še vmes tv programi.
Povem pa ti, da se posodabla dirketno od T2 kar je novega dajo na to spletno stran.

Upam, da sem ti kaj s tem pomagal.

Lep pozdrav vsem
Čakal sem 19 dni
Slika

d_g
Legenda
Prispevkov: 1141
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 26. Jun 2009 ob 23:41

No radijski programi so v tej shemi totalno mimo. Lani enkrat je bila velika nadgradnja radijskih programov. Dodano je bilo precej slovenskih radijskih postaj, precej satelitskih ukinjenih itd... vendar žal na vlc-ju še vedno nismo ugotovili zakaj nove postaje ne delajo :hmm: (delajo pa vsi od prej: slo1, val 202, hrt 1...) kakšen neuradni namig od neuradnih T-2 jevcev na tem neuradnem forumu pa tudi še nismo dobili :nevem:...

markob
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 4. Nov 2008 ob 21:22
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a markob » 2. Jul 2009 ob 17:50

Slowhand napisal/-a:ravno s tem prilagajanjem nastaviš,da bodo programi razvrščeni po tvoje oz. po vrstnem redu,kot ga imaš - nastavi željeno,zapri vlc in ponovno odpri,pa boš videl,če razvrstitev ostane - če se epremeni,si najbrž kako nastavitev spreminjal

tool/preferences/interface/okljukaj show a controller in fullscreen - klik na save in restart vlc-ja (če pa to že maš,pol pa v fullscreenu mal miško pelji na sprehod,da se kontrole prikažejo)

pa mal manj po nastavitvah čarej al pa preber manual od vlc-ja (marskej boš not zvedu - tud vse zgoraj napisano :hudicek: )
Nisem nic delal po nastavitvah, tako da imam obkljukano show toolbar in fullscreen mode pa se vedno ne dela, to mi scasoma zgine, ce pa nanovo nalozim vlc pa dela, samo spet kasneje scasoma zgine???

Zaklenjeno