Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Splošni pogovori o T-2

Kdo ima prav?

Jaz
27
55%
T2
16
33%
Gratel
6
12%
 
Skupaj glasov: 49

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Krypto » 18. Avg 2009 ob 11:13

Ljudje, pa saj niti ne veste če je problem v jašku?! Malo bo potrebno umiriti žogo in iti lepo po vrsti. Ker nimamo podatkov, in ker se je NN ponudil da bo stvar posredoval lahko prisonbreak sproti posreduje pridobljene informacije. Ostalo prepucavanje se mi zdi brezpredmetno.

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 18. Avg 2009 ob 11:15

Kličem danes ponovno na T2 in mi pravijo da mora onter Gratela tole uredit rečem ok hvala in prekinem, poličem odgovornega na Graelu in pove mi, da oni nimajo s tem še nič, ker niso dobili naloga za popravilo, torej je napaka na strani T2-ja...

Spet pokličem T2 in jave se mi isti možakar... Povem mu, da mi je narobe povedal... Pogleda in s mi 20krat opraviči, da mora to njihov monter naštimat, pa da mu bo poslal email... Potem spet prekinem in ugotavljam, da optike ne boš e do naslegnjega tisočletja, če se bo odgovrnost vedno prenašala iz Gratela na T2 in iz T2-ja na Gratel...

Kot da smo otroci, on je meni prvi vzel igračo ne on jo je meni...


Bed vam je resno...

Lp Tomaž

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a matjazc » 18. Avg 2009 ob 11:48

Jest ti predlagam, da od sedaj naprej komuniciraš direktno z Navadni Nimda. On ti bo po najboljših močeh pomagal. Seveda "težke besede" tukaj ne pomagajo temveč kvečjemu škodijo. Zato ti predlagam malo več potrplenja. Se bo vse uredilo. Do sedaj se je še zmeraj vse. Pač take stvari potrebujejo določen čas.

Mogoče pa res nebi škodilo, če bi se na jašek postavila kakšna ovira oz. kakšen gradbeni znak ali kaj podobnega. :)

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a weidah » 18. Avg 2009 ob 11:49

Podoben problem sem imel jaz, samo nisem nikoli mel kakšnih izbruhov jeze, vsaj pokazal nisem tega in sem se lepo vse zmenil. Dobil sem številko odgovornega na Gratelu, ki je potem organiziral 2 fanta, ki sta še isti teden popravila napako v jašku. Seveda je moral dobiti pa pred tem še javljeno zadevo od T-2. Tako, da gre hvala tudi delavcem na T-2. Je pa res, da sem dosti težil :)
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Avg 2009 ob 11:50

Gratelovci se trudijo in se ne zayebavajo niti lenuharijo. Isto velja za T-2jevce. Zastoji kdaj nastanejo zaradi višje sile, ampak tudi to se prej ali slej popuca. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Avg 2009 ob 12:33

Nisem nikjer zasledil mnenja ali predloga za hitro odpravo napake z starni uporabnikov prebral sem samo grajanje ,podjebavanje in sarkazem .Prosim če mi osvetliš konkreten predlog govorim o konkretnemu predlogu.
Bil je podan predlog, da jašek osvobodite s pomočjo uporabnika ali redarstva, jaz sem omenil še vašo signalizacijo, ki jo uporabljate za zapore cest, kakšna gajbica uporabnika se lahko izkaže za neučinkovito oviro.
U resnici je blo pa verjetna tako, da ste dobili nalog, ga niste mogli izvršiti, ga vrnili t-2ju, tam je nekdo po nekem postopku napisal novega in vse se je ponovilo, noben se pa dejansko ni posvetil problemu.
Pri odpravi te napake nerabimo sodelovanje stranke
Aroganca ni v moji domeni in nikoli ni bila in ne bo ampak sem izkazal ,da se dostikrat sam naročnik ne angažira niti malo v nastale probleme.
Upam da vidiš protislovje v svojih trditvah. Lepo bi bilo če se nam uporabnikom ne bi bilo potrebno angažirati. Idealna storitev je, če z enim klicem opraviš vse. Jaz imam svoje delo, o tem kako osvoboditi jašek pa naj razmišljajo tisti, ki se s tem dnevno ukvarjajo in so zato tudi plačani. V praksi pa moramo uporabniki, če ne drugega znova in znova težiti, da zadeva ne deluje, da se na t-2 malo hitreje prelagajo papirji iz kupčka neizvršeni nalogi na izdani nalogi. Prav tako kot vi kaj naredite, kar ni v vašem opisu del, če je uporabnik prijazen, prav tako gremo uporabniki kdaj vam na roko, če je z vaše strani podana pobuda, to da se tam prelagajo kupčki, uporabnik je pa iz dneva v dan bolj besen brez obvestila z vaše strani vam pač ni v korist pri nabiranju točk popularnosti. Pa ne da bi mislil, da je to vaš specifičen primer. Tak sistem je povsod, kjer dela izvajajo podpodpodizvajalci. Dokler gre vse po običajnih vzorcih je OK, ko so težave bi bilo pa najbolje, če bi jih rešil uporabnik, čeprov se ga ne tičejo več kot to, da storitev ni izvršena. Vsak podizvajalec gleda, da bo njegov del posla narejen učinkovito, kar pač pomeni, da se kompleksnejših težav ne rešuje, dokler ne pride do izrecnega teženja naročnika. Ta mora met pa samo ene 2 nesposobneža zaposlena v administraciji, da se stvari zavlečejo v mesece. In potem pride še Balkan, kjer se pričakuje, ne le da se boš kot naročnik upletal v vse zadeve, amapk da boš še nekoga poznal, ki bi znal kdaj vrnit uslugo, v primeru t-2 je zadeva še celo tako alpsko-balkanska, da NNja niti ni treba poznati ampak brez njega ne grejo stvari nikamor...

Parkiran avto ni višja sila. In tole ni prvi zapis na forumu o neprimerni komunikaciji med t-2 in izvajalci del. Če ti ne vidiš svoje zmote upam da jo kdo, ki bi lahko spremenil postopke (zakaj že imamo pol nižje plače kot v "razviti" evropi? Delamo manj ali delamo le premalo učinkovito?)

še tole http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=8&t ... 87#p132569
kot referenco za trditve v zadnjem odstavku in weidahu v osvežitev spomina, kako ni bil nič besen al kako že ;)
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 18. Avg 2009 ob 14:11

@kekoke:
Bil je podan predlog, da jašek osvobodite s pomočjo uporabnika ali redarstva, jaz sem omenil še vašo signalizacijo, ki jo uporabljate za zapore cest, kakšna gajbica uporabnika se lahko izkaže za neučinkovito oviro.
U resnici je blo pa verjetna tako, da ste dobili nalog, ga niste mogli izvršiti, ga vrnili t-2ju, tam je nekdo po nekem postopku napisal novega in vse se je ponovilo, noben se pa dejansko ni posvetil problemu.


Ovira na jašku sploh ni problem, se je že marsikaj rešilo. Če ne drugače, se lahko pokliče policijo in ta pokliče lastnika, podatkov pač ne posredujejo naprej. Kakor sem pa zastopil pa T2 ni posredoval naloga za odpravo napake, sami pa ne smejo brskat po kanalizaciji. Gratel pa tako ali tako ne mora vohat kje so napake.

Zakaj pa peša komunikacija med T2 in Gratelom pa verjetno veste. PA tudi če ne, ni nič narobe.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Avg 2009 ob 14:17

Ker T-2 verjetno še ni izplačal toliko in toliko kilometrov optične kanalizacije? :twisted: :twisted:
Hm.. zanimivo, kdo ga nakonc naj*be.. uporabniki.. :owned:
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Avg 2009 ob 14:24

Ejsi/Disi napisal/-a:@kekoke:
Bil je podan predlog, da jašek osvobodite s pomočjo uporabnika ali redarstva, jaz sem omenil še vašo signalizacijo, ki jo uporabljate za zapore cest, kakšna gajbica uporabnika se lahko izkaže za neučinkovito oviro.
U resnici je blo pa verjetna tako, da ste dobili nalog, ga niste mogli izvršiti, ga vrnili t-2ju, tam je nekdo po nekem postopku napisal novega in vse se je ponovilo, noben se pa dejansko ni posvetil problemu.


Ovira na jašku sploh ni problem, se je že marsikaj rešilo. Če ne drugače, se lahko pokliče policijo in ta pokliče lastnika, podatkov pač ne posredujejo naprej. Kakor sem pa zastopil pa T2 ni posredoval naloga za odpravo napake, sami pa ne smejo brskat po kanalizaciji. Gratel pa tako ali tako ne mora vohat kje so napake.

Zakaj pa peša komunikacija med T2 in Gratelom pa verjetno veste. PA tudi če ne, ni nič narobe.
upam da ta zapis ne bo skrivnostno izginil čez noč in upam da ga bo kdo na t-2 dvakrat prebral.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a susanowo » 18. Avg 2009 ob 14:44

Nekaj podobnega sem imel s Telekom Optiko, ko so po montaži optičnega routerja ugotovili, da sploh optična omarica v bloku ni privarjen na optiko !
Kar je temu sledilo 1 mesečno čakanje da so jo zvarili !

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 18. Avg 2009 ob 15:26

kekoke napisal/-a:upam da ta zapis ne bo skrivnostno izginil čez noč in upam da ga bo kdo na t-2 dvakrat prebral.
Menda že vrabci na strehi čivkajo. Samo eno je molčanje, drugo pa sprenevedanje kdo je kriv, zakaj, kako...
˝Let there be light˝,
and there was light!

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a The Menace » 18. Avg 2009 ob 22:16

Prisonbreak, priporočam ti da pišeš NN-ju in ga prosiš če lahko kakšnega monterja malo požoka da se dogovorita za točno uro njegovega prihoda, ti pa lahko v tem času preden on pride parkiraš svoj avto tam...ampak glej da boš ostal pri avtu, da ne bo monter rekel da ni mogel urediti, ker je bil avto tam parkiran :mrgreen:


Po drugi strani bi bil pa učinkovit tudi kakšen klic na policijo, v smislu "tukaj je bomba" in monter bo sigurno imel celo ulico prosto, da naredi svoje :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a iElectric » 19. Avg 2009 ob 02:29

komplicrate. poizvej kdaj pride T2, 2 uri prej pa kliči redarje, ker jih ima pravico vsak. še vedno so prišli listke pisat.
Slika

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 19. Avg 2009 ob 13:49

Ej, baje so ti odpravili napako. In naj sploh ne bi bilo to kar si navajal, c c c. :roll:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Avg 2009 ob 13:53

Ja sej ko mu bo delal se pa ne bo več oglasil. Taki so tile godrnjači :D
Slika


Lp, Kitl

Odgovori