Interna inštalacija

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 9. Nov 2006 ob 19:55

Omarica je, nekje, verejtno na sosedoci bajti. Tako kot v mojem primeru. Omarica je na sosedovi bajti in je nato po zraku kabel potegnjen do naše bajte. Ko so prišli iz T2 zmert linijo so na omarici izmerili samo +0.2mb downloada in +0.4mb uploada kot pri modemu. Torej je že do omarce linija čisto v kurcu. Pardom mojemu izrazu. Da bi menjal kable po bajti in do bajte se mi ne splača ker ne bom profitiral praktično nič in še optika je za vogalom.

Ko so fantje od T2 odprl omarco sem dobesedno videl muzejski artefakt, sramota za Telekom! SRAMOTA!!!
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Nov 2006 ob 20:12

danes sem poslal na telekom mail koga moram kontaktirat za menjavo interne instalacije, tudi tok niso da bi odgovorili. :? na koncu bam sam odpru (na silo :roll: ) pa zcel vlect kable ven in ko bo doma zmanjkalo signala bom vedu da sem odklopil svojo parico :twisted: :evil:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 10. Nov 2006 ob 08:06

OK ... počutim se kot ena velika pingpong žogica ..

Kličem Telekom servis in vzdrževanje, če mi lahko izmerijo koliko "podatkov prenese" moja linija od omarice (popravil me je - "stebriček") do hiše .. je rekel, da načeloma lahko oni to izmerijo pri njih na centrali ... nakar me vpraša, če me to zanima zarad Interneta .. sem rekel ja, da mi zadnje čase pada hitrost na T2.

... sva kar zaključila, je rekel, da to se moram pa na T2 obrniti, ker morajo oni zahtevati meritve na Telekom ...

.. preden mi vsi ventili popustijo, me zanima kako na T2 zahtevam meritev linije!?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Nov 2006 ob 08:08

kdo za vraga je GVO? gradbena varnostna ograja??? :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 10. Nov 2006 ob 08:14

Gradnja in vzdrževanje telekomunikacijskih omrežij d.o.o.
Cigaletova 10
Ljubljana

Telefon: 01 234 10 00
Faks: 01 234 18 03
E-naslov: gvo@telekom.si

use google
http://www.gvo.si

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Nov 2006 ob 08:16

Gradnja in vzdrževanje telekomunikacijskih omrežij d.o.o.
Cigaletova 10
Ljubljana

Telefon: 01 234 10 00
Faks: 01 234 18 03
E-naslov: gvo@telekom.si
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Nov 2006 ob 08:19

najlepsa hvala :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Odgovor Napisal/-a borut » 10. Nov 2006 ob 20:58

Glede na to, da ful malo razumem.

T-2 sem že naročil in to v blok (4. štuk)... A naj se kar pripravim na probleme, al ne bo težav? :?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 12. Nov 2006 ob 20:33

odvisno, lahk da ti bo delal lahk pa si spakiras kufre za na psihiatrijo oz za k ruglju :wink: men rewcimo dela vsak dan bolj kurcevo tk da neki moram naredit ce nebo optike kle
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

rasos
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 13. Nov 2006 ob 18:28
T-2: Že imam
Kraj: koroška

Ojla.

Odgovor Napisal/-a rasos » 13. Nov 2006 ob 18:55

Tudi jaz eden izmed uporabnikov T-2 interneta in tv. Imam priklopljeno dva tedna, pred dvema mesecoma so mi prnesl opremo. Telekom je živa mafija.
Od T.2 monterji so bli 5. pr men in še niso mogl porihtat. Modem se ni hotu postavt in je sam zafrkavu. Ko sem dal po enmu mescu na RS inšpektorat, če 3 dni me kličejo iz centrale in pravjo, da so našl napako, prej pa 2 mesca niso našl napake. En dan pred tem j epršu monter po opremo in mi reku, da lahk kr pozabm na internet in vse kup. V predalu mam še dej spis za T-2 za prekinitev razmerja.
Kličem monterja, če mi lahk prnese nazaj opremo in še enkrat robava. Pride z opremo in par modemi in prklopva. Če par minut začne monter kričat" lega lega". Ka tej, prav povezu se je. Če par minut spet dole pade in nič. Prklop drug modem in spet nč. Kliče v centralo, preprobajo vse sorte frekvenc, velke male in na mali frekvenci se je čez neki cajta spet postavu. Neki cajt pstvi prmer in čakama ka bo. Napeleva vse utp kable in lukne navrtava in vse porihtava, modem spet neha. Monter je že skor živce zgubu in pobral vse skup in hotu it. Fora je pa bla, ker hvala bogu da sem iz Ptt šole in sem mu rekel ka naj nardi pa ni hotu. Jz mam PSTN priklop in od T-2 in je mogu gor razcepnik dat.
Ko je dau razcepnik in prklopu, je modem neki cajta delu in spet nehu.
Onj pobere opremo in gre. Reku sem mu
pust tu opremo in se bom jaz mau špilu. Ko je on šel, sem jz vse razmontiru in naredu po svoje. Stvar je začela delat in delala 2 dni normalno. Ponoč so pa mel nadgradnjo omrežja in takrat naprej je net delu
normalno tv so ble pa kocke in enkrat brez slike in take for. Cel teden sem klicaru na T.2 in govoru ka je. Prvič so gor brez pojma, govorijo kr neki brez veze in še ne naredijo nč. En papir mi pošilajo 1 mesec, pa vprašaje, č ega bom sploh dubu. prej sem mel modem na tleh na hodniku in brez kakih kablov in štroma. Včeri sem ga dau mau viši in podložu, tak da je na sredini modema luft in da se ne greje preveč. Upam, da se bojo kej pobolšal in ratal mau bol resni. Nadrejenga pa sploh ne dobiš, ker tud nimajo kej dost pojma. Sem Turku pisu in mi sploh ni odgovoru ampak me je njegova tajnica kliaala. Če mate kej več v glavi k jz, mi napište še kej pamtnga. poveavo mam 1mb/256, ker ne gre večja hitrost, ker je v naši ulici švoh signal in zgleda slabi kabli od telekoma. hvala za vse odgovre in lp.
Rasos

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Nov 2006 ob 19:01

Ja halo, kolkrat je treba povedat, da je problem pri razvepnikih in ne na T-2! Pojdi na PRD!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Nov 2006 ob 19:07

Tudi jaz mislim, da je cajt, da se člowk losa tiste PSTN zadeve in gre na čisto sodobno IP telefonijo. Pa še bolje dela pol internet zaradi tega, plus da se številko prenest na T-2. Res ni razloga, da se človek še s tistim ubada, pa plačuje 2 jurja pa pol na mesec. 8)
Optika 100/10

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 13. Nov 2006 ob 19:13

GVO je treba plačati, da menjajo inštalacijo?

Nimda prenos številke ja... samo je potem treba uporabljati omrežne kode tudi če kličeš v isto omrežje (iz 02 v 02)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Nov 2006 ob 19:16

GVO ti bo zaračunal - ampak ker so telekomova hčerinska, se bodo verjetno potrudili, da naredijo svoj kos kot se šika. Konec koncev TOČNO vedo, kaj morajo poštimati!

Aha, in ker je treba tipkat omrežno kodo, ne boš prenesel telefonije na T-2. To, da so klici v telekom 3 sit in da so klici iz telekoma v T-2 cenejši kot iz telekoma v telekom pa seveda ni pomembno, kaj ne?! :D
Zadnjič spremenil T2_Delavec, dne 13. Nov 2006 ob 19:19, skupaj popravljeno 3 krat.
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 13. Nov 2006 ob 19:16

uf, to je pa res problem :roll: :twisted:
no ja, je bil problem, dokler si Belco ni znal zapomniti imenika :twisted:
Slika

Odgovori