Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a velis » 28. Nov 2009 ob 19:36

Sem namreč že tri tedne nazaj naročil dodatni HDTV vmesnik na obstoječi SD, pa ni niti piska od T-2.
V bistvu me STB sploh ne zanima, ker si rihtam HTPC, ki bo namenjen predvajanju (tudi) live TV.

Vprašanje je torej, ali mi bo T-2 povišal connect hitrost in interface na modem, če jim rečem, da me STB sploh ne zanima? Sami od sebe ravno predlagali take rešitve niso, čeprav sem več kot jasno povedal, da me amino / motorola sploh ne zanima.

Trenutno imam dvojni problem pri vzpostavitvi HTPCja:
1. Modem se povezuje pri prenizki hitrosti za dva hkratna SD signala.
2. Port 4 (TV) je omejen na 10Mbit

Vse, kar me torej zanima je, da se ti dve omejitvi odpravita, plačevanje povišane naročnine ni problem, tudi če STBja ne dobim. Tudi ko ga bom dobil, ga bom samo zagnal v prvo omaro...

A so komu to že naredili? Ali pa raje komplicirajo?

No, ko smo že ravno pri temi: ali T-2 kaj razmišlja o podpori PCja kot TV predvajalca? En butast directshow filter, ki bere UDP stream ma dobrih 100 vrstic kode, vse ostalo se lahko t-2jevci afnajo z zaklepanjem kanalov ipd. Tehnično torej to ni kak hud problem... Če tako hočejo, lahko tud jaz sprogramiram za kako majhno kompenzacijo...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2009 ob 19:39

1) izpolni kje se nahajaš v tvojem profilu / lokacija centrale
2) sporoči mi tvoj ID privat pa bom pogledal

TV lahk naločiš, samo ga vseeno prejmeš (prvega zastonj)
no moreš da met naročeno TV brez STBja, če si mislu da te bo prišlo kaj ceneje

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Nov 2009 ob 22:58

velis napisal/-a:Vse, kar me torej zanima je, da se ti dve omejitvi odpravita, plačevanje povišane naročnine ni problem, tudi če STBja ne dobim. Tudi ko ga bom dobil, ga bom samo zagnal v prvo omaro...
To ni možno, saj se parametri nastavijo glede na naročene in vklopljene storitve. Storitev hdtv je sama po sebi brezplačna, plačuje se le najemnina hdtv stb-ja, ter nekateri HD programi, ki jih ponudnik zaračunava tudi T-2 (naročilo teh programov ni obvezno).

Kaj boš naredil s hd stb-jem je načeloma tvoja stvar, plačevati za nekaj kar nimaš pa tudi ni možno. Tako, da bo na žalost potrebno počakati, da pride nova pošiljka teh vmesnikov.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 28. Nov 2009 ob 23:17

lahko bi pa dodal storitev - dodatna pasovna širina za tv (brez vmesnika) pa je ista cena kot z vmesnikom.

Po mojem je velik takih kandidatov, ki ne bi mel nič proti takemu paketu, za vas je to itak dodaten plus dnarja. Mal več fleksibilnosti....

sam predlagam.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a velis » 29. Nov 2009 ob 21:28

Mark napisal/-a: To ni možno, saj se parametri nastavijo glede na naročene in vklopljene storitve. Storitev hdtv je sama po sebi brezplačna, plačuje se le najemnina hdtv stb-ja, ter nekateri HD programi, ki jih ponudnik zaračunava tudi T-2 (naročilo teh programov ni obvezno).

Kaj boš naredil s hd stb-jem je načeloma tvoja stvar, plačevati za nekaj kar nimaš pa tudi ni možno. Tako, da bo na žalost potrebno počakati, da pride nova pošiljka teh vmesnikov.
Kako to? Saj ves čas oglašujejo, da so kao modemi / vmesniki / itd. zastonj?!?
Pa tudi težko razumem, zakaj to ne bi bilo izvedljivo. Kot je rekel dule, storitev dobim, tudi plačam jo komot, samo dajte mi jo. Še celo STB privarčujejo, samo malo na roko naj bi šli. Še niti to ne. Naj mi dajo STB, ko pride (ali pa tudi ne). *Zdajle* pa samo hočem povečano pasovno širino. Me ne zanima, če STBjev še 3 mesece ne bo.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 29. Nov 2009 ob 22:46

najprej omogočit sprejem brez stb-ja,pol pa vsakmu kljukcu posebej nudit podporo za en fancy program,s ktermu si je zamislu zadeve gledat,pa naj ta program deluje ali ne

eden od razlogov,zakaj to ni možno

pa bodimo veseli,da se da zadeve še gledat prek vlc-ja,da nam ne upihnejo še to
Heca ni več !

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a Mark » 30. Nov 2009 ob 21:00

velis napisal/-a: Kako to? Saj ves čas oglašujejo, da so kao modemi / vmesniki / itd. zastonj?!?
Kot naročnik storitve IPTV dobiš prvi stb v standardni ločljivosti na brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja, dodatnega lahko vzameš v najem za 2€ mesečno. Če pa je prvi HD stb pa plačaš 2€, za dodatnega 4€. S tem imaš možnost sprejema hd programov, nastavijo se ustrezni parametri. Seveda v primeru, da linija to omogoča.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a velis » 30. Nov 2009 ob 21:19

Slowhand napisal/-a:najprej omogočit sprejem brez stb-ja,pol pa vsakmu kljukcu posebej nudit podporo za en fancy program,s ktermu si je zamislu zadeve gledat,pa naj ta program deluje ali ne
eden od razlogov,zakaj to ni možno
Ja, hvala, no. Kot da sem hotel kakšno podporo. To je moj problem, če znam zadevo pol zrihtat. Kar se pa kljukcev tiče, se pa sam nimam za primerek te vrste, pa tudi tebe bi prosil, da me ne označuješ za takega.
Slowhand napisal/-a:pa bodimo veseli,da se da zadeve še gledat prek vlc-ja,da nam ne upihnejo še to
To se pa strinjam. Ena mojih večjih skrbi je ravno to, da si bom HTPC komej zrihtov, bojo pa zakodiral.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 30. Nov 2009 ob 22:05

:nevem: od kod ti ta insinuacija ? :hmm:
Heca ni več !

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a kekoke » 1. Dec 2009 ob 09:06

Povejmo direkt no. Večina HD programov je itak za plačat (ne me zdej za +/- večino). Ne morjo ti jih nudit, ne da bi ti vsaj ponudl možnost, da jih plačaš. Čeprov so včas res mat trdi na t-2 jih je treba tuki kar razumet. Njim bi bilo seveda ugodneje, da bi za isto ceno brez vmesnika pošiljali HD vsebine, ampak mal poslovne dostojnosti do prodajalcev programov pa morjo met. Bodmo srečni, da se dopušča tak predogled plačljivih programov, kot ga imamo sedaj.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 1. Dec 2009 ob 13:19

folk bi jih rad plačal in gledal, pa jih ne more ker ni vmesnikov.

Jaz bi jih bolj razumel, če bi rekli, ok glej samo plači. Vmesnik dobiš pa ko pride. A je tok težko podpisat aneks v katerem se strinjaš s kasnejšo dobavo vmesnika in se strinjaš z možnostjo gledanja HD vsebin pač preko računalnika.

Ali pa, tistim, ki jim linija dopušča HD vsebine in za njih ni vmesnika, se lahko naredi kakšen eleganten paket - dodaten 2xSD TV paket, se poveča brzina za HD in se mu da tista dva navadna vmesnika. V tem primeru je cena ista, razlika v pasovni širini pa je pač tistih cca 10Mb večja. No, razen če tut navadnih vmesnikov ni in je nemogoče povečat brzino za 2x SD + dodatek.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Ali lahko naročim HDTV, pa mi ga T-2 vklopi brez STBja?

Odgovor Napisal/-a velis » 3. Dec 2009 ob 21:28

Ja, dule, se strinjam. Prav to trenutno razmišljam: da bi naročil še en SDTV vmesnik. Tako ali tako rabim dva (ta star TV bo kao šel zdej v otroško sobo).
Zarad unih dveh HDTV programov ne mislim čakat pol leta, da bojo otroc lahko gledal svoj TV.
Ko pa bo prišel HDTV vmesnik, bom pa pač skenslal enga SDTV.

Odgovori