Optika v Mariboru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 13. Jul 2009 ob 13:43

manic napisal/-a:Ni to ova ulica med Kardeljevo in Ljubljansko?

P.S.: Imam predlog da T2 spremeni svoj slogan v "T2 tehnologije prihodnosti, jeseni 1x, mogoče, ne me držat za besedo" :blbl:
:roll:

Saj sem se nasmejal, samo a ne bi vseeno utihnil, če ne poznaš situacije.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Jul 2009 ob 14:17

Ejsi, pritisni za Boršnikovo... :D

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 13. Jul 2009 ob 16:37

Pa radvanjsko Malkec.... :namrec: :jao:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 13. Jul 2009 ob 21:00

ejsi/disi utihnil bom ko mi boš vsaj malo razložo, ker na podladi videnega sem še vedno mnenja da se počnejo bedarije (sem ti že par strani nazaj rekel, me še vedno lahko razsvetliš z svojim znanjem). Poleg tega pa smo v svobodni državi kjer ima vsak državljan pravico do svobodnega/latnega govora (tudi na forumih). ;)

LP

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 13. Jul 2009 ob 23:44

Malkec napisal/-a:Ejsi, pritisni za Boršnikovo... :D
Po mojem bo težko. Je daljša od 250 m, ima sicer dva bifeja, kar bi lahko bilo dobro, ampak potencialnih naročnikov je preveč. Kdo se bo matral v tej vročini. Zdaj pride na vrsto Kratka ulica, potem Najkrajša cesta, z eno ali dvema hiškama. :D

Manic, prav imaš. Ampak očitno je to takšna grozna skrivnost, da raje več ne sprašuj, ker ti bo še kakšna tajna služba potrkala na vrata. CIA in KGB že hodita tu okoli :) Sploh zdaj, ko so poskusili Pahorja napasti :hudicek:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Jul 2009 ob 08:43

manic napisal/-a:ejsi/disi utihnil bom ko mi boš vsaj malo razložo, ker na podladi videnega sem še vedno mnenja da se počnejo bedarije (sem ti že par strani nazaj rekel, me še vedno lahko razsvetliš z svojim znanjem). Poleg tega pa smo v svobodni državi kjer ima vsak državljan pravico do svobodnega/latnega govora (tudi na forumih). ;)

LP

Ammmm, kdo pa si ti, da bi ti razlagal poslovne strategije, itd. obeh podjetij?

TI se kar izgovarjaj na svobodo govora, ti je nobeden ne krati, samo vseeno se s svojimi izjavami delaš bedaka iz sebe.


@MAlkec:
BOm preveril kako je na stvari.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 14. Jul 2009 ob 09:58

Jah cool jaz sem bedak. Te pa mi razloži samo trenutni primer: optika se polaga na tej Pajkovi ulici kjer je nekaj bajt (imamo tud slikovni material), delo na Prušnikovi ste ustavili (manjka vam še 5 blokov), Radvanjsko ste ustavili, Borštnikovo ste ustavili. In ja, pol smo mi ljudje ki logično razmišljamo bedaki. Glej obdrži svoje skrivnosti, ker me ne moreš prepričat da se vam iz bilo kerega razloga bolj splača polagat optiko v tisto vmesno ulico kot pa da bi polagali do konca Prušnikovo in pol celo nadaljevali po Štantetovi in Klinetovi (kjer je spet malo morje potencialnih strank).

P.S.: Pa itak dvomim da boš sploh kaj konkretnega reko tak, da lahko se pa potrudiš in razložiš teoretično. Kot sem ti reko v prejšnem postu, jaz ne vidim ekonomske, niti logistične pridobitve v opuščanju del pri blokih in nadaljevanju do hiš. Če mi pa razložiš zakaj se to počne, pa bom bolj razumevajoč.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a lukec » 14. Jul 2009 ob 17:05

men se na splošno zdi da smo v mariboru zapostavljeni kaj se tega tiče pa lahko reče kdo kar koli hoče
Slika

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 15. Jul 2009 ob 15:40

@manic

Ne poznam MAribora, tako da tudi ne vem kakšna je situacija na terenu kar se tiče hiš, blokov... Tudi ne delam in nisem nikoli delal na mariborskem koncu in vem kakšni so pogoji glede izvedbe del, rokov na občini. LAhko, da je poteklo dovoljenje in ga nočejo podaljšat. Lahko da sploh ne dovolijo graditi omrežja, ker bo šla cesta v rekonstrukcijo. LAhko, da se nekje bolj mudi, kot drugje. Lahko, da so v starnski ulici že kabli, na glavni jih pa ni. Lahko, da so pogoji iz občine glede asfaltiranja prehudi in se ne mislimo spravljati v stroške. Ne vem. :aa: In zato sem rekel, da je boljše, če si tiho, ker ne poznaš celotne situacije, niti jaz ne. Bi pa rade volje povedal, če bi vedel.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jul 2009 ob 16:08

Sej zato pa ti lahko jaz in drugi povemo kake je v Mariboru. Infrastruktura (praznih) kanalov je bila že lani nareta in tudi nazaj asfaltirano je v celoti kjer so kopali (zaj je eno leto od tega). Omarice v blokih so narete (kjer so zbrali več kot 50% soglasja) in to lahko da trdim v celoti kaj se tiče mestne četrti Nova vas 1 in 2, Borova vas, Tabor pa je pol/pol (stari ludi večinoma zavirajo). Dela so se že začela pri moji ulici blokov, vendar so jih zaustavili do Prušnikove 14 (12 je trgovina) naslednji na vrsti je moj blok št. 10, naprej do št.2, pol so trije bloki od Proletarskih brigad in se že začne Štantetova ulica (vsi ti bloki že imajo kanale in omarice). Vsi ti bloki se držijo en z drugim tako, da zunanjih kablov za optiko je ful malo, samo interna napeljava je pol druga štorija, ker so skoraj vsi bloki 6 do 8 nadstropni. Tiste hiše o katerih je bilo govora pa se nahajajo vmes, med Ljubljansko in Kardeljevo ulico (kateri enako kot moja ulica niso nareti do konca).

Zaj pa dovolj razlage. Razumem da se dela zavlečejo zarad dovoljenj itd, ampak v mojem/našem primeru so vsa dela že končana razen optike v kanalih in napeljave v stanovanjih. Med Prušnikovo 14 in 10 je zračne razdalje 100m MAX, kaj se kanalov tiče pa je je razdalja mogoče še dodatnih 30m več. Lahko ti še pokažem na slikah če ti bo lažje za razumet, da ni niti malo razumljivo da dela potekajo pri hišah, tu pa se je vse ustavlo. Jaz se ne mislim kregat s teboj, nikoli nisem imel namena. Samo želim da če imaš možnost da razložiš to nerazumno početje.

P.S.: A je potrebno kakšno posebno dovoljenje da filate kanale z optiko? Je mogoče da je to poteklo?

P.S.S.: Ponujam premirje med nama :pivo: :pivo:

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a susanowo » 15. Jul 2009 ob 16:09

Ejsi/Disi

oj, je kak info kdaj se bodo napolnili prazni kanali na Jadranski cesti ?

susa.

sergejk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 5. Apr 2008 ob 15:24
T-2: Še nimam
Paket: T-2 TV+tel, SIOL Optika 20/20
Kraj: MB

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a sergejk » 16. Jul 2009 ob 09:32

cez par let ... :)))

SPaRC
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 08:43
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a SPaRC » 16. Jul 2009 ob 10:46

manic napisal/-a:Jah cool jaz sem bedak. Te pa mi razloži samo trenutni primer: optika se polaga na tej Pajkovi ulici kjer je nekaj bajt (imamo tud slikovni material), delo na Prušnikovi ste ustavili (manjka vam še 5 blokov), Radvanjsko ste ustavili, Borštnikovo ste ustavili. In ja, pol smo mi ljudje ki logično razmišljamo bedaki. Glej obdrži svoje skrivnosti, ker me ne moreš prepričat da se vam iz bilo kerega razloga bolj splača polagat optiko v tisto vmesno ulico kot pa da bi polagali do konca Prušnikovo in pol celo nadaljevali po Štantetovi in Klinetovi (kjer je spet malo morje potencialnih strank).
Da malo popravim manicovo dezinformacijo. Na Pajkovi ni samo par privatnih hiš, ampak so tudi štirje bloki. Prav tako kot ti, tudi tu nestrpno pričakujemo optiko. V blokih, kjer so zbrana soglasja, so položeni kanali, seveda še vedno brez kablov. Predlagam, da se kdaj, za rekreacijo, sprehodiš po svojem širšem sosedstvu, da ne boš samo čakal pred računalnikom in se sekiral. Tako boš imel tudi priložnost videti dlje, kot samo do svojega praga (ulice). Verjetno je del Gratelove strategije tudi, da v vsaki ulici nekaj malega postorijo, samo toliko, da bi ljudje dobili občutek, da se stvari premikajo in da ne bi preveč masovno odhajali konkurenci. Nekateri, v naši ulici, so nad T-2 tudi že obupali pa so jim pripeljali T1 optiko (celo v privatno hišo...).

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 21. Jul 2009 ob 08:56

@manic:

Kanali so povsod že položeni, ker smo jih delali še preden so se začela gradbena dela. Sedaj zakaj so nekje kopali in zakaj ne ti ne vem povedat, ker ne poznam situacije. Niti ne grem preverjat. Priklaplja se pa na nekaterih koncih še ne, ker ni kablov.
˝Let there be light˝,
and there was light!

btomaz

Re: Optika v Mariboru

Odgovor Napisal/-a btomaz » 21. Jul 2009 ob 10:08

Kanali so povsod že položeni, ker smo jih delali še preden so se začela gradbena dela. Sedaj zakaj so nekje kopali in zakaj ne ti ne vem povedat, ker ne poznam situacije. Niti ne grem preverjat. Priklaplja se pa na nekaterih koncih še ne, ker ni kablov
Ja hvala. Res je, tega, da se ne priklaplja, ker ni kablov pa mi nevedneži nismo mogli vedeti :jao: Mi smo mislili, da lahko brez kablov priključite. Ojoj, smo bili nevedni :shock:

To, da se kanali položijo pred gradbenimi deli pa je neka nova T-2 tehnologija. Vedno sem bil prepričan, da najprej izkopljete (gradbeno delo) in potem v izkopano luknjo položite kanal. :hmm:

Odgovori