Optika v LJ ( faza 1 )

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 5. Nov 2006 ob 19:37

Stanje v Šiški 12. oktobra 2006:

V Šiški so v okviru I., II. in III. etape gradbena dela izvedena, prav tako je zaključena sanacija cestišč, izjemi sta Devova ulica in Cesta v Kleče, kjer asfaltiranje v okviru I. etape izvaja podjetje KPL d.d.

V okviru IV. etape, območje Kosez - gradnja se je začela avgusta 2006, trenutno opravljamo gradbena dela in izvajamo nekatere priključke do objektov ter asfaltiramo. Trenutno se dela izvajajo na naslednjih ulicah: ulici Martina Krpana, Tugomerjevi, Pavšičevi, Scopolijevi, ulici Kneza Koclja, Sternenovi in Freyerjevi ulici, Kmečki poti, v Dragi, na Ulici Bratov Bezlajev, Vrščajevi, Žigonovi in Plevančevi ulici, Marjekovi poti, Brajnikovi in Štirnovi ulici.

Predvidoma bodo dela zaključena do konca oktobra 2006

Vir: Gratel
Šiška naj bi pa bila funkcionalna še letos. Kaj več bosta pa povedala m4st3r in tesux :twisted:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Nov 2006 ob 19:39

V Kosezah imajo samo še eno ulico za narediti in so končali. Samo malo dvomim, da bodo Koseze še letos na optiki.

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 5. Nov 2006 ob 19:43

Ostalo so že poasfaltirali? Ko sem se v petek peljal mimo je bilo še vse rdečo :lol:
Slika
Slika<-- Optika LJ

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 5. Nov 2006 ob 19:45

Koseze so sicer ze prekopane, ampak kaj to pomaga, ce pa ni narejena optika do stanovanj... ccc... tukaj je "keč" - na tem delu bi se moralo zaceti delati, ker potem, ko bo enkrat glavni razvod narejen in vse stestirano bi morala biti napeljava do stanovanj ze narejena... sicer je gradnja napeljave zgolj strosek

to je tko, kot ce napeljes vodovod, v stanovanjih pa ne montiras pipe... a? precej bedno

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Nov 2006 ob 19:48

Constantine napisal/-a:Ostalo so že poasfaltirali? Ko sem se v petek peljal mimo je bilo še vse rdečo :lol:
Jaz sem Koseze/Laknerjeva ulica in so že položili novi asvalt. Od terra-in delavec, ko je vlekel prazno cev do hiše je rekel, da bo še nekaj časa minilo preden bojo šli omarice delat na hiše.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 5. Nov 2006 ob 19:51, skupaj popravljeno 1 krat.

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 5. Nov 2006 ob 19:51

no, @jaka jst pa UBU... asfalt je ze nekaj casa gor, ampak kaj vec pa tudi niso naredili... jst sem v prvem bloku v nizu in zadeve ne morejo povleci za 5 cm naprej (tudi ce bi to hoteli), ker nimajo soglasja od bloka

v nasem bloku je pridobljenih samo 8 pozitivnih soglasij od 48... rabijo jih 51%, kar je pa predvsem casovno zamudno

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2771
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Nov 2006 ob 19:52

Ja to je res velika jeba glede podpisov, če živiš v bloku.

Nekdo je http://www.slo-tech.com napisal to:
Ja sej pr nas (KR) nismo nč soglasja podpisoval za v blok .Enostavno so prekopal ulico napeljal po blokih in tist ki hoče se naroči pridejo priklopjo še v stanovanje paje.Nobenih soglasji nismo podpisoval ne lastniki stanovanj ne najemniki .
Zadnjič spremenil Jaka, dne 5. Nov 2006 ob 19:53, skupaj popravljeno 1 krat.

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 5. Nov 2006 ob 19:53

ALOOOOOOOOO dejte se mal pomirit sej boste vsi na optiki eni letos drugi za novo leto in treji po novem letu sam se mal kolirajte!!!!
Ko bodo inf. zrele za povedat boste itak zvedli.
Ja z sigurno še eno leto ali več ne bom na optiki pa nič ne težim kdaj bo bo pač bo ko bo vem pa sigurno da bom prej ali slej imel in to kasneje od vas.
Rajši zrihtajte da boste imeli narejene razvode po stanovanjih!!!! drugače boste optiko sam vohali(če se da).

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 5. Nov 2006 ob 19:59

izi je rect naj naredimo razvode...

ko sem klical na Gratel so rekli, da to delajo drugi za njih, ko sem klical naprej uno firmico unga ni blo, noben ni poklical nazaj, kot da jim je vseeno, ce bi ze bil kdo pripravljen kaksne stvari potisniti naprej

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 6. Nov 2006 ob 09:26

Quakke napisal/-a:
m4st3r napisal/-a:Quakke: itaq da se dogaja, sej dravlje se bojo se letos priklapljale enkrat prot koncu leta. Razvod se nardi po tistih stolpnicah ki je 51% ali vec soglasij ni treba da bi cakal se 2 stolpnici zakaj le :D
Potem pa če lahko prosim, pojasniš zakaj se to nam dogaja.

Al je pr Gratelu edini problem lenoba. Da si jim ne da pripeljat mašinerije za 2 stolpnici, za ostali 2 pa kasneje.
ja sama lenoba ns je namo za 2 bloka masine ke vozil looool joke no za tvoj primer sm sprasvov in je problem da za une 2 bloka k ni dost soglasij bi blo treba vrjetn ksn zemljisce prekopat da pridejo do tvojga bloka tko k pa nimajo soglasja pa ne smejo tko da mal tez se v unih 2 blokih :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Nov 2006 ob 10:25

mislis m4st3r u nasem bloku pa se u enem :lol: ?

quake sej se mal pa bomo z kolegi organiziral v nasi stolpnici pobiranje podpisev tk da 3 od 4 stolpnice so vecina pa naj pol prpeljejo masinerije, ce nebojo grem pa jaz sam kopat kanal po nasem travniku ce bo treba :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Quakke
Faca
Prispevkov: 196
Pridružen: 9. Apr 2006 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 50/50 + IPTV + Telefon
Kraj: Ljubljana - Šiška

Odgovor Napisal/-a Quakke » 6. Nov 2006 ob 16:00

madpanter a si ti na Runkovi 2 al Celovški 122?

m4st3r: pa čigavo zemljišče? Cev se konča cirka 10 m pred stolpnico. Med cevjo pa blokom je samo beton oz. morebitno parkirišče za mesnico. Čez tisto igrišče so pa šli že na začetku septembra. A ti hočš povedat, da nimajo soglasja za prekopat zemljišče? Ostale 2 stolpnici so pa itak stran 45 in 75 m. Med našo in tisto sosednjo je še mini Mercator tako, da ti zihr ni njihovo zemljišče. Jest ne vidm preprek.
VDSL uporabljal od 20.5.06 do 15.6.07, skupaj 391 dni.

Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 6. Nov 2006 ob 17:16

Danes so začeli razpeljevati kanale tudi po naši bajti in napovedujejo preklop na optiko v dveh mesecih :D

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 6. Nov 2006 ob 18:15

quakke: ja ti jih ne vids pa vrjetno so ane k drgac bi mel razvod ze narjen ce bi blo vse ok :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Nov 2006 ob 18:28

ufh kje je pa to, jaz sem na korošci 2 nasproti nastanitvenega centra, zgleda da sem mal zamesal lokacijo :oops:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori