razmere na VDSL liniji

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 232
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a srus » 7. Mar 2010 ob 20:51

Ko sem še bil pri Siolu sem lahko v primeru kockanja IP TV pogledal na modemu kakšne so razmere na liniji (napake, S/N, sinhronizacija) in ugotovil kaj je vzrok kockanju - vir ali prenos.

Ali obstaja kaj podobnega tudi pri T-2. Kakšne so možnosti, da človek pridobi informacijo o stanju svoje linije? Po možnosti za daljše časovno obdobje. Je možno doseči kaj neuradno tu na forumu ali obstajo tudi uradne poti? Ali agentje v call centru imajo te informacije, ali imajo dovolj znanja, da mi jih predstavijo, ko jih pokličem?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2010 ob 20:55

Ja obstajajo možnosti pridobiti te informacije, in tudi ob klicu na naš klicni center znajo to povedat, res da ne vse.
Torej uradno je klic na tehnično podporo v drugačni obliki boš zelo težko dobil, lahko ti pa pomagamo tudi na forumu.

me pa zanima zakaj te zanima.
lp
slow

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 232
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a srus » 7. Mar 2010 ob 21:24

Hvala za hiter odgovor. Opažam, da mi IP TV dlje časa (npr. nekaj tednov, nekaj dni) deluje brez težav, brez enega kockanja, nato pa slika brez očitnega razloga začne kockati (p2p ne uporabljam, internet in telefon takrat nista v uporabi) in zakocka na nekaj sekund, ali na nekaj minut. Pomaga le reset modema, po resetu je takoj slika zopet dlje časa brezhibna. Reset STB ne pomaga.

Rad bi torej vedel, zakaj moram resetirati modem - ali zato ker je potrebno ponovno natrenirati linijo, ali se je po daljšem času delovanja bitrate na liniji morda sam povišal in so bitne napake previsoke, ali pa je interno v modemu kaj zaštekalo in z linijo ni težav?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Mar 2010 ob 21:27

Hja glede na opisano bi rekel, da si na meji z naročenimi storitvami in sposobnosti linije, zato je treba občasno resetirat orpemo za normalno delovanje.
Ni samo modem, pomoje je kombinacija, oddaljenosti in zmožnosti oz samega kabla.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 7. Mar 2010 ob 21:38

Sem videl že isti problem. Stranka je imela napajalni kabel namotan okoli UTP kabla. Ne vem, je hotla UTP kable skup stisnat pa ni imela vezic :nevem: no v glavnem ji je kockala televizija zaradi motenj. Poglej, če imaš slučajno napajalni kabel kje preko UTP kabla speljan. Hej boljše preverit a ne :)

Če imaš vse tipi topi pol pa le poslušaj slow_slowa ;-)

Eni dajo vse naprave (modem, vood, itd.) skupaj v škatlo od novih športnih copat ki so si jih kupili 8) seveda po možnosti eno na drugo in jo porinejo pod omaro. :aa: no go :D napravca more dihat :plosk:

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 232
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: razmere na VDSL liniji

Odgovor Napisal/-a srus » 7. Mar 2010 ob 22:22

Hvala za odgovore. Slow_slow stvar na srečo ni tako kritična, da bi me to občasno resetiranje modema motilo, sprašujem pač, če obstaja kakšna enostavna rešitev, recimo na Siolu so mi malenkost znižali DL in kockanja je bilo bistveno manj. Sem pa sedaj, kot pravilno ugotavljaš, na robu sposobnosti linije, DL je 8 - 9 Mbs in 1700 m kabla (pomerjeno z reflektometrom) .

Skymaniak, glede na kup opreme na kupu - modem, vood, ruter, stb, TV, DVD, VCR, DECT, ni druge, kot da so napajalni pa podatkovni kabli kje med sabo prepleteni. Sem pa VDSL2 modem od podlage z distančniki privzdignil, se sedaj bistveno manj greje. Glede na naravo kockanja - ga dolgo časa ni, izgine takoj po resetu modema, sklepam, da težav z motnjami preko napajanja ni.

Vood recimo, mi deluje brezhibno brez reseta že odkar imam T-2, t.j. pol leta. Lepo bi bilo, če bi to veljalo tudi za modem.

Odgovori