HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
juzni
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Jul 2009 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: trojček

HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a juzni » 21. Jul 2009 ob 13:43

Kateri vmesnik se najbolj splača vzeti?

Ali hdtv vmesnik pomeni, da lahko samo programe, ki so v hd, lahko pač gledaš v hd kvaliteti, ali imajo vsi programi preko hdtv vmesnika boljšo sliko?

Hvala

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a dule17 » 21. Jul 2009 ob 14:11

na ta vprašanje bi lahko odgovoru takole.

Dva soseda se pogovarjata in prvi vpraša drugega:
"Ti, kakšna je kej tvoja žena v postli?"

In reče drugi:
"Jah, eni jo hvaljo, drugi pa ne..."

Glede na to, da t2 ne uporablja kompresije je verjetno tist kar pač dobiš po žici enako sliki na ekranu, ne glede na to kakšen vmesnik uporabljaš (govorim za SD programe). Razlika je samo v tem da lahko gledaš HD programe, ki jih navadni vmesniki ne prebavljajo. Mogoče je kakšna razlika v kablu, ampak pr teh resolucijah, ki jih majo SD programi po mojem ni razlike.

Seveda, to je moje laično mnenje.

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 21. Jul 2009 ob 15:05

HDTV vmesnik (motorola 1910) ti nudi več možnosti priključitve na audio naprave. :namrec:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 22. Jul 2009 ob 18:24

... in več video izhodov.

@dule17: tole si pa malo narobe predstavljaš:
1. T-2 seveda uporablja kompresijo. Taka je pač narava MPEG standardov. Kar T-2 ne počne (drugi pa) je prekodiranje video streama.
2. Kako to misliš, da je tisto kar dobiš po žici, enako tistemu na ekranu? Kaj pa različni načini standardi prenosa signala s STBja na televizor (analogni CVB, RGB, S-VIDEO, digitalni HDMI)? A misliš, da je slika enaka, ne glede na to, kako priklopiš STB? Ne, pa ni!
3. Če govorimo o SD programih, moraš vedet, da se pri priklopu preko HDMI t.i. upscaling (na nastavljeno ločljivost, 720p ali 1080i) zgodi v STBju, pri analognem priklopu pa v televizorju. Glede na izkušnje je razlika v kakovosti lahko zelo velika. Nekateri televizorji (boljši) imajo vgrajen boljši upscaler kot STB in je posledično slika na televizorju boljša, če gledamo sliko preko SCARTa kot preko HDMIja.
4. Upoštevati je potrebno tudi, da je pri analognem priklopu kar nekaj težav s signalizacijo formata (16:9 oz. 4:3). Pri digitalnem priklopu je vsaj kar se tiče formata vse v redu.

@juzni: če imaš možnost, vzemi Motorolo 1910. Z njo dobiš različne možnosti priklopa in boš lahko sam ugotavljal razlike v sliki.

poiuztrewq

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 22. Jul 2009 ob 19:04

To, da T-2 ne prekodira video streama,... :lol:

Od kje se pa sicer znajdejo slovenski podnapisi na npr. Discoveryju ali National Geographicu?

LPd

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a dule17 » 22. Jul 2009 ob 19:24

Ok, priznam, grešil sem in zavajal. Hotel sem rečt da če je slika, na pamet, 320x240, pa bitrate 200k ti ne pomaga noben vmesnik pa noben kabel.

A pa lahko namest razpucavanja za spremembo razčistmo kar modela zanima? :jao:

Je slika boljša - Da ali ne?
juzni napisal/-a:Kateri vmesnik se najbolj splača vzeti?

Ali hdtv vmesnik pomeni, da lahko samo programe, ki so v hd, lahko pač gledaš v hd kvaliteti, ali imajo vsi programi preko hdtv vmesnika boljšo sliko?

Hvala

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a krho » 23. Jul 2009 ob 09:07

@dpavli: Ampak za dodajanje podnapisev ni potrebno ponovn0o stiskanje video signala. Dovolj je narediti samo ponoven mux.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 23. Jul 2009 ob 09:08

Daj še enkrat preberi moj post in boš videl kaj sem svetoval juzniju.

poiuztrewq

Re: HDTVvmesnik - navaden vmesnik

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 23. Jul 2009 ob 13:15

krho napisal/-a:@dpavli: Ampak za dodajanje podnapisev ni potrebno ponovno stiskanje video signala. Dovolj je narediti samo ponoven mux.
Ne bo držalo. Remux delajo v vsakem primeru, ker dobijo s transponderja večprogramski TS in morajo zaradi omejenosti VDSL poslati dalje samo 4 PID-e (video, audio, podnapisi in PCR - čeprav je PCR ponavadi del videa in so torej zgolj 3 PID-i).

Pri Discoveryju pa so podnapisi zapečeni v sliko, torej je očitno video rekompresiran. Je pa res, da na T-2 strani piše, da ponovnega stiskanja z namenom varčevanja na pasovni širini ne izvajajo, kar lahko tolmačimo, da to sicer počnejo, zato da ustvarijo embedded podnapise, vendar pustijo bitrate videa enak.

LPd

Odgovori