Anketa o motnjah signala IP TV (pri T-2 seveda)

Vse o T-2 IP televiziji

Motnje signala so prisotne:

Glasovanje se je zaključilo dne 12. Nov 2006 ob 22:27

Vsakih petnajst minut najmanj ena motnja
16
27%
Vsako uro najmanj ena motnja
9
15%
Vsak dan najmanj ena motnja
11
18%
Vsak teden najmanj ena motnja
9
15%
Kaj je to motnja?
15
25%
 
Skupaj glasov: 60

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Nov 2006 ob 07:57

Stefi napisal/-a: ...Notranja inštalacija je brezhibna: modem na kratkem FTP kablu, osamljen, povezava s TV po kvalitenem UTP kablu. Zato prosim ne več razpredati o interni inštalaciji, ker dobro veš, da je v redu (podobno kot v mnogih primerih tu na forumu) in v prihodnje prosim izpuščaj tista predloga "v" in "pri", ostane naj le "do". ...
...Zaradi spleta okoliščin (si je nesojeni monter zlomil nogo) še nimam položenega novega FTP kabla (na moj strošek seveda) od omarice do modema, bo pa to opravljeno slej ko prej. Potem bo pa zanimivo, kakšen bo izgovor v primeru nadaljnjih motenj.
Če še nimaš novega kabla do omarice ne govori, da imaš urejeno interno instalacijo. Najprej si preberi, kaj to sploh je.
Stefi napisal/-a: ...pri ponudniku, ki pač ne more/ne zna/noče zagotoviti kakovostne storitve (izberi pravi odgovor).
Že stodrugič - T-2 zagotavlja najbolj kakovostne storitve preko različnih nosilcev, ki lahko povzročajo težave. Na bakreni parici nacionalnega operaterja zagotavlja povsem enake storitve kot na optiki FTTH. Torej, če dela na optiki, potem je razlog v bakrenih paricah, ki NISO last T-2. Prosim, da ne pišeš več takšnih neumnosti. Hvala.
Če pride do motenj ali okvar pred hišnim priključkom, me Elektro podjetje menda ja ne bo napotilo, naj sam menjam kable, če hočem v hiši štrom brez utripanja.
:lol: :lol:
Izredno dober primer. Kaj potem pri novogradnji kar pokličeš na elektro, naj ti potegnejo kable do podstrešja, ker tam luč utripa? Ne, najprej se preveri interno instalacijo in potem joka na Elektro. Misliš da se Elektro sploh ukvarja s tem? Ne, tako kot T-2 pride, vidi, da so kabli do podstrešja zanič in šele potem gledajo, če je kaj na napeljavi. Pa poznam primere, kjer tudi Elektro ne more odpravit motenj in potem štrom pač utripa. (elektrika je seveda zagotovljena od države, tako kot PSTN telefonija. VDSL pač ni!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 10. Nov 2006 ob 08:21

Stefi napisal/-a:No, dragi moderator, tu si pa močno mimo udaril.
Zaradi spleta okoliščin (si je nesojeni monter zlomil nogo) še nimam položenega novega FTP kabla (na moj strošek seveda) od omarice do modema, bo pa to opravljeno slej ko prej. Potem bo pa zanimivo, kakšen bo izgovor v primeru nadaljnjih motenj.

Ce mas doma in do hise urejeno instalacijo nimas kej met problemou... vsaj ne zaradi T-2-ja. Potem je edina moznost da je v kurcu kabl od TK/ja.
SpaceInvader!
Slika

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stefi » 10. Nov 2006 ob 09:32

Mitja,

prosim, da se ne vtikaš v zadeve, ki jih ne poznaš (razen, če tudi ti delaš pri/za T-2, kar se da slutiti iz tvojega nestrpnega odgovora).

Nimam nobene omarice! TK pride iz omarice Telekoma na ulici preko sosednje hiše in najprej po steni direktno v mojo hišo, kjer je "priklopljen"na vtičnico. Ta kabel je pred več kot dvajsetimi leti montiral takratni PTT. TO JE ZAME EKSTERNA INŠTALACIJA! Če ti to morda ni všeč, te vabim, da mi prideš montirat še omarico, da boš zadovoljen. Od tu naprej je INTERNA INŠTALACIJA, to je inštalacija znotraj objekta, ki je takšna, kot sem že opisal (vtičnica, modem, vood, STB - vse novo in vse STP/UTP kabli).

To je povsem analogno elektro inštalaciji do števca in to sem imel v mislih pri primerjavi z elektriko. Za pravilno delovanje do števca je odgovoren ponudnik električne energije.

In mimogrede - pred leti smo imeli ravno težave zaradi nihanja napetosti in je Elektro hitro zamenjal vse stare kable do posameznih odjemnih mest z novimi.

Pa v prihodnje prosim malo bolj natančno preberi preden postavljaš napačne zaključke.

Lp, Stefi

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 10. Nov 2006 ob 09:55

Stefi, problem ki ti nastane, sem 100% sigurn da je v inštalaciji od omarice do tebe preko sosedove bajte. Prvo če je ta povezava dolga močno pade hitrost prenosa, če je pa še stara 20 let cca. pa sploh.
Sam imam od omarice do modema cca. 30 metrov na novo potegnenega UTP in se mi postavi na max 26, sosed pa samo par metrov starega pa na 40.

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 10. Nov 2006 ob 10:04

Stefi napisal/-a:TK pride iz omarice Telekoma na ulici preko sosednje hiše in najprej po steni direktno v mojo hišo, kjer je "priklopljen"na vtičnico.
:lol:
Stefi napisal/-a:In mimogrede - pred leti smo imeli ravno težave zaradi nihanja napetosti in je Elektro hitro zamenjal vse stare kable do posameznih odjemnih mest z novimi.
Jst sm meu 2 mesca nazaj iste probleme, potem pa mi je odfukal celo omarico (zunanjo) in se neke kable... elektro je prsu vse popravt ja... samo nasledn mesec tudi zaracunal temu primerno. 1x ura dela ki jo racunajo 4k (mal mn) 2 varovalke pa tm nek kabl.... se nekih 1000 sit...

Ce pa bi se ti kak podobn primer zgodil z T-2 bi se pa mogu kle obrnt kr lepo na Telekom ker T-2 kle s temi kabli nima 0. Kle si navedu slab primer ker v primeru Elektra imajo oni v lasti vse, v primeru T-2 je pa v njihovi lasti oprema k ti jo dajo in pa majo svojo robo na centralah, vse ostalo je TK.
Zadnjič spremenil Jerry, dne 10. Nov 2006 ob 10:17, skupaj popravljeno 3 krat.
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Nov 2006 ob 10:06

Mene pa zanima kako pride napeljava do tiste omarice na ulici po zraku ali v zemlji. Ker če ni omarice na hiši je očiten znak na to, da imate zelo staro infrastrukturo v vašem koncu, kar pa je smrt za VDSL. Pri novejši infrastrukturi ima vsaka hiša svojo omarico.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Nov 2006 ob 10:12

Isto je pri nas... Hiša je v starem delu mesta, kjer se stikajo ena druge. Omarica je postavljena na skrajni hiši, potem pa gredo kabli po fasadi do vsake hiše. Do omarice pa pride kabel po zraku.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 10. Nov 2006 ob 10:14

Ja in to po moznosti zaporedno ne vzporedno... tako kot gre recimo to v Murglah in potem ko ima 1. bajta cist sfukano instalacijo se usem nadalnim 4. jebe :D
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Nov 2006 ob 10:29

Ja žal je tako in tu ti T-2 skoraj ne more pomagati nič. Sam vem ko smo to imeli še pred 4 meseci kako me je ADSL zajebaval. Še dobro, da mi T-2 niso vklopili tako kmalu, ker verjamem, da bi bil več offline kot online in verjetno bi tudi jaz izgubil živce. Jaz osebno Siol-u takrat nisem nič težil, ker sem vedel, da imamo predpotopno infrastrukturo in bi dosegel samo to, da bi mi paket 10/768 zamenjali za 1/256 in ukinili TV. Sem raje trpel in užival takrat ko se je dalo ko se ni pa sem pač priklopil sobno anteno in gledal megleno sliko.
Slika


Lp, Kitl

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stefi » 10. Nov 2006 ob 12:20

Kabli gredo pod nadstreški oz. po fasadah, po zraku nikjer. Ker nisem tehnične stroke, me zanima, koliko bi bilo bolje, če bi šli kabli po ceveh v zidovih. Se bojim, da ne bi bilo bistvene razlike, ali pač. Naj kdo, ki se na te zadeve spozna, malo razloži.

Glede obstoječega zunanjega kabla: pri pregledu sta tehnika od T-2 ugotovila, da gre za solidno zaščiten zunanji kabel/parico. Seveda bi bilo (in upam, da tudi bo) bistveno bolje, ko bo ta kabel zamenjan z FTP kablom.
Ce pa bi se ti kak podobn primer zgodil z T-2 bi se pa mogu kle obrnt kr lepo na Telekom ker T-2 kle s temi kabli nima 0. Kle si navedu slab primer ker v primeru Elektra imajo oni v lasti vse, v primeru T-2 je pa v njihovi lasti oprema k ti jo dajo in pa majo svojo robo na centralah, vse ostalo je TK.
Se povsem strinjam. Ampak pogodbo s Telekomom ima T-2 in ne jaz (upam, da si to pravilno razlagam) in mora torej T-2 neustrezno delovanje infrastrukture reševati s Telekomom in ne preko končnega uporabnika, zato še enkrat ponavljam, kaj je napisal Nimda: "V RUO (referenčna pogodba, na osnovi katere smo priključeni uporabniki VDSL) lepo piše, da Telekom "zagotavlja frekvenčni spekter v polnem obsegu." Iz tega je jasno razvidno, da je v teoriji Telekom pristojen za vzdrževanje infrastrukture do končnega uporabnika.

No, prakso pa na žalost še predobro poznamo!

Lp, stefi

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Nov 2006 ob 12:35

Stefi napisal/-a:TK pride iz omarice Telekoma na ulici preko sosednje hiše in najprej po steni direktno v mojo hišo, kjer je "priklopljen"na vtičnico. Ta kabel je pred več kot dvajsetimi leti montiral takratni PTT. TO JE ZAME EKSTERNA INŠTALACIJA! Če ti to morda ni všeč, te vabim, da mi prideš montirat še omarico, da boš zadovoljen. Od tu naprej je INTERNA INŠTALACIJA, to je inštalacija znotraj objekta, ki je takšna, kot sem že opisal (vtičnica, modem, vood, STB - vse novo in vse STP/UTP kabli).
No vidim, da res ne veš, kaj je interna instalacija in kaj OPT. Preberi si kakšno literaturo, sem jo jaz v tem forumu že večkrat citiral.

Ok, ker sem danes dobre volje še linki:
http://www.telekom.si/operaterji/razvez ... _lokacija/
http://www.telekom.si/uploads/pdf/cisto ... _30_10.pdf

Aja in tole "externo insalacijo" bi si moral urediti sam pred priklopom na T-2. Preberi si splošne pogoje poslovanja.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Nov 2006 ob 12:37

Stefi to ti pa lahko jaz zagotovim, da tudi Siol ne ureja iz Telekomom nič glede omrežne infrastrukture pa čeprav je ta njihova hčerinska firma. Raje ti, dajo možnost prekinitve pogodbe z opravičilom, da je omrežna infrastruktura stvar vlaganj in dolgoročnih načrtov. To se je zgodilo mojemu kolegu in je lepo ostal brez DSL internetne povezave.
Slika


Lp, Kitl

Stefi
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 15. Avg 2006 ob 21:10
T-2: Že imam
Paket: OD FTTH
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stefi » 10. Nov 2006 ob 12:49

Mitja,

hvala za informacije - bom preštudiral to zajetno gradivo. Dopuščam možnost, da si te pojme napačno razlagam. Bom pa celotno zadevo zagotovo osebno preveril na Telekomu, da pridem do dna tej kolobociji.

Obstaja pa dejstvo, da me T-2 pred priklopom niti slučajno ni opozoril na morebitne negativne posledice (motnje) prehoda na povsem razvezan dostop in da moram kakorkoli preveriti obstoječo zunanjo instalacijo.

Lp, Stefi

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 10. Nov 2006 ob 13:34

Stefi napisal/-a: Se povsem strinjam. Ampak pogodbo s Telekomom ima T-2 in ne jaz (upam, da si to pravilno razlagam) in mora torej T-2 neustrezno delovanje infrastrukture reševati s Telekomom.
To je res, sam sej ves kako je to... Telekom vedno najde kak izgovor... fora je v tem da ce bi bilo vse od T-2, bi bilo 1/2 man problemou, zato pa usi na optiko ko bo :D
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Nov 2006 ob 20:29

Stefi napisal/-a:Kabli gredo pod nadstreški oz. po fasadah, po zraku nikjer. Ker nisem tehnične stroke, me zanima, koliko bi bilo bolje, če bi šli kabli po ceveh v zidovih. Se bojim, da ne bi bilo bistvene razlike, ali pač. Naj kdo, ki se na te zadeve spozna, malo razloži.
Vsaka ovira slabi signal, pa naj bo to uporaben signal ali pa motnja. Primer: kupi si sobno anteno, pa jo postavi enkrat na balkon, drugič pa v sobo, da bo med oddajnikom in anteno zid (ovira). Če televizijski signal ni močan, boš opazil precejšnjo razliko (če je močan, razlike sploh ne boš opazil). Enako je z mobiteli kje na vasi, kjer so bazne postaje bolj na redko. V kakšni vaški hiši ga sploh "ni" (bolj pravilno rečeno bi bilo, da je prešibek), na planem bi se ga pa dalo še kje stauhati.

Tako, da če imaš možnost premakniti kabel s fasade v cev, ki gre po notranjosti hiše, potem to tudi naredi.
Seveda ti pa ne morem garantirati, da bo bolje... sploh ker je po hišah precej električne inštalacije in ostalih naprav (TV, mikrovalovka, ...), ki oddajajo motnje.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori