IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Constantine » 10. Maj 2010 ob 23:09

Kaj bi bil moj problem. Do sedaj sem lahko normalno gledal Discoery HD, sedaj pa ko kakšen teden nisem mi pa konstantno kocka. Obremenjenost procesorja je cca 50%-55%, rama je pa 8GB, torej tukaj ni problem. Tudi povečal sem UDP ms a brez učinka. Je imel že kdo podoben problem? Aja, program je VLC.
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 17. Maj 2010 ob 21:10

Novi (3D 8) ) programi:

3D HD1 (Europe 1080) (P)
udp://@239.1.1.210:5000

3D Canal+ (P)
udp://@239.1.1.205:5000

3D Switch (P)
udp://@239.1.1.194:5000

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 18. Maj 2010 ob 01:29

:rtmT2: lista 205/200 TV programov omrežja T-2 za VLC po stanju na dan 18.05.2010

Spremembe glede na listo na strani 175 te teme (09.05.2010):

DODANI V LISTO::

#EXTINF:0,203 - 3D HD1 (Europe 1080) (P) (3D-HD)
udp://@239.1.1.210:5000

#EXTINF:0,204 - 3D Canal+ (P) (3D-HD)
udp://@239.1.1.205:5000

#EXTINF:0,205 - 3D Switch (P) (3D-HD)
udp://@239.1.1.194:5000


Prek STB škatle je trenutno vidnih 200 programov, prek VLC-ja pa 205 (še Canale 5, Italia 1, Rete 4, EinsFestival (HD), Servus Tv (HD)).

3D programe je možno :namrec: gledati samo na novih 3D LCD in PLAZMA televizorjih in s posebnimi aktivnimi očali, ki se sinhronizirajo s televizorjem. Do julija letos jih bodo dali na trg vsi pomembnejši proizvajalci (prvi Samsung in Panasonic modeli so že zunaj). Slabost: visoka cena :hudicek: , 1. generacija 3D televizorjev.
3D Slika1.jpg
3D Slika1.jpg (37.29 KiB) Pogledano 17993 krat
3D Slika2.jpg
3D Slika2.jpg (16.65 KiB) Pogledano 17993 krat
3D Slika3.jpg
3D Slika3.jpg (24.92 KiB) Pogledano 17993 krat
http://www.harveynorman.si/katalogi
http://www.sony.si/hub/lcd-televizorji- ... 7477587124
http://3dtv.samsung.si/
http://www.panasonic.com/3d/
http://www.digitalnewsroom.philips.com/ ... 00_series/
http://www.lg.com/us/ces/index.jsp


Lista je spodaj v priponki:
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]

Zadnjič spremenil d_g, dne 18. Maj 2010 ob 14:36, skupaj popravljeno 2 krat.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a peterp » 18. Maj 2010 ob 10:45

Zanima me, ali je kakšna varanta pri VDSL1 da je na istem kablu tako internet kot TV signal. V tem primeru ima dotična oseba brezčasni VDSL1 (2xTV in 2xPC). Problem je v tem, da dodatnega UTP kabla dejansko ni mogoče potegniti (je prevelika razdalja in še osnovni UTP kabel ni v cevi), poleg tega je UTP kabel že sedaj razdeljen, tako da gre po istem kablu 2x ethernet (2x po štiri žice na enem UTP kablu). Ena od možnosti kolikor vem je router z 2x WAN porti, pa tudi v tem primeru mora router podpirati multicast promet. Našel sem jih nekaj, vendar so cene vseh nad 300€. Cenejšega nisem našel. Zanima pa me, ali je možno priklopiti v navadni router (npr. WRT54GL) v WAN port internet, v enega od LAN portov pa TV signal. Ali bi v tem primeru na ostalih LAN portih bil tako internet kot TV signal ali ne? Ali bi takšna kombinacija sploh delala? Oziroma, ali je možna kakšna druga kombinacija z dodatnim routerjem+switchem, s katero je možno "združiti" internet + TV signal, tako da sta na izhodnih portih dodatnega switcha in/ali routerja oba signala? Oseba ima VDSL1, odaljena je od centrale 300m in rekli so ji, da ne more dobiti VDSL2. Bo pa naročila še en dodatni TV vmesnik, tako da bo imela potem vsega skupaj 3 TV vmesnike. Problem nastane na obeh PC-jih, kjer pa žal varianta z dvema mrežnima karticama odpade zaradi tega, ker je v omenjenem primeru žal nemogoče povleči dodaten UTP kabel do računalnika. Obstaja kakšen uporabik na VDSL1, ki je na nek način združil oba signala - internet+TV? Če ja, potem bi res rad izvedel kako se to lahko naredi (cenovno nekje do 100€). PS: vprašanje za insiderje - ali modem SVM 104 nima možnosti nastavitev kaj se pošilja na posamezne porte, oz. je to tehnično mogoče samo je politika firme takšna, da se to ne dela? Jaz imam sicer optiko, prej sem imel VDSL2, tako da se mi doslej ni bilo treba ukvarjati z dvoje mrežnih kartic in kabli.
Zadnjič spremenil peterp, dne 18. Maj 2010 ob 11:21, skupaj popravljeno 1 krat.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 18. Maj 2010 ob 11:17

Da, je mogoče z routerjem ki podpira OpenWRT...da potem ločiš porte in nato združiš multicast v en vlan. Taka rešitev potem deluje samo za PCje (STBji še vedno rabijo svoj kabel)
Slika Optika od 30.5.2008

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a peterp » 18. Maj 2010 ob 11:29

Fizično se torej v router z OpenWRT priklopi internet v WAN, TV signal v LAN, softwersko pa loči LAN porte v vlan-e (en vlan za multicast in drugi vlan za ne-multicast). Če prav razumem?

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 18. Maj 2010 ob 13:38

Ubistvu tisti port kjer je TV daš v svoj VLAN, tako da poenostavljeno dobiš WAN2 (te poceni routerčki tako ali tako nimajo pravih WAN portov, vse skupaj je en switch, kjer so namembnosti portov ločene z VLANI). Tako imaš vlan0 za LAN, vlan1 za WAN in vlan2 za TV. Nadalje moraš potem narediti tako (bridge ali pa kak igmpproxy), da se multicast prenaša iz vlan2 v vlan0. Internet pa jasno šiba ven preko vlan1...
Slika Optika od 30.5.2008

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a peterp » 18. Maj 2010 ob 14:19

Teoretično vse jasno, praktično bomo pa še videli :roll: Seveda bom poskusil. Čeprav po drugi strani mi pa vseeno ni jasno, če imaš lahko pri optiki ali pri VDSL2 na vseh portih vse, zakaj to ni mogoče pri VDSL1. Ker modem SVM 104 (VDSL1) in pa modem SV2M 104 sta na zunaj identična, ali sta v osnovi res tako različna, da je pri modemu SVM 104 tehnično nemogoče deblokirati filtre na posameznih portih? Mislim, v čem je finta da je to na SV2M 104 mogoče pri SVM 104 pa ne. No, ampak to je že vprašanje za insiderje...
Zadnjič spremenil peterp, dne 18. Maj 2010 ob 14:23, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a veiztex » 18. Maj 2010 ob 14:22

Audi A4 bencinar pa dizel na vzven tut zgledata enako pa ne morem tankat kkr mi pase...

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a peterp » 18. Maj 2010 ob 14:54

Oba modema imata zagotovo drugačen analogni del, sam switch bi bil pa lahko identičen. Oziroma, to bi lahko bila stvar nadgradnje firmware-a. Ali pa seveda tudi ne. Nekako tako, kot recimo router WRT54GL (ali pa kakšen drug, saj ni pomembno) z default firmware-om ne omogoča VLAN-e, torej na tem routerju privzeto NE moreš združevati interneta+TV. ampak če se da gor open-wrt, je potem to mogoče. V tem primeru je res samo stvar firmware-a ali ti to omogoča ali ne. Oziroma, mogoče bo s kakšno novo serijo VDSL1 modemov to celo omogočeno, se ne ve. Hočem samo reči, da je to kar je na VDSL2 ali optiki samoumevno, treba na VDSL1 kar nekaj truda. Sicer sem pa samo vprašal, kakšna je najenostavnejša rešitev za ta problem, in mislim, da nadgradnja firmware-a na open-wrt, nastavitev bridge ali pa igmpproxy za povprečnega Janeza Novaka ni prav enostavna in samoumevna rešitev. Ali pa je takšna stopnja tehničnega znanja dandanes samoumevna :?
Primerjava glede A4 mislim da ni ravno najboljša, motor je v primeru VDSL1/VDSL2 analogni del konverzije signala, ki deluje neodvisno od switch-a in deluje brez problemov. Ta del modema ni predmet vprašanja, vprašanje je glede delovanja switch-a, ki deluje drugače.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a veiztex » 18. Maj 2010 ob 16:07

no ti bom dal pa drugacno primerjavo starega in novega a4 dizla, ki ima novi a4 veliko boljše in zanimivejše funkcije medtem če hočeš v starem to dodati je potreben vecji poseg kot pa samo firmware upgradat... je boljse? :hudicek:

viktorz
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 8. Maj 2010 ob 09:37
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a viktorz » 18. Maj 2010 ob 18:29

.... forum sem prečesal po dolgem in počez. Našel dosti uporabnih nasvetov in se jih držal..... vendar ne gre! Po vsej verjetnosti je kje kaka malenkost, ki sem jo spregledal in se zato obračam na vas.

1. imam FTTH 10/1, TV, telefonija, HDTV vmesnik in še vmesnik stand. ločljivosti.
2. v prosotru kjer imam PC želim gledati TV preko PCja.... tu se je pa ustavilo!
3. UTP kabel iz PC imam priključenega na prvem portu v T2 vmesniku
4. Namestil sem vse programe, ki so bili našteti na forumu: VLC, MulticastTV, AditeyaTV... izklopil sem požarni zid, onemogočil NOD, ....
5. Na PCju imam XP SP3, core2 duo CPU 2,8GHz, 4GB RAMa, ....

VLC 0.8.6i sem konfiguriral tako kot je bilo že večkrat opisano: UDP:5000, Force IPv4, ...

S to konfiguracijo, programi nisem uspel dobiti slike v noben od naštetih programov. Verjamem, da sem spregledal neko drobnarijo zaradi katere zadeva ne gre. Zato prosim prisotne za pomoč!

Hvala!

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 18. Maj 2010 ob 18:43

Vsekakor uporabi najnovejšo različico VLC. Meni je dosedaj delovalo na vseh, ki sem jih uporabljal in mi deluje tudi na ta zadnji verziji VLC.
Drugače pa je boljše, kot da onemogočiš požarni zid, da dovoliš VLC mimo požarnega zidu (uporabljaš Win požarni zid??). Če si že res poskušal vse in ti še vedno ne deluje, poskusi s kakšnim drugim antivirusnim programom (vsaj začasno). Odstrani NOD, pa poskusi brez antivirusnega, če ti deluje TV preko računalnika in če deluje imaš potem za moje pojme zadovoljiv free antivirusni program Avast na netu, pa poskusiš še s tem.

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 18. Maj 2010 ob 19:37

Če bo komu pomagala ta informacija, ko je kao vse uredu zvezano, kabli ok, vsi programi naštimani, pa ne dela tv preko VLC-ja oz. ni slike. Pri znancih je bil kriv virus oz. nek "trojanski konj"... Smo prej probal vse, od izklopa AV-ja, pa izklopa Win. požarnega zidu, parkrat naložil VLC, updejtal XP-je... Čudno je blo, ker je ta virus blokiral samo t2 stream, VLC pa ni javu nobene napake, samo slike ni blo... Npr. Nova tv prek neta (ni v t2 omrežju) je pa delala ok, prav tako je VLC normalno predvajal videoposnetke... :hmm: Pol pa med rutinskim skeniranjem kompa AV najde virus, ga odstrani, in po resetu računalnika T2 ipTV dela! :mrgreen: BTW: Včasih je dobr PC skenirat še s kakšnim drugim (free) online AV, kot pa samo s tistim, ki je nameščen na kompu...

viktorz
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 8. Maj 2010 ob 09:37
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a viktorz » 18. Maj 2010 ob 21:01

... da vam sporoči veselo novico ..... DELA! :plosk: In kako....

Faca ..... dal si mi istočišče.... sem vedel, da je nekje nekaj .... in to nekaj je NOD...

"Odstrani NOD, pa poskusi brez antivirusnega,..."

Po odstranitvi in NE samo onemogočitvi NODa je zadeva stekla ....

Na vseh zgoraj omenjenih programčkih dobim sliko... zdaj pa ne vem katerega naj uporabljam .... :D

Če se kdaj srečamo gremo na :pivo:

VSTRAN z NODom, kdor hoče gledat T2 na PCju!!!!

Zaklenjeno