Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mulc
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 26. Jan 2010 ob 12:37
T-2: Že imam

Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a mulc » 26. Jan 2010 ob 12:43

Malo sem prebiral specifikacije od Motorole ki jo dobiš pri T2 za gledanje HD TV. Snovana je na Linux OS, sepravi bi se dalo gor sprogramirati karkoli. Ker ima zadaj tudi 2 priklopa za USB, na daljincu REC in na netu piše da se jo da priklopiti na USB disk za snemanje ali gledanje filmov/oddaj me zanima če jo je že kdo tako uporabil. Sam sem včeraj priklopil gor disk in se poizkusil malo poigrati, a so pri T2 posneli gor nek svoj meni ki ne omogoča brskanje diska. Zanima me če bi bilo to možno programirati s tem da bi T-2 posodobitve še delovale (no verjetno bi moral zmeraj po posodobitvah nalagat na novo).
Kake informacije uporabe Motorole kot MediaPlayerja bi bile vsem uporabnikom verjetno dobrodošle ;)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Jan 2010 ob 23:07

Če boš spreminjal software in bo karkoli narobe z motorolo boš dobil račun za njo domov,
HD motorola je last T-2.

mulc
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 26. Jan 2010 ob 12:37
T-2: Že imam

Re: Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a mulc » 27. Jan 2010 ob 00:58

ok razumem, bi se dalo mogoče vsaj to dodati na vašo TO-DO listo, ker so te motorole res zmogljive npr:
-disk priklopljen na njo bi lahko snemal
-oddajo bi lahko pauzali(ustavili) ta bi se posnela na disk in ko bi prišli nazaj bi dali play
-poslušali bi svojo glasbo z diska/usb ključka
-lahko bi gledali slike z diska, ali pa se TV obnaša kot okvir za slike (digitalni)
-lahko ima inštaliran samba server in bi bil tako disk nared tudi za mrežno rabo
-lahko bi predvajali Youtube

Prodajajo se kot prej omenjeni mediaplayerji ki to že zmorejo, a ker pri t2 takega nam že ponudite zravn mislim da bi bila to kar dobra reklama za vašo stran.

Ampak to je le moje mnenje.
LP

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Jan 2010 ob 01:01

Dobre ideje in predlogi :)

povedal sem pač samo, da se z opremo na reverz ni za igrat kar v tri dni :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jan 2010 ob 08:14

-disk priklopljen na njo bi lahko snemal
Predlogi niso napačni, vendar noben operater ne bo pljuval v lastno skledo, glede na to da so razvili lasten snemalnik.
-oddajo bi lahko pauzali(ustavili) ta bi se posnela na disk in ko bi prišli nazaj bi dali play
To bo prej kot slej tudi nadgradnja snemalnika.
-poslušali bi svojo glasbo z diska/usb ključka
-lahko bi gledali slike z diska, ali pa se TV obnaša kot okvir za slike (digitalni)
To zna že vsak novejši televizor ali kak drug media player! Nima smisla tega vgrajevat še v STB.
-lahko ima inštaliran samba server in bi bil tako disk nared tudi za mrežno rabo
STB ni namenjen temu, da bi bil NAS (čeprav to ni nemogoče).
-lahko bi predvajali Youtube
Google bo YT prej kot slej zaprl za predvajanje na drugih napravah (to so že napovedali)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mulc
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 26. Jan 2010 ob 12:37
T-2: Že imam

Re: Motorola VIP 1910 kot MediaPlayer

Odgovor Napisal/-a mulc » 27. Jan 2010 ob 09:25

ok za tisto s snemanjem se strinjam s postom nad sabo vendar:
-poslušali bi svojo glasbo z diska/usb ključka
-lahko bi gledali slike z diska, ali pa se TV obnaša kot okvir za slike (digitalni)

To zna že vsak novejši televizor ali kak drug media player! Nima smisla tega vgrajevat še v STB.
Mogoče res nima smisla, vsak seveda lahko kupi MediaPlayer, lahko pa se ne ustavi pri tem lahko kupi takega ki ima zravn disk in lahko snemaš, prav tako kot pri vaši videoteki... STB je res zmogljiva mašinca in nevem zakaj bi to tudi zavirali uporabo, pa dandanes vse propagirajo v paketu "ALL IN ONE" - enako kot kupiš telefon, če nima gor še pol računalnika, interneta, branja pošte, fotoaparata, poslušanja glasbe, igric, je telefon že res zastarel. Nevem koliko se ta nadgradnja izplača glede finančnega vidika, z uporabniškega bi verjetno precej zažgala. Že npr za slike in glasbene datoteke: če jih sedaj hočeš gledati na TV jih moraš prej poslati vam na strežnik, kar je za nekatere bolj lene uporabnike čisto preveč, USB priklop diska pa je veliko bolj enostaven. In ker je prav OS gor na STB-ju nebi bilo nikoli problem z kodeki, saj bi iskan kodek samo buildal - namestil na motorolo. Tukaj vidim nerazvit potencial, zato sem odprl temo...

Odgovori