[IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 8. Okt 2009 ob 14:31

Malkec napisal/-a:Malo višje si poglej ping do tega ipja prej zjutraj. Zdaj pa se nekje v Nemčiji zabaše in pingi odletavajo. Ja, T-2 ma po tvoje očitno slab routing :roll:
V sloveniji je splosno znano da majo vsi najcenejse provajderje v evropo razn kakšne triera(nevem kako je znjimi zdej sam vem da so mel dobro vcasih) Tko da tudi pri T2 crkne tam nekje na pol nemcije (oz se zabaše) ping se poveča za 50-100%.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a lumpek » 8. Okt 2009 ob 15:18

sej vse vredu pa prav. sej tud mamo dosti cenejsi internet kot triera, tak da me poceni ruting sploh nemoti, pa tud ce pride kje do napake. se pac zgodi da pride kje v tujini do tezav, pa vem da ni to krivda t2ja. samo se mi pa zdelo bedno, ko je clovek prijavo napako (res je bil malo razpickan, pa to ni naredo na najlepsi nacin) pa ga pol vsi poflejmajo, da to ni t2 kriv. Res ni kriv samo, samo uporabnik prijavi napako njim, oni pol dalje, pac koga placujejo za ruting v tujino, in on spet dalje itd.. tak bi pomoje to moglo zgledat. ne pa da recejo to je v tujini to se nas netice.
Slika

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 8. Okt 2009 ob 15:38

Pomoje se za to, ker je "10ur" bil ping nad 30ms nebodo glih iz kože dajali. Morjo pa ti gamerji prec cirkus delat, ajej :)
Slika

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 17:07

in potem me imajo vsi za idiota ...

nedolgo nazaj me je "tehnik" klical in uganite kaj je povedal?

to ni naš problem pri nas ni nič narobe

pa halo? kdo je zdej debil tukaj ? xD res adijo pamet do zdej vse vredu zmeri ko je bil problem je bil rešen na 1x pa ignoranca pa ...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 17:20

Kaj pa bi po tvojem ti mogel povedat?
Se opravičujemo ker je en tuj provider imel težave(čeprav nima tehnik niti podatka o tem),
a želite da vam direktno naredimo linijo do zakupljenega serverja.

lepo prosim no, ni vse vedno takoj kriv T-2

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 17:27

ja vendar bi pa lahko mogoče kaj drugega rekel kot kontaktirajte administratorja serverja?
mogoče sem prijavil napako in bodo tehniki preverili ali kaj podobnega?
nek odnos med stranko in ponudnikom pa tut mora bit ali pač ne?
al pa lahko bi mu tut mal logično prišlo da če je bilo prej 30 in je kr na 1x 80 da neki ne bo vredu ... uglavnm polom
se strinjam da ni T-2 za vse takoj kriv do sedaj vse probleme katere sem imel smo jih lepo skupaj rešili brez problema in je lepo stekl ...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 17:37

Ja bi bilo dobro da bi,
vendar je že tvoj odnos bil dovolj da je ocenil da napaka ni v naši pristojnosti in je enostavno rekel kar je pač mislil da je primerno.
vsako napako, ki jo dobimo v po tvoje "tehniko" obravnavamo in preverimo, tudi javimo odgovornim za mednarodne povezave.

V vsakem primeru, razumem da te zaradi visokih pingov jezi ampak morš vseeno pokazat nek odrasel način poskusa reševanja, ne pa direkten napad na ljudi, ki ti poskušajo vsaj pomagat.
lp

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 18:04

ko sem prvič klical včeraj zvečer je bil moj odnos točno tak kot zmeraj ko sem klical povedal sem v normalnem tonu in slovensko tako da me je lahko zastopil v čem je problem in on prvo kar je odgovoril je bilo prosim če kontaktirate administratorja vse lepo in prav sm mislo da ni zastopo dobr sm mu še 1x htel razložit pa si ni dal dopovedat in sem poklopil
vprašam sem strokovnjaka na tem področju in je rekel točno tako kot je bilo rečeno tukaj na forumu poklical sem še 1x in kaj je bilo 5 besed sem rekel in me je prekino pa reko ja 40 večji ping imate to ni naš problem
mislm ...?
nebi me jezilo če bi mi že včeraj vsaj normalno povedal da je neka napaka in neve kakšna je ne pa da enostavno ni storil NIČ
danes zutraj sem se ves "jezen" zbudil in napisal mail na info potem popoldan sem še na naročniško podporo kjer zopet nisem dobil odgovora dokler nisem sam osebno spet poklical na podporo in še 1x povedal problem in tokrat mi je vsaj odgovoril da je bila napaka v profilu napisana pred 10 minutami v kar ne dvomim in kmalu zatem me je tudi poklical tehnik (a te zanima zakaj se tako izražam? samo pobiram besede katere sem slišal zmeraj rečejo bomo javili našim tehnikom) in mi razložil še vedno pa se ni sprijaznil z tem da napaka je nekje res nevem zakaj ne more enostavno rečt problem je tuki lalala in bomo zrihtali do nevem kdaj ... čisto dovolj bi bilo in se nebi noben nič kregal in nobenega obtoževal :) čisto razumem da se napake pojavljajo saj brez nih ni nič vendar te napake se morajo najdt in popravit ker drugače zadeva ne funkcionira dobro

@ŽGI: ja je problem nekateri smo pač "zasvojeni" gamerji in imamo tudi nadpovprečno preigranih ur v določeni igri in za kvalitetno igranje potrebujemo kvalitetne pogoje katere je do včeraj t-2 izpolnjeval sedaj jih pač ne ne govorim o nobenih "normah" vendar o nekaterih zadevah katere razumejo le tisti kateri so dlje v tem da se z 80 pinga igre ne da igrat normalno in tukaj pa mislim da se vsi strinjamo kateri pa pravite da se jo da pa izvolite :) poznam ljudi kateri igrajo tudi z po 100+ pinga vendar so tudi navajeni na to nekateri smo pa navajeni na 30-40 in pri tem vztrajamo in zato plačujemo manjši ping je večja je možnost da bo v mojem primeru pravi čas prišel metek v tarčo

ps. za vse tiste katere vas moti moja slovnica mi na ZS napišite popravljeno besedilo in z velikim veseljem ga bom zamenjal z tem

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a jetomit » 8. Okt 2009 ob 18:13

Ni možno pisati na ZS,ker ne moreš toliko znakov poslati v enem sporočilu :)

Drugače pa imaš tudi prednost,če zadaneš težko,potem tud tebe "premika" kot te nebi smelo in te zadanejo težje:))

Lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 18:16

Napaka, ki je bila je še zdaj en velik ???,
ker se je to dogajalo v tujini T-2 bo preveril kakšno je delovanje trenutno in če je v mejah normale je to to.

In ja klical si na klicni center T-2, pisal si maile, in klical te je tehnik na podlagi informacij, ki si jih ti posredoval.

Si hud gamer super, želim ti uspeha,
vseeno se pa lahko tako kot ostali držiš nekih nenapisanih pravil o tem kako se komunicira na forumu.
lp

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 18:23

Ti jst povem ni stanje v mejah normale.

Ja točno tako vendar se ni sprijaznil, da je napaka nekje v tujini.

Hvala :)

@jetomit: Aha to bo to ja :) uglavnem posledica tako velikega pinga je slaba igralnost nič ne zadaneš in na koncu slabši rezultat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 18:26

A ti sedaj deluje tako kot je do sedaj?

no opažam da te ni več torej je kot zgleda šlo na bolje.
lp

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 18:37

Sedaj deluje tako kot je celo popoldne torej nenormalno 40 preveč.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 18:39

Prosim naredi trace route in ga pošlji malkecu na ZS.

ali pa še bolje pošlji ga meni na ZS.

Insane
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 09:21
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4/1-TV-TEL
Kraj: Novo mesto

Re: [IMAM]prevelik ping na tujih serverjih

Odgovor Napisal/-a Insane » 8. Okt 2009 ob 18:47

Evo sm poslal upam, da bo hmal zrihtano :)

Odgovori