Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mihco
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 29. Jan 2008 ob 11:54
T-2: Že imam
Paket: 10/1

Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Odgovor Napisal/-a mihco » 23. Jan 2010 ob 12:55

LP

Imam par vprasanj, ki so najverjetneje ze bila odgovorjena nekje na forumu ampak jih enostavno ne najdem zaradi ogromne kolicine postov.¸

Narocil sem nov tv in sicer LG 42lh5000.

1vpr.: Ali je slika preko HD komunikatorja na ne HD programih kaj boljsa kot preko Amino 110, ker je le ta verjetno na tv priklopljen preko HDMI kabla?

2 in bolj pomembno: Kako "podaljsati" UTP kabl do Aminota? Sedaj imam okoli 25m kabla v moje nadstropje ze v steni, do tv-ja pa rabim okoli 35. Ali lahko brez izgube povezem nadaljnih 10m z navadnim Cat5 couplerjem ali naj nabavim kaki switch od katerega dalje potegnem kabl do tv-ja? Rad bi neko solidno resitev v primeru da v prihodnosti narocim HD in bi rad da bi stvari pozneje delale bp.

3: Ali je na dsl sploh mozno imeti 4 tvje + net?

mihco
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 29. Jan 2008 ob 11:54
T-2: Že imam
Paket: 10/1

Re: Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Odgovor Napisal/-a mihco » 23. Jan 2010 ob 15:34

ok recimo da sem si na prvo in tretje vprasanje odgovoril sam

1.slika ni nic slabsa zaradi scarta in 3. modem bi se mi moral povezati z vsaj 33 meni se pa z 26 al nekaj takega.

Se vedno pa ostaja Ali lahko "podaljsam" kabl do Aminota s tem da dam vmes coupler ali switch brez da bi s tem padla kvaliteta slike na tvju. Enostavno bi bilo potrebno prevec dela z napeljevanjem novega kabla v nadstropje visje.

Hvala za kakrsenkoli odgovor.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Odgovor Napisal/-a Fry » 23. Jan 2010 ob 17:50

Lahko "podaljšaš" kabel s spojko:
http://www.videosorveglianza.eu.com/acc ... ocket.html
ali pa s switchem.

Če je skupna razdalja kabla več kot 100 m, pa moraš obvezno uporabiti switch.

V bistvu lahko tudi spojiš kabel kako drugače, vendar pa glej, da parice preveč ne razpleteš.
Jaz sem ga kar prispajkal, pa ni bilo nobenih problemov ....

mihco
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 29. Jan 2008 ob 11:54
T-2: Že imam
Paket: 10/1

Re: Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Odgovor Napisal/-a mihco » 24. Jan 2010 ob 14:56

Pravtako "spojko"(coupler) imam doma, ampak je problem v tem da sem za njo priklopil 2m kabla in je delalo brez problema(se pravi 25m+2m), ko pa zadaj priklopim 5m kabl(25m+5m) pa zadeva vec ne dela.
Bom nabavo novo spojko in nov kabl ki ga bom v vsakem primeru rabil in probal se tak. V skrajnem primeru bom pac kupil se neki poceni switch in potem bi zadeva morala delat? Hvala za odgovor.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Podaljsanje UTP kabla do TV-ja?

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Jan 2010 ob 07:15

Morda si imel napačen kabel. Npr. crosower .., ali pa je kaj narobe s kablom, priklučkom, ali spojko.
2 ali 5 metrov kabla ne bi smelo biti nobene razlike!

Odgovori