IP TV slabo dela

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
powerrr
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 20. Sep 2006 ob 11:27
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Velenje

IP TV slabo dela

Odgovor Napisal/-a powerrr » 7. Nov 2006 ob 14:05

Jaz sem prejšnji teden dobil IP TV. Problem je v tem , da se kar pogosto pojavljajo kocke in motnje. Opazil sem tudi, da sedaj imam ping namesto 10ms, 18-20ms( imam internet 4/1 +telefon +IPTV). Modem se mi poveže z 15/4M, kar bi moralo biti dovolj. Zvedel sem pa, da je razlika med signalom in šumom samo 20dB, kar naj bi bilo slabo.
Vzrok za slabo delovanje IP televizije je lahko tudi moja interna inštalacija. Od telefonske omarice do doze v stanovanju sem potegnil nov UTP kabel, do tam pa je že bil napeljan UTP kabel iz kabineta(6 do 7 metrov), na katerem je telefonski konektor in je direktno vklopljen v modem. Ta dva kabla sem spojil tako, da sem žice skupaj navil. Sumim , da je ta spoj vzrok za slabo delovanje. Zdaj nameravam na ta dva kabla dati UTP ali telefonske konektorje in dati vmes člen z dvema vtičnicama(podaljšek).
Zanim me ali je to boljše kot , če bi kabla zalotal, ozirom ali je kakšen boljši način?

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 7. Nov 2006 ob 16:20

Jaz bi na tvojem mestu na tisti konec, kjer imaš sedaj "štukano", direktno priključil modem, nato pa bi iz modema vlekel UTP do STBja.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 7. Nov 2006 ob 16:20


Zaklenjeno