Pomoč pri online prijavi za internet

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Evil |shadow|
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Avg 2009 ob 12:50
T-2: Še nimam

Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a Evil |shadow| » 21. Avg 2009 ob 20:27

živijo,
Pred kratkim sem se odločil da preidem na T-2 internet ( ker pač UMTs na našem kraju ne dela sploh, naročnina za internet paket neomejeno je pa kar velika, pa še koristi mi ne ko pa dela z 6kb/s :evil: ). sedaj pa me zanima par stvari. Najprej mi ni čisto jasno pri tej postavki:
Telefonija->število klasičnih(analognih) vmesnikov. Za kaj se ti vmesniki potrebujejo in če so nujni za internet in pa telefonijo. kot drugo pa imam pri izbiri internet paketa na voljo le 1/256k. a je to Običajno za kraje koder ni podatkov o prepustnosti omrežja in pa, če se da to spremeniti ( v primeru da omrežje dopušča večje hitrosti).
Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore

LP

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Avg 2009 ob 20:58

Če se ob priklopu ugotovi, da je tehnično možno zagotoviti več, kot 1/256 Mbit se rade volje to omogoči. Dopis lahko oddaš kar monterju.

analogni (pstn) vmesniki pa se potrebujejo za priklop klasičnih telefonskih aparatov (pstn). Tudi funkcija "prikaz številke" je pri T-2 vključena brezplačno.

Evil |shadow|
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Avg 2009 ob 12:50
T-2: Še nimam

Re: Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a Evil |shadow| » 21. Avg 2009 ob 23:00

Najlepša hvala za odgovor. Sedaj vsaj vem kaj je kaj. Bo veliko lažje izpolniti prijavnico :D .
Bi pa vprašal še tole: kje najti Šifra kupca (na računu obstoječega operaterja)? katera številka je to?

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a borut » 22. Avg 2009 ob 00:03

Če hočeš, mi lahko na ZS pošlješ tvojo stacionarno telefonsko številko pa ti bom preveril oddaljenost od centrale, da ti povem če je sploh možno kej upat.. 8)

Šifro kupca boš najlaže našel na položnici od telekoma. To namreč potrebujejo, da se izvede prenos tel. številke oz. za kakršnokoli poseganje na številki.
Slika

tosk
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Okt 2008 ob 18:37
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL 2xtv

Re: Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a tosk » 16. Nov 2010 ob 15:45

Naj izberem vrvični telefonski aparat ali klasični(analogni) vmesnik, da bom gor lahko priklopil prenosni telefonski aparat, ki ga že imamo?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Pomoč pri online prijavi za internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 16. Nov 2010 ob 16:21

Če imate klasični brezžični PSTN telefon je potrebno izbrati analogni vmesnik (pstn/fax).

Odgovori