mobilni internet

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
hudin.g
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 13:27
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 EMX siol
Kraj: Hotinja vas

mobilni internet

Odgovor Napisal/-a hudin.g » 30. Sep 2009 ob 23:32

Zdravo.
Mene zanima na splošno, kako deluje mobilni internet; ali je 7/2 Mbps hitrost konstantna ali se spreminja glede vaše ponudbe; ali moram met dober telefon da prenaša tako hitrost (imam nokio 3110 mislim da nima podpore UMTS, ima pa:
GPRS (splošna paketna radijska storitev): multislot razreda 10;
EDGE: multislot razreda 10;
HSCSD (visoko hitrostni vodovno komutirani podatki))

ali potrebujem brezzično omrežno kartica za PC.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a borut » 30. Sep 2009 ob 23:55

7/2 je HSDPA/HSUPA hitrost. Odvisna je od obremenjenosti in od oddaljenosti od centrale. Telefon more omenjeno tehnologijo podpirati, če ne, bo pač telefon prenašal s hitostjo, ki jo podpira. Žal tehnologije v tvojem telefonu niso sklop 3G omrežja, tako da jih T-2 ne podpira.

Brezžična omrežna kartica bi prišča v poštev, pa ne wifi, ampak kar 3G.. mogoče kašen dongle, kamor vstaviš SIM. Le glej, da bo podpiral HSDPA, da boš lahko užival vse T-2-jeve dobrine.. 8)
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Malkec » 1. Okt 2009 ob 00:36

Telefoni dosegajo tam nekje 2-3 Mbit max, smo testirali. Polno hitrost boš dosegel le z usb ključkom ali pcmcia umts kartico.

Uporabniški avatar
hudin.g
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 13:27
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 EMX siol
Kraj: Hotinja vas

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a hudin.g » 1. Okt 2009 ob 23:00

USB modema kak je s tem stane 157€ ali maš neomejeno podatko v, ali se ga lahk plačuje na obroke 12?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Malkec » 1. Okt 2009 ob 23:15


Uporabniški avatar
hudin.g
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 13:27
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 EMX siol
Kraj: Hotinja vas

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a hudin.g » 2. Okt 2009 ob 00:26

še vedno ne ven ali je neomejena količina podatkov prenosa, pa kako dolgo lahko imaš ta internet od tega usb modema

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a matjazc » 2. Okt 2009 ob 01:49

Ja neomejeno je, če vzameš paket neomejen prenos podatkov, ki pa stane 10eur/mesec. Na notri so porti zaprti, na vzven pa so vsi odprti.
http://www.t-2.net/?ctxID=004865&funcID=1
http://www.t-2.net/?ctxID=002d65&funcID=1

Uporabniški avatar
hudin.g
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 13:27
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 EMX siol
Kraj: Hotinja vas

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a hudin.g » 2. Okt 2009 ob 18:58

To pomeni, da moram te naročit paket za 10€ na mesec in še usb modem ker moj telefon ne podpira te funkcije, te me pride malo drago , pa to me še zanima, če moram novo številko oz. SIM kartico vstavit v telefon ali lahko uporabljam staro številko in novo SIM kartico imam neuporabljeno -> je nimam v aparatu -> bi USB modem lako prenašal internet na PC , ker ne želim zamenjati številke oz. operaterja.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a The Menace » 2. Okt 2009 ob 20:02

Za 14EUR uzami glasovno+podatkovni prenos sim---->številko lahko preneseš in obdržiš staro(Operaterja pa kar menjaj, ker je t-2 zakon)---->USB modem je namenjen temu da prenaša internet na PC :P
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a borut » 2. Okt 2009 ob 20:27

hudin.g napisal/-a:To pomeni, da moram te naročit paket za 10€ na mesec in še usb modem ker moj telefon ne podpira te funkcije, te me pride malo drago , pa to me še zanima, če moram novo številko oz. SIM kartico vstavit v telefon ali lahko uporabljam staro številko in novo SIM kartico imam neuporabljeno -> je nimam v aparatu -> bi USB modem lako prenašal internet na PC , ker ne želim zamenjati številke oz. operaterja.

- če ne želiš menjat operaterja, potem poglej za podatkovne pakete pri tvojem operaterju
- seveda lahko preneseš telefonsko številko
- zakaj bi še naprej uporabljal staro SIM, novo pa imel neuporabljeno?
- ena verzija ti je, da preneseš svojo cifro na T-2 in daš tisto v svoj mobilni telefon (4€/mesec + poraba). Bo delalo, ker T-2 uporablja Mobitel roaming. Naročiš še dodatno T-2 sim in jo daš v dongle pa furaš mobilni internet (10€/mesec).
Slika

Uporabniški avatar
hudin.g
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6. Dec 2008 ob 13:27
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 EMX siol
Kraj: Hotinja vas

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a hudin.g » 2. Okt 2009 ob 21:57

Ja to je še res najboljše, kje pa nabavit dongle, cena? pa glede telefonije še nevem kaj pomeni 4€ na mesec -> če naredim klicev več kot 4€ bom doplačal, če pa manj klicev pa samo 4€? Če bi nabavo dongle te ne potrebujem USB modema al kak?

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Okt 2009 ob 10:29

4€ mesečno = naročnina na govorne storitve+50MB zastonj prenosa podatkov
Klici znotraj T-2 omrežja (stacionarno in mobilno) so zastonj, v mobitel in simobil 9 centov/minuto, tušmobil 15centov/minuto. Obračunski interval je sekunda, kar pomeni da toliko sekund kot traja klic tudi plačaš.
Prenos podatko nad 50MB se plača posebej.
10€ mesečno = naročnina na neomejen prenos podatkov

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 3. Okt 2009 ob 16:17

Na računu za mesec september sem presegel prenos podatkov (po telefonskem števcu za 5 M), na računu pa piše: 337,36 KOS-----0,16€ = 53,98€. Koliko M je prekoračenih, saj se iz št. 337,36 neznajdem. Ko sem konec meseca pogledal stanje na telefonu je bilo 55 M prenešenih podatkov. Računal sem, da bom doplačal kakšen €, ne pa 53,98€. Ko sem gledal TV preko mobija je velikokrat mlelo, slike pa ni bilo. Ali je možno, da je v centrali veselo štelo na telefonu pa ne. Do sedaj ko je prišlo do cca. 48 M sem nehal gledati, pa nisem nič doplačal.

Na spletni strani piše 0,0002€ za kilo Bajt. Koliko nanese potem 1 M prenosa opodatkov ? 0,2 € ali več ? Te pretvorne ne obvladam......

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gjural » 3. Okt 2009 ob 17:57

forenzik, v kolikor si gledal TV več kot 5 min si presegel 50mb podatkov. zdaj za 53 eur je to potem 260 megabytov nekje... verjetno pa si to gledal tam brez davka, tako da če prištejemo davek je verjetno še nekaj več eur... (predvidevam, ker nisem videl računa). tako da teh 337 podatek je verjetno podatek za MB, koliko si porabil... večkrat so pa seveda že upozorili, da je za mobilno TV skoraj nujno uporabljati neomejen prenos podatkov, saj se 50mb preseže v približno 5 minutah.


naj me kdo durgače popravi, če sem se zmotil pri seštevanju ker sem na hitro množil ;)
Slika
Slika
Slika

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 3. Okt 2009 ob 18:29

Velikokrat se mi je dogajalo, da se je na ekranu vrtel krogec, kot da se lovda nekaj. Zgleda, da so podatki veselo šopali, telefon pa jih ni sešteval, ker se ni predvajala slika. 30 minut vse skupaj sigurno nisem geldal delujoče televizije. Ali pa je telefon tajil. Je pa možno, da se najnovejša verzija predvajalnika za TV ne ujema s telefonom in nerealno šteje zadeva prenos podatkov. Mislim, da je bilo to.Ko bom dobil podatke iz strani T2 bom videl kaj se je dogajalo. Ker imam odprt trajnik bom zadevo plačal. Igral pa se ne bom več, ker je to draga šola.

Odgovori