Sprememba lastništva

Splošni pogovori o T-2
zdenka17
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Mar 2010 ob 16:10
T-2: Že imam

Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a zdenka17 » 24. Mar 2010 ob 16:42

Kupil sem stanovanje v katerem je napeljana t-2 optika. Imam 2 možnosti:
1. Opravim spremembo lastništva, ki se po novem obračunava.
2. Prosim prejšnjega lastnika naj vse skupaj odjavi, pa potem sam prijavim nazaj. Bom sicer nekaj časa brez priključka, vendar v tem času tako ali tako še ne bom preseljen in bom celo privarčeval eno(?) položnico

Če pustimo ekonomsko logiko, s katero me silijo v drugo možnost, ob strani, me zanima slednje:
1. Koliko časa dejansko traja nov priklop?
2. Ko sem naročil t-2 v prejšnjem stanovanju, so mi kablovje napeljali tja kamor sem sam želel. Se bo to zgodilo tudi v primeru ponovnega priklopa na tej lokaciji, kjer je že napeljano (ampak "kar nekam")? Bi to storili ob spremembi lastništva?

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Krypto » 24. Mar 2010 ob 18:01

Če se ti ne mudi potem naj odjavi in ti prijavi. Traja cca 14 delovnih dni aka 3 tedne, lahko traja manj lahko kakšen dan več.
Glede na to da v stanovanju optika že je, ponavadi ostane tam kjer je ne glede na to kdo je lastnik. Da se načeloma kabel v stanovanju tudi štukati, vendar v tem primeru pride vmes plastična kaseta velikosti 25x15cm.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a astras » 25. Mar 2010 ob 08:15

placaj spremembo lastnistva in je to to.. in ne bo skrbi okoli priklopa, itd itd
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 25. Mar 2010 ob 08:28

Mislim, da ni vredno 5 sekund razmišljanja. Prenos je DALEČ najelegantnejša rešitev, ker je vse rešeno samo s podpisom.
:rtmT2:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Mar 2010 ob 12:11

...in koliko evri?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Mar 2010 ob 12:12

Sprememba lastništva priključka
(prenos naročniškega razmerja) enkratno 5 €

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 25. Mar 2010 ob 12:13


dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Mar 2010 ob 12:46

ne, sej mi jasno to kolk stane. Hočem rečt, če se ti ne mudi, lahko zastonj narediš verjetno cel kup dela t-2ju in imaš zadevo rešeno brezplačno, če pa investiraš 5€ je pa stvar enega podpisa.

Npr. če hočem jaz, obstoječi naročnik na istem naslovu še en priključek (pač bi rad imel HDTV), ne morem izpolnit naročilnice na spletni strani (ta me usmeri na mail naročniške službe), ker sem že v bazi naročnikov. Naročniška služba ugotovi (odgovor po mailu), da naj sam uredim z nacionalnim operaterjem glede priključka (plačam TSju) in potem še enkrat izpolnim naročilnico. :nevem:

Če na istem naslovu drug osebek naroči priključek, potem pa gre zadeva skozi, brezplačno :jao: In, potem, plačam 5€ in dobim tisto, kar prej ni blo možno.

Logika?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 25. Mar 2010 ob 13:41

Da, logika!

Povej mi koliko % naročnikov želi na istem naslovu, na istega naročnika dva priključka?

V 99% gre za podvojen zapis in od tu ta smiselna omejitev na prijavnem obrazcu. Če bi jasno specificiral svoje želje v mejlu/dopisu, da dejansko želiš nov (dodaten) priključek zaradi nove parice, bi se to ustrezno uredilo; dobiš nov ID priključka in novo pogodbo za isti naslov. Če gre to čez pri TS, te mi definitivno ne bi nikjer blokirali. Skratka, nova pogodba, nova poizvedba (upaš, da imaš še eno prosto parico frj), jst ne vidim ovir.

Če se zaplete mi javi na ZS.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Krypto » 25. Mar 2010 ob 17:04

Ne mešat jabolk in hrušk. VDSL je eno, OPTIKA drugo. Eno je naročanje dodatnih storitev, drugo je naročanje novega priklopa.
Drugače pa se da dule17 tvoj problem rešiti z obiskom poslovalnice.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Mar 2010 ob 18:35

dule17 napisal/-a:ne, sej mi jasno to kolk stane. Hočem rečt, če se ti ne mudi, lahko zastonj narediš verjetno cel kup dela t-2ju in imaš zadevo rešeno brezplačno, če pa investiraš 5€ je pa stvar enega podpisa.

Npr. če hočem jaz, obstoječi naročnik na istem naslovu še en priključek (pač bi rad imel HDTV), ne morem izpolnit naročilnice na spletni strani (ta me usmeri na mail naročniške službe), ker sem že v bazi naročnikov. Naročniška služba ugotovi (odgovor po mailu), da naj sam uredim z nacionalnim operaterjem glede priključka (plačam TSju) in potem še enkrat izpolnim naročilnico. :nevem:

Če na istem naslovu drug osebek naroči priključek, potem pa gre zadeva skozi, brezplačno :jao: In, potem, plačam 5€ in dobim tisto, kar prej ni blo možno.

Logika?
Ja in zakaj ne naročiš na drugo ime. _Jaz sem takrat naročil drug priključek na ime svoje, ki sploh ni živela pri nas pa so mi vse preklopili :D
Slika


Lp, Kitl

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Mar 2010 ob 19:12

Je vse že rešen, sem samo izpostavil, po mojem mnenju, možno anomalijo, enako kot zdenka v prvem postu. Ok, sva s Hevidijem rešila, najbolj praktičen bi bil obisk poslovalnice, pa nisem hotel delati gneče tam. Jabolko (al pa hruška, po želji) spora je bil odgovor, naj rešujem problem sam z nacionalnim operaterjem, kar zame ni bilo najbolj sprejemljivo.

V glavnem, sploh ni panike. Rajši naj mi kdo pove, kdaj bo T-2 optika v Domžalah (če sploh kdaj), da ne bom po nepotrebnem vznemirjal občinstva na forumu. Do takrat bom pač za nekaj HDTVjev in 100/10 neta lastnik kakšnih 10-ih TS paric. :hudicek:

lp

pomlad87
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 13. Jan 2010 ob 07:47
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a pomlad87 » 26. Mar 2010 ob 08:36

Hey!

Priklop na optiki ne traja 3 tedne ampak cca 1 teden od podpisa pogodbe, lahko tudi manj, ker že ima switch doma, lahko greš tudi do poslovalnice po vmesnike, pokličeš klicni center in sam zadevo takoj priklopiš, boljše pa vsekakor je da počakaš na monterja! ;)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Krypto » 26. Mar 2010 ob 15:44

Še eden ki bi urejal stvari po liniji najmnajšega odpora.
V pogodbi piše v 14 dneh. Če predpostavljaš da gre za delovne dneve to pomeni skupno 20 dni, kar je en dan manj od treh tednov. Kot sem napisal, lahko traja kakšen dan dlje, lahko je to tudi v parih dneh.
Switch ki ga ima doma ni njegov, temveč je vezan na drugega naročnika. V kolikor se opravi prenos naročniškega razmerja potem zadeve ostanejo tako kot so in se po potrebi doda dodatne storitve. Res je, lahko sam prevzameš ostalo opremo in jo doma vklopiš.
V primeru da predhodnik odjavi storitve, pa mora opremo tudi vrniti. Potem pa zadeva ni več tako enostavna da zgolj prideš domov in vtakneš. Lahko da je vmes že opravljen izklop na centrali in v takem primeru tudi klic na HD ne pomaga kaj dosti. Monterji v večini primerov potem rešijo tudi take stvari, tako da se definitivno splača malce počakati.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Sprememba lastništva

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 26. Mar 2010 ob 16:01

kitl napisal/-a:Ja in zakaj ne naročiš na drugo ime. _Jaz sem takrat naročil drug priključek na ime svoje, ki sploh ni živela pri nas pa so mi vse preklopili :D
Tole je kaznivo dejanje, če si dokument podpisoval...
:rtmT2:

Odgovori