IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Jurek
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 00:06
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + iptv

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jurek » 7. Feb 2010 ob 00:33

da bi priklopil comp direkt na modem (kar mislim, da je isto kot če je na switchu) in da bi s compom gledal pravi vlan pa ne gre?

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Feb 2010 ob 00:40

če ti mrežna podpira vlane in veš kater vlan gledat, potem bi šlo ;-)
Slika Optika od 30.5.2008

Jurek
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Feb 2010 ob 00:06
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + iptv

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jurek » 7. Feb 2010 ob 00:46

uf...tega pa še ne znam...jutr :) sicer pa hvala za hitre odgovore!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Feb 2010 ob 07:03

Ne rabiš se mučit ker ti ne bo uspelo, problem je, da imaš enoportni modem na VDSL1, za delovanje bi potreboval še vooda ki bi imel en lan port nastavljen za multicast,
tako da počakaj na opremo in nato priklopi kot si želiš. Pa prosim ne prijavlat, da kocka tv preko extreamerja.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 7. Feb 2010 ob 08:18

nokturnal napisal/-a:Eno vprašanje če mogoče kdo ve :)
Kako nastavim VLC da ko preklopim na NG HD da se avtomatično izbere tretji tretji stream in ne drugi (na drugem je tišina)

Takole zgledajo streami:
Sled 1 - [Espanol]
slušno omejeni - [English]
Sled 3 - [English]

Sem probal nastavit prednostni jezik zvoka na English pa žal ne dela (verjetno ker izbere avtomatično prvi English stream).
tole lahko nastaviš v naprednih nastavitvah (orodja/lastnosti/prikaži vse nastavitve)
dovod/kodek - tukaj prestaviš zvočno sled na ustrezno vrednost (po defoltu je nastavljeno na -1)
malo poskusi najti ustrezno vrednost (ugibam -3),ker na temle kompu nimam t-2 tv,pa ne morem preizkusit
seveda moraš zadevo najprej potrdit in shranit in ob ponovnem zagonu vlc (ko najdeš ustrezno vrednost),naj bi usterzna zvočna sled delovala
edina slabost je,da moraš zadevo prestavit nazaj,da ti ostali programi potem delujejo normalno
Heca ni več !

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 7. Feb 2010 ob 12:02

gulikoza napisal/-a:Ja potrebno bi bilo zmergat novo verzijo coreavc-for-linux (http://code.google.com/p/coreavc-for-linux to je koda ki se uporablja za loadanje coreavc kodeka) ali pa vse skupaj prepisati tako da ga bo uporabljal kot lib. Sicer pa, kaj ti bo nova verzija? Na hardware acceleration lahko pozabiš ker ne bo delalo...enako z 64bit buildom. Teoretično je možen, ampak nekako nima smisla ker tudi coreavc potem ne bo šlo uporabljat...
CoreAVC od 2.0 obstaja tudi v 64-bitni verziji. Nisem nek strokovnjak za kodeke, ampak ne razumem, zakaj CUDA ne bi delala. A je ne uporablja CoreAVC povsem interno? Zanima me tudi, kako delujejo drugi predvajalniki, ki omogočajo izbiro kodeka (izmed tistih, ki so registrirani v Windows). Predvidevam, da obstaja nek univerzalni interface za nalaganje in utiliziranje kodekov. In mislim, da bi bila idealna rešitev tudi za FripTV, če bi omogočal izbiro kodeka.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Feb 2010 ob 12:11

Obstaja univerzalni interface ja, directshow :D. Preko njega deluje tudi hardware acceleration (dxva...). V Fripu se coreavc striktno uporablja samo kot decoding library (tukaj imaš mpeg4avc frejm, tukaj imaš dovolj prostora da mi zrišeš dekodiran frejm, do your stuff), tudi če bi CoreAVC interno uporabljal CUDO bi podatki morali iti na GPU in potem nazaj v RAM, kar bi bilo počasneje kot če dekodira CPU direktno. Če imaš pa DXVA potem je zgodba drugačna, saj frame ostane na GPUju in directx poskrbi da ga grafična direktno izriše...
Problem je, ker directshow ni portable, plus precej kompliciran za programiranje...na začetku sem razmišljal tudi o takem načinu (vse kar ubistvu potrebuješ je source filter, ki udp stream pošilja v directshow graf....aplikacija je potem samo maska in bi iptv s takim filtrom deloval tudi v media playerju), vendar sem se raje odločil da malo raziskujem ;-)
Slika Optika od 30.5.2008

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 7. Feb 2010 ob 13:48

Hvala za odgovor. Če te bo kdaj prijelo narediti ta filter za directshow, se lahko ponudim za "raziskovanje" in beta testiranje ;-).

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 8. Feb 2010 ob 23:20

:rtmT2: lista 198 TV programov za VLC po stanju na dan 09.02.2010

Spremembe glede na listo na strani 158 te teme (31.01.2010):

Dodan v listo:

#EXTINF:0,180 - TV SLO HD (HD)
udp://@239.1.1.193:5000


Umaknjeni:

Nova TV,
RTL Televizija,
CMC - Croatian Music Channel,

RTS Maribor(HD).

Do nadaljenga /recimo do 1.3.2010, potem pa bomo videli/ v listi ostajajo (slike sicer ni, stream pa epg pa še mal delata):

SAT1 HD,
Pro 7 HD,
Kabel 1 HD.

Trenutno je prek stb škatle vidnih 194 programov.

Lista je spodaj v priponki:
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a infecti » 9. Feb 2010 ob 15:28

Ker je cela tema popolnoma kaotična in imam v življenju početi še kaj drugega kot brskati po stotinah straneh za razpršenimi drobci informacij, bi želel tukaj vprašati: ali lahko gledam T-2 programe na PC-ju in če ja, kako? TV imam naročen, sem blizu centrale, cca 50m, IP je fiksni, routerja nimam, imam pa VOOD 292 switch vezan na VDSL modem. Na PC-ju imam dve mrežni, ena je prosta. VLC imam zadnjo verzijo, prav tako tudi playlisto. AV in firewall ni problem, ker jih disablam takrat, ko skušam usposobiti T-2 TV @PC. Hvala za eventuelni odgovor.

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kravca » 9. Feb 2010 ob 15:35

No da ne boš čekiral vseh 100 + strani,lahko začneš tukaj:
viewtopic.php?f=9&t=6
jih je veliko manj
Sedaj lahko odlašate dve leti.

hitmen
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 9. Feb 2010 ob 16:06
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hitmen » 9. Feb 2010 ob 16:11

Lep pozdrav imam problem z tole zadevo.

Imam na baker 10/4 internet + 2xTV.

POtem pa imam preko ruterja(moj- linksys)priključena 2 kompa en je na wifi povezavo drug pa na kabel.

Imam vlc o.8.6h, pa mi še vedno ne dela. Sprobal sem veliko opcij ki so tu naštete pa mi še vedno ne dela.
win firewall je izklopljen, ali morem še kak firewall v ruterju nastavit?


Prosim za korekten odgovor ne pa samo preberi si saj je že napisano. hvala za odgovor in pomoč

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 9. Feb 2010 ob 18:07

Katere opcije pa si sprobal.Ker za vse vrste Windowsov tako Xp Vista Windows7 so opcije napisane tudi za router linkis.
Pa tudi lepo si opisal kaj maš naročeno VDSL ali VDSL2,daj rajš malo bolš poglej pa boš našel.

hitmen
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 9. Feb 2010 ob 16:06
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hitmen » 9. Feb 2010 ob 18:58

Mam vdsl probal sem tisto da v vlcju omogočiš opcijo ipv4, sprobal sem z mojegga ki je do ruterja wireles, pa tudi z enega kompa ki je preko kabla, brskal sem po nastavitvah ruterja pa spreminjal nastavitve ki stejih opisoval pa tudi nism nič naredu ker mi ne dela. drugače spored mi pokaže v vlcju slike pa zvoka pa ne.


lp

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 9. Feb 2010 ob 19:09

Pozdravljeni!Mene pa zanima kaj imam narobe nastavljeno,ker mi ne dela TV na vlc-ju.Stvar je v tem ,da imam nov raćunalnik in windovs 7,pa še 64 bitne.Hvala za pomoč! :rtmT2:

Zaklenjeno