[Naročil sem] 100/10 + IPTV

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

[Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 15. Nov 2009 ob 21:47

Datum prijave 13.9.2009, 20:55
Pogodba poslana 14.9.2009, 0:00
Pogodba vrnjena 27.10.2009, 0:00
Pogodba veljavna 28.9.2009, 0:00

Po kašnih 2tednih(mogoče več) od poslane pogodbe so me poklicali da pridejo napeljat optiko, monterji so res prišli a so zvonili na napačni zvonec na katerem oseba ni vedela da smo karkoli naročili in je monterjem povedala da nismo naročili nič in da smo odsotni v tujini, čeprav sem jih jaz kot kontaktna čakal na pravem naslovu - Na kontakno številko me ni poklical nihče. Po kašnih 2urah sem od te sosede zvedel da so bili monterji tu, zadevo sem javil na klicni center, kjer se je tudi operaterki zdelo čudno da me ni nihče prej poklical preden so odšli.. ampak dobro operaterka je rekla da bo javila naprej in da me bodo poklicali da se zmenimo za nov datum.
Minila sta 2tedna in ker klica šezmeraj ni bilo sem se odločil da pokličem še enkrat klicni center in vprašam kaj je na stvari. Tokrat mi je operater rekel da ima zapisano da smo bili odsotni in da smo nedosegljivi, tudi temu operaterju sem razložil situacijo in pojasnil kaj se je zgodilo prejšnič ko so bili operaterji tu in da sem vse to sporočil tudi že prejšni operaterki. Spet sem dobil odgovor da bo javil naprej in da me bodo poklicali. Minilo je par dni nakar so me res poklicali in sporočili da pridejo monterji konec tedna.
Monterji so res prišli, tokrat so zvonili na pravi zvonec, monter se je samo sprehodil po stopnicah do stanovanja ugotovil da je stara hiša in da ni narejena inštalacija v hiši, mi povedal da bo potrebno narediti preboj in da tega v tem trenutku nemore narediti, prav tako mi je dal podpisati papir(na katerem piše koliko materjala je bilo porabljenega pri inštalaciji) da je biv tukaj in kaj hitro tudi odšel. Pred tem mi je še zagotovil da bo sporočil naprej in da me bodo iz t2 poklicali kako naprej. Dobro sem rekel bomo počakali...
2dni kasneje sem dobil klic od monterja za televizijo če lahko pride montirat televizijski vmesnik, sem mu razložil da ni še nič narejeno da v stanovanju ni še niti optičnega stikala ne nič ..on mi je zatrdil da ima napisano da je že vse narejeno ...zmenila sva se da me ponovno pokliče čez 2dni in vpraša kaj je s priključkom ...res sva se nato še enkrat slišala, možakarju sem povedal da me iz t2 šezmeraj niso poklicali in da je situacija šezmer takšna kot je bila ..rekel mi je da me nebo več nadlegoval po telefonu :lol: in da bo sporočil nazaj da ni tu narejeno nič oz da naj ga jaz pokličem na to številko če bo prišlo do kašne spremembe.
Naslednji dan sem tudi jaz poklical na t2 da povprašam kje se je spet zataknilo ..operater mi je tokrat rekel da te preboje oz to inštalacijo dela neka druga ekipa in da ima tam že zapisano da bodo prišli...
sedaj so minili že 3 tedni odkar sem jih zadnjič klical ..poklical me pa šezmeraj ni nihče

skupno sta minila že 2meseca odkar sem poslal pogodbo, narejeno ni pa šezmeraj nič :grr: :grr: :grr:
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Nov 2009 ob 12:50

Se je tole že uredilo? Če se ni, mi pošlji podatke na Zasebno Sporočilo in bom pogledal kje se je ustavilo.

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 23. Nov 2009 ob 18:37

Malkec mi ni na zasebno sporočilo nič odpisal, zato sem se odločil da danes spet pokličem na klicni center

operaterki sem povedal da so bili monterji tu nazadnje 30.oktobra, da me od takrat ni še nihče poklical in jo vprašal kje se je zataknilo
Uglavnm tudi ona ni mela nevem koliko podatkov saj me je spraševala, če je optično stikalo že v hiši pa kaj je narejeno in bila malo začudena ko sem ji povedal da ni še nič. Povedala je še da čakam gratelovce da pridejo narediti inštalacijo in da neve zakaj do zdaj še ni bilo narejeno in da bo urgerirala naprej ker vidi da že zelo dolgo čakam.

To je to, čakanje se nadaljuje...
*2meseca & 10dni od poslane pogodbe* :shock:
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 23. Nov 2009 ob 19:11

Tole sem poslal odgovornim, moram preverit kaj se je postorilo.

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 30. Nov 2009 ob 14:41

Si kaj preveril Malkec?

Še en teden je naokoli, klica s t2,gratela... kogarkoli pa še kar ni

Naročnik mi je že rekel, da misli odpovedati pogodbo saj z vami ni nič
Glavni problem je tv (antena je malo polomljena in lovi samo 5 ali 6 kanalov pa še te so vsi megleni), tako da že 2meseca in pol gledamo samo meglo, vaših monterjev pa ni nikjer... Na Siolov 2mb internet za katerega plačujemo 32€ na mesec smo pa tako že navajeni...
Kaj naj rečem, naročnik že gleda ponudbe digitalnih TV pri konkurenci, tam pa bo potem verjetno vzel tudi internet. Sicer pa močno upam da preden se to zgodi pokliče kdo iz t2 in končno pride montirat to stvar :namrec:
Jaz pa tudi ne mislim več prepričevati naročnika naj čaka na t2 in klicariti vsak teden na helpdesk (kjer ne dobim nobenih novih informacij)
Če je pa še kašna druga možnost da pohitrim zadeve pa povejte...

*2meseca 17dni od poslane pogodbe* :shock:
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 30. Nov 2009 ob 14:52

Sem ravno danes govoril z odgovornim, naj bi bilo v kratkem rešeno. Bom jutri spet preveril.

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 1. Dec 2009 ob 19:02

Hvala da si govoril z odgovornim, danes so me vendarle poklicali in smo se zmenili za petek :)

Nevem sicer, zakaj me je gospod spraševal če je optični kabel speljan do hiše oz če je omarica na hiši pa če je to hiša ali blok
čudno da teh podatkov nima glede na to da so bili monterji tu že prejšnič, skratka povedal sem mu da omarica že na hiši in da je potrebno speljati kabel do drugega nadstropja... Upam da bo v petek končno vse narejeno in da ne pride do nobenih zapletov

...poročam dalje v petek
Slika

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 2. Dec 2009 ob 11:11

Še pohvala fantoma, ki sta danes prišla ocenit situacijo :pivo:
Fanta sta si vzela čas in si ogledala vse prostore kjer bi bilo možno potegniti kabel in našli smo vsaj 2 ugodni varjanti kjer bi lahko potekal kabel

...poročam dalje v petek
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Dec 2009 ob 11:27

Odlično. Upam da se bo ugodno rešilo.

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 3. Dec 2009 ob 17:28

No pa še ena vesela novica ....monterja sta prišla že danes in naredila odlično delo kar se prebojev tiče :D
Majnšo pripombo imam le na postavitev switcha, ki sta ga postavila direktno nad mizo ...tako da sploh ni dostopa do nobenega porta na switchu (razen če mizo potegnem malo stran od zidu) :? pa še miza je malo zmajana in če se zamaje preveč v desno lahko zbijem tista dva konektorja za optiko :?
še slika:
Slika
ampak dobro pustimo to ...glavno da je končno zmontirano ...switch bom že znal odšraufat in postavit pod mizo ..ali pa zavrtat še 2luknji in ga prestavit malo višje :D

Zdaj čakam samo še tisto drugo ekipo za televizijo in na priklop
Še dve vprašanji: Koliko časa se čaka na priklop? in kdaj nas odjavite od prejšnega ponudnika(siola) - bo siolova povezave še aktivna dokler nas ne priklopite v vaše omrežje ali odjavite že prej?
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Dec 2009 ob 23:04

Kaj te niso vprašali, kje želiš imeti nameščen switch? Verjetno si se že moral strinjati s tem.

Storitve od prejšnjega ponudnika na osnovi tvojega pooblastila, se pa odjavijo, ko ti že preverjeno delujejo storitve preko T-2. Glede tega se torej ni potrebno obremenjevati.

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a jaromir » 3. Dec 2009 ob 23:49

So vprašali ...ampak mislim da je montiral vseeno malo nižje kot je pokazal ..pa mislil sem da ga bo montiral lih kontra (tko da bi se kabli vštekavali iz leve in ne od odspodaj - tko ga je namreč držal ko je spraševal kje ga montira) :D
Sicer pa ni problematično prestavit stikala ..glavno da je končno narejeno

Internet je pa tudi malkec že na hitro vklopil :plosk:
Slika
deluje super ...prav tako TV preko vlc-ja :)

tako da zdaj čakam samo še na majstra da pride tv priklopit
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a Krypto » 4. Dec 2009 ob 08:42

Če imaš dovolj prostora in če je optičnega kabla dovolj ga lahko ravno kontra obrneš. Lok za optični kabel bo ravno dovolj velik da ni nevarnosti da se kaj polomi. Pa še konektorje imaš potem na vrhu.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a obi » 4. Dec 2009 ob 10:19

jaromir napisal/-a:No pa še ena vesela novica ....monterja sta prišla že danes in naredila odlično delo kar se prebojev tiče :D
Majnšo pripombo imam le na postavitev switcha, ki sta ga postavila direktno nad mizo ...tako da sploh ni dostopa do nobenega porta na switchu (razen če mizo potegnem malo stran od zidu) :? pa še miza je malo zmajana in če se zamaje preveč v desno lahko zbijem tista dva konektorja za optiko :?
še slika:
Slika
ampak dobro pustimo to ...glavno da je končno zmontirano ...switch bom že znal odšraufat in postavit pod mizo ..ali pa zavrtat še 2luknji in ga prestavit malo višje :D

Zdaj čakam samo še tisto drugo ekipo za televizijo in na priklop
Še dve vprašanji: Koliko časa se čaka na priklop? in kdaj nas odjavite od prejšnega ponudnika(siola) - bo siolova povezave še aktivna dokler nas ne priklopite v vaše omrežje ali odjavite že prej?
Odjava gre takrat ko postaneš aktivna stranka na T-2. Kar pomeni da ti do konca leta še zna delat. Po izkušnjah sodeč je bil to vedno problem ker včasih niso izklopli pa vseeno položnice pošiljali čeprav smo mi dali zahtevek za odjavo. En mesec se bo še zih zgodilo da bo treba dvojne položnice plačati. Amapk ne polne samo toliko koliko je od vklopa in do odjave če me razumeš.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: [Naročil sem] 100/10 + IPTV

Odgovor Napisal/-a veiztex » 4. Dec 2009 ob 10:40

problem je vcasih, da nekateri operaterji zaracunajo za celi mesec ceprau odjavis ze v zacetku meseca...

Odgovori