Težave z linijo

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a velis » 23. Apr 2010 ob 22:49

Do nedavna sem imel VDSL V1 in na njem SD TV + 4/1 internet.
To je delalo zakon. Praktično nič kock, itd. 600m od centrale na bakreni parici, jasno.

Pred parimi meseci pa sem dodatno naročil še HD vmesnik in naknadno razširil še internetno povezavo na 10/4.
Seveda mi od takrat zadeva neprestano povzroča težave.

Kockanje takrat, ko je edini uporabnik SD TV in podobne nevšečnosti.
Seveda sem zadevo prijavil na T-2 HelpDesk. Naslednji dan me je poklical serviser in prinesel lep svetleč nov VDSL V2 modem. Krasno! :)
Modem se je seveda povezal na 50Mbit, za navedeno konfiguracijo pa menda potrebujem cca 43Mbit.

Pri obisku je serviser tudi omenil, da se mu zdi (prejšnji) modem malo vroč - imam ga v isti "luknji" v omari pod televizijo kot HTPC. "Luknja" ima prednjo stran odprto, ostalo pa je zaprto. Modem je dejansko dokaj topel, če ga otipaš. Zato sem seveda danes namontiral še en 12cm ventilator, ki piha na modem. Posledično je sedaj modem povsem hladen.

No, ker se seveda kockanje ni prenehalo, spet klicarim HelpDesk in utrujam zaposlene s svojimi frustracijami.
Danes npr. mi kocka na par sekund (edini uporabnik SD TV), HD operater pa pravi, da se modem poveže na 41Mbit.

Vprašanje:
Operater pravi, da se modem mora povezati na hitrost, ki zagotavlja VSE storitve, tudi če jih v določenem trenutku ne uporabljam (samo gledam SD TV; internet, HDTV in ostalo je neaktivno)
Ko sem predlagal, da mi spravi modem na 28Mbit, je rekel, da bi bile zadeve samo še hujše, saj naj bi modem moral zagotavljati polno pasovno širino, tudi če uporabljam le 8Mbit (SD TV).
Ali to drži?

Kakšne imam sploh možnosti, da razrešim to situacijo?

Razmišljam, da bi preklical en SD TV vmesnik, saj sem ga naročil le zato, ker občasno snemam en program, gledam pa drugega - zaradi legalnosti torej. Pa četudi je to le pollegalno, saj je moj "STB" v bistvu en HTPC. Da ne bo pomote: ko kocka HTPC, kockajo tudi STB-ji.
Vendar, ali bi mi to rešilo probleme?
Menda se novi modem redno povezuje preko 40Mbit. Odstranitev enega SD vmesnika bi torej vsekakor zagotovila, da bi se modem povezoval na zadostne hitrosti.
Ampak ali bi to rešilo motnje na liniji, ki na koncu povzročijo kockanje?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Apr 2010 ob 22:56

glede na to da si 600m od centrale in ti dela toliko kor ti dela ok, bodi najprej zadovoljen da sploh imas sinhronizacijo 40mb ali ali malo vec
sicer pa, modem je skoz odprt tolikor kor imas ti izračunane porabe, ne glede ali v polno obremeniš z HD kanali ali gledas navdne kanale
sporoci mi svoje podatke na PM pa pogledam kaksno mas povezavo, pa ti potem povem kaj vec....

Prebeznik
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: Oranžni d. FTTH 1000/200
Kraj: Zgornja Besnica

Re: Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a Prebeznik » 24. Apr 2010 ob 15:09

velis napisal/-a: Seveda mi od takrat zadeva neprestano povzroča težave.

Kockanje takrat, ko je edini uporabnik SD TV in podobne nevšečnosti.
Nedopustno je , da en T-2jevec reče , da si lahko zadovoljen, da sploh imaš...........
Zadevo je treba "poštimat".
Jaz sem cca 300m od centrale z še višjo sinhronizacijo pa še kar "štimamo" glede kockanja vendar še niso izčrpane vse možnosti rešitve problema. :pivo:
Lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Apr 2010 ob 15:59

Prebeznik; super, bom jaz reku naslednjič vsaki stranki; imate tam enega iz Zgornje Besnice ki bo rade volje vzel kramp pa lopato in vam nov kabel povleke iz centrale do hiše :mrgreen:

imam veliko strank ki so oddaljeni 500 m stran od centrale in imajo max sihrinizacijo 25mb v DL, tako da sem čisto prav povedal da je lahko srečen da ima takšno sinhronizacijo na bakru.


velis : imas PM

Prebeznik
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: Oranžni d. FTTH 1000/200
Kraj: Zgornja Besnica

Re: Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a Prebeznik » 24. Apr 2010 ob 16:33

Imaš prav vendar ni problem v izkopu ampak kockanju. Večini tvojih strank na razdalji 500m najbrž ne kocka vsakodnevno- ali pač?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Težave z linijo

Odgovor Napisal/-a obi » 24. Apr 2010 ob 18:34

Ne da bi zagovarjal koga vendar milislim da vsi vemo kaj je MrTwelveTrees mislim z izgovorjenim stavkom. Nekdo pa je pač imel slab dan in se je piknu na to. Nehita se prerekat, samo dejstvo je da na tej razdalji taka sinhronizacija, fenomen, kot bivši monter lahko to potrdim, glede kockanja je treba pa malo pogledat kaj se dogaja in stvar se bo uredila. Torej Dost kreganja z off topici, čene bom šu šefu povedat :D
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Odgovori