Težave pri brskanju

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Težave pri brskanju

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 4. Nov 2009 ob 16:16

v Kranju ni težav v omrežju,so pa težave pri brskanju :hmm:
se je optični kabel spet skrčil zaradi mraza,al je prestavitev ure (že spet) zbegala elektroniko,al je pa višja sila
v glavnem - ne brskaj po netu,pa bo,saj omrežje stoji (al pa leži),kot je treba :hudicek:
Heca ni več !

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Nov 2009 ob 21:00

Slowhand napisal/-a:v Kranju ni težav v omrežju,so pa težave pri brskanju :hmm:
se je optični kabel spet skrčil zaradi mraza,al je prestavitev ure (že spet) zbegala elektroniko,al je pa višja sila
v glavnem - ne brskaj po netu,pa bo,saj omrežje stoji (al pa leži),kot je treba :hudicek:
Sem preveril na HD-2: nobenih težav ni v omrežju Kranja ali kjerkoli, tudi nobenih tovrstnih prijav napak glede surfarije ni videti. Če ti ne dela surfanje, ali karkoli, pokliči na HD-2 in jim opiši problem. :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a gjural » 4. Nov 2009 ob 21:08

lihkar pingam optiko lj, iz ruterja ven, pa zadeva vredu dela, tudi iz mb VDSL vredu dela.

poklicat na helpdesk, da preverijo posamzeni priključek in bodo povedali, če je kaj narobe.
Slika
Slika
Slika

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a krho » 9. Nov 2009 ob 08:11

Klical na sedajle na tehnično podporo, ker mi od včeraj na optiki v Kranju ne dela Internet...
Ja gospod veste vaš računalnik/router na Milanu na portu 3 je delal štalo na omrežju... pa smo vam odklopili internet... :jao: Je bolj enostavno stranki odklopit internet, bo že sama klicala :(

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Nov 2009 ob 08:17

Žal smo v kolikor moti priključek od uporabnika omrežje zadolženi za to da zadevo onemogočimo,
glede na to da te ni nobeden obvestil pa bom pogledal kaj se je dogajalo.

Večinoma prej pokličemo, včasih pa žal zadeve rpeveč motijo in enostavno naredimo blokado.
lp

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a toXic » 9. Nov 2009 ob 17:42

krho napisal/-a:Klical na sedajle na tehnično podporo, ker mi od včeraj na optiki v Kranju ne dela Internet...
Ja gospod veste vaš računalnik/router na Milanu na portu 3 je delal štalo na omrežju... pa smo vam odklopili internet... :jao: Je bolj enostavno stranki odklopit internet, bo že sama klicala :(
:owned: :owned:
Hehe tole, mi je dalo pa malo drugačno luč na t-2. Ja vrjetno bi lahk poklical pa povedal kak je stanje, ne pa tko... :mrgreen:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Nov 2009 ob 09:41

Sam imam identično izkušnjo s Telemachom, tako da je pomoje to kar praksa operaterjev. Bratov računalnik naj bi bil okužen in je spamal z maili in so gladko izklopili. Poklical pa prav tako ni nihče.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Nov 2009 ob 09:57

Spamanje blokiramo na drugačen način, ne onemogočamo storitev,
do izklopa pride samo, če naprava, vezava ali karkoli moti omrežje, a v tem primeru stranko tudi obvestimo.
Pa tudi različno je na FTTH in VDSL.

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 10. Nov 2009 ob 11:19

krho napisal/-a:Klical na sedajle na tehnično podporo, ker mi od včeraj na optiki v Kranju ne dela Internet...
Ja gospod veste vaš računalnik/router na Milanu na portu 3 je delal štalo na omrežju... pa smo vam odklopili internet... :jao: Je bolj enostavno stranki odklopit internet, bo že sama klicala :(

Morda je pa kontaktna številka napačna, oz. tvoja ni navedena kot kontaktna.

bierbauch
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 17:41
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH, 2xVoIP, 2xUMTS+1D
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a bierbauch » 11. Nov 2009 ob 10:50

toXic napisal/-a:
krho napisal/-a:Klical na sedajle na tehnično podporo, ker mi od včeraj na optiki v Kranju ne dela Internet...
Ja gospod veste vaš računalnik/router na Milanu na portu 3 je delal štalo na omrežju... pa smo vam odklopili internet... :jao: Je bolj enostavno stranki odklopit internet, bo že sama klicala :(
:owned: :owned:
Hehe tole, mi je dalo pa malo drugačno luč na t-2. Ja vrjetno bi lahk poklical pa povedal kak je stanje, ne pa tko... :mrgreen:
Sem imel pred kakim letom tako težavo, izgledalo je pa tako, da so me zjutraj okoli 8h (ravno sem prišel v svoj studio) poklicali s T-2 in mi povedali, da so mi zaklenili internet (do takrat še nisem niti opazil) in potem sva skupaj s tehnikom (preko telefona) ugotavljala kje je težava.
Človek na drugi strani je bil dejansko "človek" in mi je potem, ko je na strani T-2 vklopil filtre itd. tudi sporočil, kaj je bil problem, oz. sva potem skupaj ugotovila, da je bilo nekaj narobe z enim "cheap" WLAN routerjem (3Com), za katerega sem že zdavnaj pozabil, da je priklopljen.

Tako, da moja izkušnja je bila pozitivna ...

--bb
Slika FTTH 20/20
Slika > UMTS

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Težave pri brskanju

Odgovor Napisal/-a Seeker » 11. Nov 2009 ob 11:02

3com pa ni cheap.

bierbauch
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 17:41
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH, 2xVoIP, 2xUMTS+1D
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Težave pri brskanju

Odgovor Napisal/-a bierbauch » 11. Nov 2009 ob 12:12

Sorry, moja napaka, gre za USRobotics, takrat (pred cca. 3-4 leti) pa je bil (skoraj) najcenejši možni ...

-- bb
Slika FTTH 20/20
Slika > UMTS

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a gjural » 12. Nov 2009 ob 13:34

krho napisal/-a:Klical na sedajle na tehnično podporo, ker mi od včeraj na optiki v Kranju ne dela Internet...
Ja gospod veste vaš računalnik/router na Milanu na portu 3 je delal štalo na omrežju... pa smo vam odklopili internet... :jao: Je bolj enostavno stranki odklopit internet, bo že sama klicala :(
če nekdo pozvroča motnje na omrežju, se ga zmeraj kontaktira na kontaktno telefonsko. če pa se ga ne dobi in imajo zaradi njega tudi ostali težave, pa verjetno ne bodo čakali ali pa klicali v nedogled na nepravo ali nedosegljivo kontaktno.
Slika
Slika
Slika

Odgovori