[Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

[Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a gjural » 3. Nov 2009 ob 10:51

No zadeva sicer ni pri meni doma, ampak pri od punce starših kjer je optika, jaz še žal optike ne morem imeti, zato uporabljam brezčasni vdsl.

No prvo kot prvo pohvala zunanjemu izvajalcu ki je naredil preboj. Preboj je bil naren zelo lepo, kanali zelo korektno napeljani, upoštevane želje uporabnika (seveda pa niso bile zahteve nemogoče, pač pa normlano izvedljive).

No ko sem utp-je razpeljal do tv-ja, telefona, računalnika in ruterja, smo zadeve testirali...

Stikalo Milan 8 Port-ov, žal že rabljeno, ampak normalno delujoče.

TV - 2x STB motorola: tukaj je bilo precej zanimivo, saj so še oni imeli prijavljen UPC-jovo kablsko. Zato smo dejansko na istem televizorju primerjali posamezne kanale, in morem rečt, da je slika na T-2 res boljša. Koliko boljša bo najverjetneje naslednjo vprašanje, za katero pa žal ni mogoče rečt za določen %, saj je to odvisno od posamenzih kanalov. Če ima kanal sliko zanič in tako oddaja, bo v obeh primerih slika zanič, če pa kanal oddaja zelo vredu sliko, kot kakšen pro7 pa je razlika gromozanska. Je pa dejstvo da je na večini programov vendarle lepša slika. Na vmesnik so se zelo hitro navadli, zelo jim je bilo tudi všeč to, da si lahko izberejo profil in ima vsak svoj seznam programov, ter možnost izbire tudi drugih podnapisov (npr srbo hrvaških, kadar ni slovenskih ker vsi ne razumejo angleško tako, da bi lahko gladko spremljali oddaje).

Internet Tukaj se je razlika poznala v hitrosti odpiranja strani. morem rečt, da je zadeva na enakem ruterju in vse delovala na t-2 hitreje. Četudi se prej niso nič pritoževali nad internetom predivdevam, da je vsem všeč, da strani hitreje odpira.

Telefon Vood 322 Telefona še nismo testirali, daj telefonska še ni bila prenešena, ampak bo seveda v kratkem. Tukaj glede samega deloavnja komentarja še ne morem dati, je pa res, da ima UPC po 8 uri zvečer do 8 ure zjutraj zastonj pogovore v stacionarna omrežja, kar pa t-2 nima. Kar pomeni, da bo verjetno račun nekje enak, saj naj bi se pogovarjali čez dan in po 8 uri zvečer približno enako, je pa res da je cena klica cenješa. In pa tudi za telefon smo posebaj povlekli UTP, saj vemo da vezava TV-ja preko vooda ni 322 ni najprimernejša.


Zadeva se bo pa poznala tudi pri končni ceni naročnine, sedaj je bil trojček L 44 € + nek antivirusni program so še računali katerega je uporabnik naročil ampak ga sploh ni imel inštaliranega... sedaj pa bo cena za naročnino 33,5 na mesec, moramo pa tudi povdariti večje število programov in lepšo sliko.

Končni rezultat naročniki več kot zadovoljni.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Nov 2009 ob 11:11

Lokacija?

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a gjural » 3. Nov 2009 ob 16:22

Ljubljana seveda :) mb še daleč od optike ;)
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Nov 2009 ob 19:28

gjural napisal/-a:No zadeva sicer ni pri meni doma, ampak pri od punce starših kjer je optika, jaz še žal optike ne morem imeti, zato uporabljam brezčasni vdsl.
Torej ni več vprašanja kdo se bo kam priženil :mrgreen:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a The Menace » 3. Nov 2009 ob 20:17

Hahaha gjural kot ti je RobertM napisal, in kot sem ti rekel danes, dobro si se to priženil :lol:

Drugače pa, važno je samo da so zadovoljni(add them to the list) :D
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a gjural » 3. Nov 2009 ob 21:31

no no no :)

res je da je optika in 100/10 pisan meni na kožo, ampak tudi z brezčasnim VDSL-om lahko živim ;)


je pa res da sem pritiskal da se vzame t-2 zaradi tega da ko sem tam kak vikend na mesec, da uživam ob T-2 storitvah na optiki :rtmT2:
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: [Imam] 10/10, 2x TV, 1x IPTel

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Nov 2009 ob 15:21

Če je v objektu možnost T-2 optike, pomoje sploh ni kaj za razmišljati :plosk:

Če se ne uporablja storitev interneta se splača že zaradi lepše slike pri IPTV in ugodnih cen pri telefoniji. Naj vam lepo služi :)

Odgovori