Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Splošni pogovori o T-2
axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a axi » 3. Sep 2009 ob 15:03

Zanima me, če je T-2 računovodstvo sploh sposobno nakazati cca. 15 EUR na TRR račun sredstva od preveč zaračunanih storitev? Prvič je bilo to februarja, potem marca in še aprila, reklamacija je bila podana, prejet odgovor od T-2, da priznavajo reklamacijo in da bodo nakazali, zdaj smo septembra, teh 15 EUR pa še vedno nikjer nakazanih :jao:

Sej razumem, da je T-2 rahlo v kurcu, samo potem mi naj povejo, da nimajo za vrniti in jim šenkam teh 15 EUR, ne pa da preverjam ali je bilo nakazano ali ne že par mesecev kot debil!

Da ne omenjam, da nisem niti reklamiral računa, ker 2 tedna ni bilo STBjev za dobiti. Ja, tudi NN mi je rekel, da mi bo pomagal pri reklamaciji, če bo narobe obračunano in res je bilo spet zaračunano za celoten mesec, čeprav smo bili 2 tedna brez STBjev. NN, hvala za potencialno pomoč, ampak žal enostavno nimam več volje in živcev se jebati s takimi šalabajzerji, kjer bom po pol leta še vedno čakal, če bodo sredstva nakazana.

Skratka, en VELIK MINUS za T-2 računovodstvo, kjer urejajo reklamacije!!! Teh 15 EUR si pa lahko vtaknejo nekam, ker se ne mislim več jebati s tem.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a matjazc » 3. Sep 2009 ob 15:42

Pri naslednji položnici odbi kolikor so ti dolžni. Napiši novo položnico na roke z novim zneskom. Seveda, če imaš odobreno reklamacijo. Tako sem jaz vedno naredil, če sem imel narobe zaračunane postavke in je ok.

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a N7 » 3. Sep 2009 ob 17:17

Meni od junija 2008 še niso nakazali €5,00 za prenos številke (UMTS). Ko sem se pritožil, so mi poslali neko "Konto kartico", za katero mislijo da je dokaz, da so mi denar že nakazali, ter me spodbujajo "naj preverim bančne izpiske". Da denarja nisem prejel nikakor ne morejo in ne morejo razumeti.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a matjazc » 3. Sep 2009 ob 21:04

N7, preglej vse bančne izpise od tistega meseca, ko si naročil omenjeno storitev in v primeru, da res nisi dobil vrnjeno, vzemi bančne izpiske in se oglasi v najbližji poslovalnici. Preveri, če je bila pravilno vnešena tudi št. računa na dokumentu, ki si ga dobil za vrnitev stroškov prenosa številke.
Je pa tako, da se za teh 5 EUR čaka tudi nekaj mesecev, ker T-2 pošlje Telekomu oz. Mobitelu več teh zahtevkov in ne vsakega posameznega. Tako, da je potrebno potrpeti.
V tvojem primeru pa bi jaz naredit tako, kot sem ti zgoraj napisal.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a astras » 4. Sep 2009 ob 07:26

vcasih traja malo dlje ta zadeva ampak pozabi se pa ne, tako da obracunano bo sigurno...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a N7 » 4. Sep 2009 ob 10:31

Denarja nisem dobil. Redno spremljam stanje in 2x sem preveril po vseh izpiskih, če sem nakazilo slučajno spregledal.

TRR na sklepu direktorja je bil pravi. T-2 trdi da denar je nakazal, ne pa, da moram še malo potrpeti.

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Sep 2009 ob 10:42

Dej lepo te prosim nehaj. Pridi do mene, ti dam 5 EUR.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Sep 2009 ob 10:45

a daš tud men, lahko tudi 100 če pač maš viška, poanta ni v 5 evrih ampak če so mu dolžni naj mu vrnejo :beri:
LP Robert

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Sep 2009 ob 10:46

Potem pa naj to ureja z njimi, ne z nami. Mogoče ma Komar kej viška zate. Aja, men so mislim da marca zaračunal PRD namesto SRD. Pridi po dokaz, pa jim nesi, pa ti bodo dali ene 6 EUR.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Sep 2009 ob 10:50

ja pa saj te ni silil da beri njegov post, ter da ga komentiraj, vsak ima pravico povedat svoje težave, po tvoji logiki pol sploh foruma ne rabmo ampak naj vsak rešuje svoje problem kak ve in zna :blbl:
LP Robert

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Sep 2009 ob 11:00

Dvomim da veliko uporabnikov zanimajo finančni zahtevki naročnikov do T-2. Sicer pa vprašal je in dobil je odgovor. Verjetno ne pričakuje, da mu bo astras postal izpiske nakazil semle. Te stvari se pomoje ne bodo na forumu reševale.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Sep 2009 ob 11:04

tudi večine ne zanima kdaj bo optika v x-y vasi ............ pa se o tem debatira še in še pa še o čem, ok končajva lepo se imej :pivo:
LP Robert

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1002
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Sep 2009 ob 11:08

Tle si pa sicer zelo falil. Vsak želi imet optiko in če nekdo pred njim vpraša za njegovo lokacijo ima odgovor takoj na pladnu.
Lep dan tudi tebi. :D

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a axi » 4. Sep 2009 ob 12:10

nathanhund napisal/-a:a daš tud men, lahko tudi 100 če pač maš viška, poanta ni v 5 evrih ampak če so mu dolžni naj mu vrnejo :beri:
Se strinjam, poanta pri takih malih zneskih ni v kešu, ampak v odnosu. Nobena resna firma se ne more tako obnašati in si vzeti poljubno dolgo časa, da ti vrne nekaj, kar so ti neupravičeno zaračunali :!: Kam pa pridemo, če bi se vsi tako šli :aa:
To samo kaže kako urejen je oddelek računovodstva v firmi, kjer je največji problem nakazati denar nekomu. KATASTROFA. In še posebej, ker do napake pride na strani T-2 in ne uporabnika!

Oz. jaz pristanem na tak sistem, ko bo to veljalo tudi obratno, se pravi da se bom jazodločil, da bom plačal vsak mesec poljuben znesek iz računa MANJ, kot bi moral in me bo T-2 lepo pohlevno čakal, da se mi dvigne k....c in nakažem razliko. :hmm: Kaj v resnici v takem primeru sledi iz strani T-2, vsi vemo.

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Vračilo razlike zaradi preveč zaračunanih storitev - kdaj?

Odgovor Napisal/-a axi » 4. Sep 2009 ob 12:13

matjazc napisal/-a:Pri naslednji položnici odbi kolikor so ti dolžni. Napiši novo položnico na roke z novim zneskom. Seveda, če imaš odobreno reklamacijo. Tako sem jaz vedno naredil, če sem imel narobe zaračunane postavke in je ok.
V mojem primeru, kjer se plačuje preko trajnika (kar je čisto običajna oblika plačevanja), to žal ni izvedljivo.

In je žalostno, da je ta tvoj zgoraj opisani način očitno edini način, da nekako "prideš do denarja", ki so ti ga dolžni.

Odgovori