Preverjanje kakovosti linije

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Preverjanje kakovosti linije

Odgovor Napisal/-a kokakola » 30. Jun 2009 ob 10:27

Ker še vedno starše prepričujem, da bi iz Siola in telekoma prešli na T-2 (saj sem jaz zelo zadovoljen s T-2 - optika), me zanima, ali je možno, da predhodno nekdo iz T-2-ja pride in "pomeri", ali bo VDSL sploh dobro deloval (da ne bo kakšnih izpadov). Radi pa bi imeli 1Mbps internet in 2 telefonski stevilki (obe analogni - ena prenesena, ena v T-2 omrezju), ter morda en TV prikljucek (ne HD).

Je torej mozno pred zamenjavo prikljucka dobiti nekoga, ki bi pomeril kakovost linije? Hvala za odgovor in lep pozdrav.

:rtmT2:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preverjanje kakovosti linije

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 30. Jun 2009 ob 10:30

Ne. Nihče ne more izmeriti, dokler nisi na T-2. Lahko pa se preveri kvaliteto povezave v tvoji okolici, pri tistih, ki imajo T-2. Pokliči v klicni center 0590 00 000.
Takoj ko pride monter priključit pa se lahko preveri natančna max. zmogljivost linije.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Preverjanje kakovosti linije

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 30. Jun 2009 ob 20:15

Staršem povej, da se ne rabijo bat, ker ni vezave in lahko v primeru, da ne bi bili zadovoljni, še vedno pobegnejo nazaj k Siolu. Kar pa verjamem, da ne bodo. Razen če je parica res zanič a bi v tem primer najbrž tudi Siol slabo delal. Sploh ker ne želita veliko, 1M oziroma 4 M dela zelo lepo tudi na 3000m.
Slika

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Preverjanje kakovosti linije

Odgovor Napisal/-a kokakola » 1. Jul 2009 ob 12:29

Hvala za oba odgovora. Rad bi pa se malo pojasnil. Predno smo vzeli Siol smo imeli navadno telefonsko linijo (do 2004), ki nam je delovala z hitrosjo 9600 bps (to je bilo najvec kar smo lahko dobili pri klicnem dostopu do interneta). Ko so nam prikljucili ADSL in ISDN je vse delovalo v redu. Bojim se, da ne bo Telekom kaj nagajal T-2-ju, to bodo pa obcutili predvsem moji starsi. Od poste sta pa oddaljena cca. 500 m zracne linije.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Preverjanje kakovosti linije

Odgovor Napisal/-a dule17 » 1. Jul 2009 ob 12:54

telekom ti lahko nagaja vedno če hoče. Načeloma bi po tej logiki lahko nagajal vsem, ki so šli s Siola na T2. Ker lahko vidš da je že celo morje naročnikov tuki gor, se nimaš česa bati.

Na tvoji razdalji (ob predpostavki da ni blaznih ovinkov in je kabel do tebe spodobn) bi si lahko privošču tut HD TV.

Po mojem se nimaš česa bat. Za začetek pa lahko poskusš kakšen SRD in pustiš teleon pri telekomu, če boš pa ugotovil da vse špila pa greš na PRD in vzameš pol navadn, isdn al pa IP telefon.

Odgovori