Zatemnitve TV prenosov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Nikonja
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Apr 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: 1000/200

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Nikonja » 19. Apr 2010 ob 23:17

Kaj če bi vsi zahtevali da nam zmanjšajo naročnino proporcionalno času zatamnitve programov, ker nikjer v svoji podpisani pogodbi ne najdem klauzule o zatamnitivi kanalov, pol pa bomo videli koliko se bo T2 in ostalimi splačalo tko naprej delat !

LP

renegade
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 18. Avg 2009 ob 14:57
T-2: Že imam

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a renegade » 9. Maj 2010 ob 19:41

treba nekaj narediti proti sazasu..ne pa operaterjem....ce nimajo pravne podlage da zahtevajo zatemnitev dolocenih terminov oddajanja na nekem programu..potem ne vem zakaj to operaterji počnejo?...

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 9. Maj 2010 ob 20:25

Zato ker je večina nesposobnih in raje dajo rep med noge pa da je mir kokr da bi dal enmu pravniku par k € da bi najdu lukno in sestavu kakšno tožbo oz pritožno.

Jest že cel cajt trdim da so te zatemnitve protiustavne in bojo celo zadevo tolk daleč profural da bojo lohka operaterji lahko sam zaprl štacuno in bomo tako kot pred 50 leti lahko spremnjal 2-3 programe.

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 11. Maj 2010 ob 11:51

Del odgovora Urada RS za inteletualno lastnino:
"Ali Združenje SAZAS lahko zahteva zatemnitev določenega programa, je zato odvisno od same vrste vsebine ter od tega, kaj je določeno v pogodbi.

Avtorsko delo je v skladu z Zakonom o avtorski in sorodnih pravicah (Uradni list RS, št. 16/07, 68/08; v nadaljevanju: ZASP) individualna intelektualna stvaritev, ki je izražena na kakršenkoli način, vendar pa o tem, ali je neko delo avtorsko delo, dejansko presoja šele sodišče v primeru spora."
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Cobane » 11. Maj 2010 ob 13:05

Avtorsko delo so samo tisti bedni komentatorji... vse ostalo je samo redistribucija. :nevem:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a susanowo » 11. Maj 2010 ob 22:43

Samo še malo, da po zaslugi SAZAS-a, bomo imeli zatemnitve TV dnevnikov oz. poročil na tujih TV kanalih. :hudicek:
Ker so pač novice/dnevniki avtorski....

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 17. Maj 2010 ob 08:40

Update:

Del odgovora HRT:
"Moramo pojasniti:

na molbu slovenskog vlasnika TV prava (u ovom slučaju lokalne TV stanice) za spomenuti sadržaj u Sloveniji HRT sukladno GLA (General Licence Agreement) obavijesti SAZAS kako raspolaže TV pravima jedino na teritoriju Republike Hrvatske.

Nadalje,

Kako HRT ima prava emitiranja sportskih sadržaja u okviru HTV2 programa jedino na teritoriju RH, kabeloperateri u Sloveniji, članovi SAZASA temeljem potpisanog ugovora o reguliranju TV prava dužni su na zahtjev SAZAS-a zatamniti svaki sportski sadržaj u sklopu HTV2 programa i time štititi vlasnička prava treće strane (vlasnika programa koji na primjer HRT emitira), što se posebno odnosi na F1 natjecanje.


Stoga ovime potvrđujemo kako HRT ništa ne zahtjeva niti od jednog kabeloperatera/ADSL providera. "

Od POP-a pa še nisem nič dobil.

Ko dobim objvim.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Maj 2010 ob 08:51

Ja pa saj to je logično, da to zahteva POP TV in ne HRT. Tako kot je takrat med nogometom TV3 zahtevala zatemnitve.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Maj 2010 ob 11:11

Človek se res vpraša do kam bodo šli z svojimi pravicami. Sedaj se zatemnujejo tekme, pozneje se lahko celo oddaje katerih lastnik je tv hiša ki predvaja. Mislim da so to neki čudni zakoni, ki veljajo samo pri nas, po ostali EU je to drugače urejeno, ali pa dejansko je teh zahtev za zatemnitev toliko manj. Mogoče bi se morala celo osnovati grupa ljudi, ki so drugače govoreči, saj dejansko se z tem da jim blokiraš možnost gledanja nekega prenosa z drugače govorečim komentatorjem kršijo osnovne človeške pravice do svobodne izbire jezika.
kakorkoli, nisem neki športni fen, vendar ko zagledam zatemnitev se spomnim na stare čase, ko je meja predstavljala nekaj vsemogočnega in nam je vsem dejansko onemogočala in kratila svobodno izbiro gibanja. Te zatemnitve so vsekakor korak nazaj :jao:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a nemo » 17. Maj 2010 ob 11:13

stenc55 napisal/-a:Stoga ovime potvrđujemo kako HRT ništa ne zahtjeva niti od jednog kabeloperatera/ADSL providera. "
Ne vem, zakaj si dal to v bold, moral bi tole: "HRT ima prava emitiranja sportskih sadržaja u okviru HTV2 programa jedino na teritoriju RH, kabeloperateri u Sloveniji, članovi SAZASA temeljem potpisanog ugovora o reguliranju TV prava dužni su na zahtjev SAZAS-a zatamniti svaki sportski sadržaj u sklopu HTV2 programa i time štititi vlasnička prava treće strane"!
Plačaš 100, dobiš 90.

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 17. Maj 2010 ob 12:01

Sorry, pozabu sem vmes popat tole kar sem dobil od SAZAS-a.

"Spoštovani!

V nadaljevanju vam podajamo odgovor na vaše vprašanje glede zatemnitve določenih programov.

Združenje SAZAS je dolžno kabelske operaterje, skladno s sklenjenim memorandumom med imetniki pravic, obvestiti o zahtevah tujih televizijskih programov, članicah organizacij EBU in VG MEDIA. Kabelski operaterji in imetniki pravic, ki jih v Sloveniji zastopa Združenje SAZAS, so podpisali pogodbo iz naslova kabelske retransmisije. V Sloveniji ima (za enkrat) izključne pravice za prenos Formule 1 PRO PLUS d.o.o. Hrvaška televizija je na zahtevo PRO PLUS d.o.o. na Združenje SAZAS poslala prošnjo po zatemnitvi športnih prenosov oziroma prenosov tekem Formule 1 na hrvaški televiziji HTV2. Tako je Združenje SAZAS skladno s pogodbo med imetniki pravic o zatemnitvi obvestilo tudi kabelske operaterje v Sloveniji."

Zarad tegale boldanega stavka.
Nekdo laže.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Maj 2010 ob 12:39

Če mene vprašaš je samo stavek narobe napsian in nihče nič ne laže. PRO Plus je poslal na SAZAS zahtevo, da dajo odlok, da se zatemni HRT2 in ostale kanale kateri prenašajo dirko F1. Zakaj tako za to, ker vedo, da edino tako lahko ljudi prisilijo, da gledajo F1 na POP.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Maj 2010 ob 13:34

Točno tako, to je edini način da večino ljudi prikujejo na svoj signal!
Da bi pa razmislili o kvaliteti komentatorja, pa jim ne pade na pamet.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Maj 2010 ob 13:59

Ja itak 13 let niso tega zahteval zdaj pa so. Zakaj? Ker so prenose čisto oklestili (komentiranje iz studia, ni prispevkov ni nič) in so s to nagnusno potezo obdržali gledanost, ki bi verjetno padla na minimum.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 17. Maj 2010 ob 22:56

pol nej mi pa nekdo razloži,zakaj tud rtl ni bil zatemnjen,orf1 in hrt2 pa ?
Heca ni več !

Odgovori