Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a matjazc » 16. Jun 2009 ob 16:06

Važno, da se je v Mariboru začelo končno premikati, ze to je bila dobra novica. Morte vedt, da Maribor spet ni tako majhen, da bi se čez noč pokril z optiko. Jest sem tudi v Lj. čakal 2 leti na optiko, pa sem potrpel na VDSL in kasneje na VDSL2, ki je bilo čisto zadovoljivo za ta čas, ko sem čakal. Nebi rekel, da nebi imeli niti možnosti imeti VDSL oz. kakršnekoli internetne povezave.
S tem, da se boste tukaj neki "bunili" ne boste nič dosegli. Zadostuje, če na kakšen mesec povprašate in malo pojamrate.
Če bo pa kaj prej boste pa itak takoj obveščeni, še preden bo objavljeno na T-2 strani.

Upam, da boste čimprej priklopljeni. :)

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 16. Jun 2009 ob 19:55

Važno, da se je v Mariboru začelo končno premikati, ze to je bila dobra novica. Morte vedt, da Maribor spet ni tako majhen, da bi se čez noč pokril z optiko
E, zdaj pa se je našel neki frajer, da na pamet soli :grr: Mi se tukaj jezimo zato, ker niso sposobni kabla v cev spravit tam, kjer je vse pripravljeno. Od kanalov po cesti, prebojev v bajto, razvoda po bajti. Halooo ! Bi ti malo topice za nazaj prebral? :jao:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a matjazc » 16. Jun 2009 ob 20:08

Jest sem čisto dobro prebral. Tudi drugod je isto, ni samo v Mariboru tako. Spremljam tole temo od začetka. Tako, da dobro preberi kaj sem napisal in kaj si ti nazaj. Pa nisem nič pameten, samo ne bit tok nestrpen, pa malo potrpi. :blbl:

Tudi sam čakam na eni lokaciji v Lj., vse je že narejeno, samo optičnega kabla ni nikjer. Potrebno bo še počakati ni druge. Nekateri v MB pa imajo le možnost priklopa, drugi pa če ste do sedaj potrpeli boste pa še toliko, da dokončajo delo do konca ali pa tam kjer še ni nič narejeno, da nadaljujejo z izgradnjo.

Oglasil sem se pa zato, ker že pretiravate in Malkec in drugi več kot takšnega odgovora ne morejo dati. Nekateri pa še kar drezate in "spemate" temo v nedogled. Pa saj smo vsi le ljudje, dejte razumet, da boste dobili vsi optiko, samo potrpeti je potrebno.
Zadnjič spremenil matjazc, dne 16. Jun 2009 ob 20:19, skupaj popravljeno 1 krat.

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 16. Jun 2009 ob 20:18

Tudi sam čakam na eni lokaciji v Lj., vse je že narejeno, samo optičnega kabla ni nikjer.
A ja? Kaj pa piše pri tvojem nicku ? Paket: FTTH 10/10 Mbit/s+2xIPTEL+HDTV

A, ja, ti čakaš 100/100 ? Pih, jaz tudi imam 20/20 pa se ne delam pametnega, ker imam. :hudicek:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a matjazc » 16. Jun 2009 ob 20:21

Spet ne bereš dobro!! Piše, da čakam na drugi lokaciji na optiko. Pa ne bom več odgovarjal na tvoja provokativna vprašanja, ker ne prebereš ali pa nočeš prebrati kaj piše. Over and out. :mrgreen:

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 16. Jun 2009 ob 20:30

Haloo, matjazc, daj preseli tvojo temo v Optika v Ljubljani in ne modruj o MB, kjer je vedno vse porihtano tak' za pišmeuh, ker smo kao provinca. Cel južni del mesta je še danes "poflikan" zaradi neke imaginarne optike, ki je ne bomo videli v nekem realnem času. In ljudje to prenašajo že 3 leta, T-2, pa kakca s stalnimi štosi, kao kmalu, skoraj jutri, čez mesec, dva tri..... Na prste bi lahko preštel srečnike, ki so jim blagovolili priklopiti. :mrgreen:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 30. Jun 2009 ob 12:23

In, ma kdo mogoče kako informacijo če T2/Gratel kaj migata po Mariboru? Al nimajo več dnara/motivacije?

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a NoBody » 1. Jul 2009 ob 14:59

Slika

Slika

Slika

Eto to je bilo danas posneto, kable polagali v moji ulici ( Pajkova ulica ) :lol: :lol:
Slika

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 1. Jul 2009 ob 15:16

Heh, očitno so neki nakrampali par ojrof. Mi pa je odnos T2 in vseh podizvajalcev za optiko v MB vedno bolj predrzen in nesramen. Nazadnje sem napisal mail odgovornemu za optiko pri Gratelu (od tega je že 1 teden) in do zdaj nisem dobil nobenga odgovora, nix, nula koma jozef. Vsaj nek odgovor bi lahko poslal, ne pa totalni ignore. Ne vem več kaj si naj mislim. :nevem:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 2. Jul 2009 ob 07:57

Ne opravičujem nikogar, ampak 20-30 takih mejlov na dan, poleg tega da ima mož drugega dela dovolj... Kaj ti misliš, bi se potem ukvarjal z nekim 'levakom'?

PS: Oprosti za izraz, ampak sem samo karikiral, da ne bo kakšnih zamer.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a gjural » 2. Jul 2009 ob 09:02

mislim tudi da ni gratel dolžan odgovarjati vsakemu posamezniku kdaj bo točna na tem naslovu optika... ker verjetno tudi tega podatka nima. mogoče je lažje raumeti da je izgradnja optike odvisna od večih dejavnikov. glede odgovora nula koma jozef pa se mi zdi normalno, kot je nekdo pred mano rekel, verjetno ima odgovorni pametnejše delo, kot pa se ukvarjati kdaj bo pri enem posamezniku doma zgrajeno optično omrežje.
Slika
Slika
Slika

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 2. Jul 2009 ob 09:28

ma to je vse en veliki k..... :)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 2. Jul 2009 ob 13:15

Ja ok, nia časa da odgovori na mail, zakaj se pa pol ne javi na telefon? Zakaj se niti v tajništvu noben ne javi na telefon? Glej kontaktni mail in telefon sta zato da nekoga dobiš na drugi strani. Mi prav dol visi če že miljontič sliši isto vprašanje. Jaz v svojem delu ki ga opravljam imam tudi skor vedno ista vprašanja strank, pa mi še na pamet ni prišlo da bi koga ignoriro al pa bil nesramen. In koji k.... si ti meni, da meni praviš levak??? Stari nea me nekaj ponižuj ker pojma nimaš kdo sem in kakšno je moje znanje. Če bi vsa dela potekala tako kot bi morala, bi optika bila že marsikje zgrajena. Aja, pa pri meni ni govora o posamezniku (gjural očitno misliš da sem v bajti), ampak o bloku/blokih kjer je mnogo interesentov za T2 optiko. Sam očitno bomo še nadaljnih nekaj mesecev/let gledali prazne kanale in iznakažen asfalt pred našimi bloki. Yeaaahh še dobro da sem levak. :plosk:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Jul 2009 ob 13:53

Nihče ni levak. Manic, potrpi, da pride optika do tebe. Sam ne paničari in zganjaj defetizma. :razz:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 2. Jul 2009 ob 14:12

NN poskušam, ampak ni lahko če lahko iz balkona viim srečneže ki že majo optiko :cry:

Odgovori