Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
arturo
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 14. Dec 2009 ob 12:30
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a arturo » 31. Jan 2010 ob 10:24

Jaz pa sprašujem:
Nove cene (podražitev) in kaj še!!??
Kaj ponuja T-2 za te nove cene? Slaba poslovna poteza , se mi zdi, podražiti zaradi večjega (?) pretoka denarja. Negirajo s tem politiko prejšnjega vodstva in nič drugega (politika, ki je pomenila, nič manj kot OGROMNO in KVALITETNO alternativo in ki je v relativno kratkem času prevzela lep in zanimiv del kolača ter prinesla prave tehnološki napredek).
Premalo se dogaja s ponudbo T-2 in to, kar se dogaja je zelo nepopularno (pa nehajte s tem "če ti ni všeč pojdi drugam" to ne pomeni absolutno nič...)
Kaj pa pravi lastnik? Po mojem ta podražitev ima en sam cilj: povečati pogodbeni denar zato, da podjetje postane bolj atraktivno za (tuje) investitorje.
Po mojem: ne delajmo si iluzij...novo vodstvo ima mandat in en sam cilj : čimboljše in hitro prodati podjetje. Podražitev ni "korekcija" cen za obstoj in še manj za napredek.

P.S Malkec: "...prihajajo zelo zanimive tehnične rešitve" . Upam, da se motim a ne verjamem.

rašeta
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:55
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a rašeta » 31. Jan 2010 ob 10:35

Da še jaz nekaj napišem na to temo.

Razumem operaterja T2 saj cen ni podražil že lep čas, sami pa veste kakšna je inflacija od leta 2007(stare cene storivev).
Operaterju so se v zadjem letu samo poiševali stroški, saj se je med tem časom vse podražilo(nafta,elektrika....).
Zato tisti ki milite da je to slaba poslovna poteza, se malo motite. Če hoče T2 preživet je treba cene dvignit.

Jaz nevem kaj vsi jočete, če T2 še vseeno ostaja najugodnejši ponudnik storitev. Se treba sprijaznit da se je še to podražilo( kaj pa se ni??)

LP
Vseh čarov čar....Električar

Slika

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a tonimona » 31. Jan 2010 ob 10:39

@ malkec
Malce sprevrženo se mi zdi tako poveličevanje novega direktorja, saj se je na ta način poveličevalo že starega do njegove menjave. Tudi izjava, da se boste T-2 jevci 110% trudili, da bomo naročniki zadovoljni ne pije vode. Drastično povišanje cen že kaže na to. Še zmeraj pa pričakujem kakšen točen odgovor na spodnji navedek.
tonimona napisal/-a:@ malkec
Za podjetje s transparentnim delovanjem bi pričakoval tudi obvestilo, kaj bomo uporabniki za ta denar dobili. Ne pa samo obljube o nekih virtualnih bombončkih, ki se bodo, če se bodo zgodili. Tudi pri ceniku in objavljenih paketih (S,L,..) bi bilo modro napisati kaj bodo vsebovali. Ne pa napisati 170 programov, med katerimi so sigurno všteti tudi razni Skledarji, PPT-ji in ostala krama. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 10:41

Malkec napisal/-a:
kosi napisal/-a:Najprej bi gospoda direktorja pohvalil ker se je reševanja podjetja lotil z drastično podražitvijo storitev :D Če ne bo vsaj nominiran za menežerja leta se mu bo zgodila velika krivica.
Tule se pa moram oglasit. Pojma nimate kaj vse je novi direktor uredil s svojim prihodom. In tukaj nebom dovolil da se karkoli reče preko njega, ker prvo ga ne poznate, drugo ne veste kaj vse se je v T-2 premaknilo z njegovim prihodom. Vsak naslednji takšen post bo letel v brisanje. :grr:
No fino, smo prišli do narave tega foruma, sedaj ljudje več ne bi smeli kritizirati ? tole je pa malo čez mejo

In ja ljudje v času gospodarske stiske še toliko bolje gledajo na račune, je ironično da je bilo ravno to potrebno da se je večina Slovencev začela obnašiti kot samozavedni uporabniki. Kar pomeni, da človek ponavadi gleda razmerje med ceno in ponudbo . S to podražitvijo nismo naročniki dobili NIČ razen obljube boljših storitev in upanja v prihodnost

en primer: 10/10 paket , telefon, internet in TV bo sedaj stal isto kot pa takšen Siolov 20/20 paket ; Tako da ja kot t2 naročnik sem izredno razočaran nad novo politiko in s tem tudi ne vidim prihodnosti za to podjetje
In preden spet nekdo zaprusi "če ti kaj ne paše" mi ne, zato sem si tudi izbral že drugega ponudnika, izrazim pa svoje mnenje
Zadnjič spremenil Rhae, dne 31. Jan 2010 ob 10:48, skupaj popravljeno 1 krat.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 10:46

rašeta napisal/-a:Da še jaz nekaj napišem na to temo.

Razumem operaterja T2 saj cen ni podražil že lep čas, sami pa veste kakšna je inflacija od leta 2007(stare cene storivev).
Operaterju so se v zadjem letu samo poiševali stroški, saj se je med tem časom vse podražilo(nafta,elektrika....).
Zato tisti ki milite da je to slaba poslovna poteza, se malo motite. Če hoče T2 preživet je treba cene dvignit.

Jaz nevem kaj vsi jočete, če T2 še vseeno ostaja najugodnejši ponudnik storitev. Se treba sprijaznit da se je še to podražilo( kaj pa se ni??)

LP
Kaj bluziš. Itak, da so se cene dvignile. Recimo TV se je lani podražil. Poleg tega, kaj ima veze cena nafte in podobno... Število naročnikov jim je od leta 2007 drastično narastlo - posledica večji pritok denarja. Sedaj, pa ko so ugotovili, da so se preveč zapufali zaradi nespodobnosti planiranja, prelagajo odplačevanje na bremena uporabnikov in kaj je najbolj žalostno, največ na bremena uporabnikov optike.

Vsi se strinjamo, da je treba cene dvignit a ne za tako brutalne procente pri nekaterih storitvah/paketih. Nobeden ne bi jokal, če bi šlo par EUR gor. A, če ti nabijejo 10 EUR oziroma 30% se imam pravico pizdit na vso moč in pika.

In to je slaba poslovna poteza. Spremljaj in boš videl čez čas....

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Abigor » 31. Jan 2010 ob 10:46

Temu se pa pravi cenzura :hudicek: . Dejstvo je da novi direktor ve kako se stvari streže. Me zanima, če bo to vodstvo imelo kaj bolj človeški odnos do Celjanov ?

Uporabniški avatar
becko
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 23. Okt 2007 ob 07:17
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4 optika

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a becko » 31. Jan 2010 ob 11:01

Malo zadihajte ljudstvo.

Težko je vzeti nekomu bonbonček, katerega je bil navajen. Kaj boste rekli, ko bodo mobilni operaterji ukinili 0€/min ? Vsi bi radi zastonj, če bi se le dalo :)

Vsaka firma mora nekje zaslužiti za svoje obratovanje, plače zaposlenih in za dobiček. T-2 je že preračunal, koliko potencialnih naročnikov lahko izgubi, koliko jih bo slabe volje (ki se bodo skulirali čez 3 mesece),... vedo, koliko ljudi je odvisnih samo od njih (nimajo druge optike,...) in pač to izkoristijo.

Očitno jim ta podražitev naredi manjšo škodo, kot pa če vztrajajo na ceni, ki je bila do sedaj.

Vsaka stvar rabi svoj čas in verjamem, da se trudijo po svojih močeh delati znotraj tistega maneverskega prostora ki ga imajo (interes lastnika in uporabnika).

Koliko so pa stvari taktno izpeljane je pa drugo. Nekateri segmenti družbe T2 se žal obnašajo, kot da bi bila T2 garažna firma, ne pa nek resni ponudnik.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 11:05

kot rečeno sam bi prebavil podražitev , če bi tudi končni uporabnik pridobil; Kot že rečeno, vsaj posodobitev paketov bi morala biti osnova; tukaj pa smo dobili zgolj obljubo, da se bodo v prihodnje bolj potrudil..

Takšno politiko bi pričakoval od kakšnega stabilnega konglomerate, ki ima ozadje za tako politiko, ne pa za podjetje ki se pobira iz grabna ter je uspelo ravno zaradi cenovne dostopnosti napram alternativam
Res pa je ,da sem sumil na kaj takega: -ponudiš cenejšo storite, dobiš bazo naročnikov, nato pa nabiješ cene za 30%, klasika, čeravno tole bolj spominja na reževanje podjetja iz stečaja

Mislim imajo dovolj primerov, da takšna politika reševanja podjetja zgolj podaljša agonijo, ne reši pa problema

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 11:12

rašeta napisal/-a:Da še jaz nekaj napišem na to temo.

Razumem operaterja T2 saj cen ni podražil že lep čas, sami pa veste kakšna je inflacija od leta 2007(stare cene storivev).
Operaterju so se v zadjem letu samo poiševali stroški, saj se je med tem časom vse podražilo(nafta,elektrika....).
Zato tisti ki milite da je to slaba poslovna poteza, se malo motite. Če hoče T2 preživet je treba cene dvignit.

Jaz nevem kaj vsi jočete, če T2 še vseeno ostaja najugodnejši ponudnik storitev. Se treba sprijaznit da se je še to podražilo( kaj pa se ni??)

LP
na optiki je t2 najdrazji ponudnik storitev... na siolu je 20/20 trio 42€ brez popusta (za studente se 2€majn, oz amzs 3€ majn) , na t2 pa zdaj ze 45,5 po podrazitvi pa se 3€ vec. amis pa se 2€ cenejsi kot siol.
Slika

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 11:20

bodo se pa vsaj 110% trudil, da bodo naročniki zadovoljni... :razz:

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 31. Jan 2010 ob 11:35

Da še sam dodam svojih 50 centov. Sam sem naročnik optike 10/10, televizije in telefona. Do sedaj sem bil s storitvami zadovoljen, ko pa sem 2 dni nazaj pogledal e-pošto, me je malo pogrelo. Sedaj čakam, da vidim kolikšna bo položnica z novimi cenami storitev. V primeru, da bom dodatno plačeval "kakovost" storitve in ne dodatne funkcionalnosti, bom zelo verjetno prestopil h konkurenci, pa verjetno še marsikdo drug. Če nam že višate cene storitev, bi zato lahko vsaj nekaj več ponudili. Konkurenca ima 20/20 linijo za precej podoben denar ali celo ceneje (v mojem primeru) :!:

Vem, da ima t-2 težave, vendar na tak način boste za 10% zvišali cene, pa za 10% zgubili število uporabnikov in ste naredili nič (moje mnenje). Lepo bi bilo, da bi te nove cene podkrepili z nečem konkretnim, ker s tem kar sedaj delate, da prodajate "višjo kakovost" - nedefiniran pojem, ne verjamem, da bo kriza rešena.

Pa brez zamere,
Lep pozdrav
Ine

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jan 2010 ob 11:38

Končno eni znajo razmišljat z svojo glavo,ne pa poslušat neuradnike kako so še vedno cenejši.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 11:39

če imaš možnost siolove optike se ti sedaj T2 10/10 paket nikakor ne splača za to naročnino dobiš 20/20

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a dal » 31. Jan 2010 ob 11:41

Ne vem, kaj nekaterim tukaj ni jasno. Podjetje z dosedanjimi cenami ni pokrivalo mesečnih stroškov, iz meseca v mesec se je izguba povečevala.

Telekom je na neki predstavitvi objavil, da so povprečni stroški izgradnje posameznega optičnega priključka v strnjenih naseljih 1310 EUR, na podeželju 1860 EUR. Temu je potrebno dodati še par sto evrov za opremo, ki jo v uporabo prejme naročnik (odškodninski cenik opreme). In opremo, ki je na strani centrale. In vse to je potrebno tudi vzdrževati, opremo zamenjati, če se pokvari.

Za ves ta denar je podjetje moralo najeti posojila, ki jih mora odplačevati. Tako da tudi z novimi cenami bo trajalo še nekaj let, da se jim bo ta investicija povrnila.

Nobenega razloga ni, zakaj bi T-2 svoje storitve prodajal po (pre)nizkih cenah. Omrežje je bolje zasnovano od Telekomovega, tudi kvaliteta IPTV je boljša.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 11:43

ze prej niso bili najcenejsi, kot je povsod opevano zdaj so pa postali najdrazji.

amis optika 15/15 =16€
20/20 =20€
25/25=25€

samo za primer ;)
Slika

Zaklenjeno