Zatemnitve TV prenosov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 19. Jun 2010 ob 13:37

banda pokvarjena
Slika Optika od 30.5.2008

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a ally12 » 19. Jun 2010 ob 20:27

Vlada bi morala ukiniti SAZAS, vsa pooblastila pa prenesti na urad za intelektualno lastnino. Tako bi pobirali zmerne davke in bi preprečili bogatenje (še enim) požrešnim in nesposobnim posameznikom.
Slika

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a DragoG » 20. Jun 2010 ob 09:56

Kakšno nakladanje o zatemnjevanju programov.Eni pa res nimate pojma,oziroma imate preveč časa.In ponovno sprašujem,kdaj sploh lahko pregledujete TV programe,če visite cel dan na forumu in samo kritizitare.Najprej glede formule in zdaj še glede fuzbala.Izgleda,da bi vsi raje gledali fuzbal na HTV kot na SLO1 in to v HD-ju.In da bi poslušali podcenjujoč odnos hrvaških novinarjev do Slovenije.Kar pa se tiče satelita in HTV.Vse je več ali manj zakodirano in rabiš njihovo kartico,če hočeš gledati.Edino Dnevnik ob 19.30 odprejo.

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 20. Jun 2010 ob 14:38

podpis DragoG. js tud velik rajš gledam na HD, kot pa navadn signal z hrvaškim komentarjem. Men osebno, se ne zdijo naši komentatorji slabi.
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Kus » 20. Jun 2010 ob 18:07

In koliko gledalcev lahko dejansko spremlja HD? Zelo majhen del. Ljubljanska elita z ožjo periferijo, ki HD lovijo prek DVB-T iz Šanc in pa tistih nekaj procentov, ki imajo optiko. No tu je še nekaj tistih, ki gledajo tisti Siolov "mini HD", ki pa ni niti H od HD-ja. To je mogoče 10% vseh gledalcev. Vsi ostali od tega tako opevanega HD-ja, ki ga oglašujejo celo na nacionalki, večina gledalcev nima nič. Zakaj bi potem gledal SD sliko, poslušal, zanič komentatorje in gledal zelo povprečen nogometni studio, če mi na HRT-ju nudijo enako(prek dvb-t boljšo) sliko,z veliko boljšim studijem in odličen komentar tekem? Ne vidim razloga... In JA, gledam nogomet na HRT-ju, ker je njihovo pokrivanje prvenstva za razred boljše, kot to dela RTV SLO. Pokrivanje F1 pa 5 razredov boljše kot na PopTV.

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 20. Jun 2010 ob 18:22

...različni pogledi.... mene so pa letos prijetno presenetili z studijskim delom na RTV SLO. nad vsemi pričakovanji. ker pa vsi tako opevate HRčke, naj povem kaj si mislim. Gledal njihov studio 2x10min, in sem bil razočaran. Da se na nacionalni TV delajo norca iz sosedov, od voditeljev, hostes in gledalcev v studiu naprej..... :hmm: ne hvala!
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Kus » 20. Jun 2010 ob 18:46

Hrvati nam v studiu vsak večer namenijo vsaj nekaj minut pozornosti. Resda si nas kak dan malo privoščijo ampak to je bolj prcanje kot pa da bi se delali nevem kako norca ali pa nas žalili. In večina folka to tudi razume kot prcanje, manjšina pa kot žaljenje in nevem še kaj... :roll: Da ne omenjam, da so tekmo proti ZDA analizirali še enkrat bolj kot pa na SLO 2... :plosk:

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a DragoG » 20. Jun 2010 ob 20:14

Najbolje,da se preseliš na Hrvaško,ko tako hvališ njihov studio.Njihov studio in komentarji niso žaljivi,so pa izredno podcenjujoči.In sramotno se mi zdi,da bi prenose naše reprezentance,ki nas odlično zastopa na SP,gledal kje drugje kot na RTV.
Ali imaš sploh kaj nacionalnega ponosa?
Sicer mi je pa popolnoma jasno tvoje(vaše)razmišljanje : vse kar je tuje,kar ni slovensko ,je boljše.Ali je problem slika(joj,kako lepo sliko ima ARD),če je slika na T2 dobra,so pa krivi komentatorji.Ja pa še zvok,ni namreč DD5.1 kot je na ARD,da lahko poslušaš vuvuzele na petih zvočnikih in slišiš na surround-ih kako je žoga odletela mimo leve ali desne vratnice.Smešno oz.otročje,sicer vas je pa verjetno večina tukaj,ki ste tako glasni še zelo mladih,verjetno naročnino plačujejo starši.
Mi je žal,da se ponavljam,ampak lepo vas prosim zamenjajte ponudnika in ne pišite več neumnosti na forumu.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Kus » 20. Jun 2010 ob 20:21

Glej, komentar tekem in studio, je na HRT2 pač boljši kot pri nas. A to, da gledam na HRT2 pa že kar pomeni, da nimam nacionalnega ponosa? ROFL ROFL ROFL. Večjega kot marsikdo... ;-) Če bi mi ponudnik ali rtv-slo prek dvb-t ponudil kvalitetne komentatorje in kvalitetno sliko(pravi HD, ne pa nek wannabe kot so tile naši) bi z največjim veseljem gledal na naših programih. Tako pa rajši gledam na HRT, ker je program enostavno boljši.

Da o F1 sploh ne govorimo...sramota za poptv, da ne more najti enega vsaj povprečnega komentatorja. In ja, tudi tu so hrvati pač precej boljši...

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 20. Jun 2010 ob 20:47

DragoG,za tvoj globokoumen post,se ti v imenu vseh,ki jih motijo zatemnitve in slabo komentiranje,iskreno zahvaljujem.
Enačenje nacionalnega ponosa s prisilo poslušanja slabega komentiranja,je pa,če se blago izrazim,malo mimo.
Položnice pa plačujem sam,zato tudi pričakujem delovanje vseh programov,brez kockanja,zatemnitev in ostalih traparij.
O tem,ali zamenjat ponudnika ali ne,se pa tudi sam odločam.
Heca ni več !

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a ally12 » 20. Jun 2010 ob 21:36

DragoG napisal/-a:Najbolje,da se preseliš na Hrvaško,ko tako hvališ njihov studio.Njihov studio in komentarji niso žaljivi,so pa izredno podcenjujoči.In sramotno se mi zdi,da bi prenose naše reprezentance,ki nas odlično zastopa na SP,gledal kje drugje kot na RTV.
Si se morda vprašal, zakaj so se odločili za tak program? A morda zato, ker si se tudi ti verjetno smejal "neprecenljivim" SMS sporočilom in morda z nasmeškom spremljal oglas za slovensko rdeče pivo? In še veliko je bilo take folklore od uvrstitve do prvenstva - se pravi več kot pol leta. Ko praviš, da nas na HTV podcenjujejo - v rubriki, v kateri ocenjujejo sojenje, so po tekmi z Alžirijo dvakrat opozorili na napako sodnika - ko je Šuler dobil udarec brez razloga v našem kazenskem prostoru in tudi po prekršku Radosavljeviča, ki ga je nasprotnik brcnil. Zaključek je bil dva rdeča kartona.

Predlagam ti, da tudi ti še enkrat pregledaš svoje odgovore, ker je tudi v njih kar nekaj neumnosti.
Slika

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a susanowo » 20. Jun 2010 ob 22:14

Kaj ima tukaj zraven nacionalen ponos, ko pa naši komentatorji, po večini, ne znajo komentirat !
Če meni paše gledat HTV ali ORF namesto POP-a ali RTV-a, naj mi tega nihče ne ovira !
Nacionalen ponos lahko kje drugje zganjam ne pa na fotelju. :hmm:

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a white » 21. Jun 2010 ob 09:40

DragoG napisal/-a:Najbolje,da se preseliš na Hrvaško,ko tako hvališ njihov studio.Njihov studio in komentarji niso žaljivi,so pa izredno podcenjujoči.In sramotno se mi zdi,da bi prenose naše reprezentance,ki nas odlično zastopa na SP,gledal kje drugje kot na RTV.
Ali imaš sploh kaj nacionalnega ponosa?
Sicer mi je pa popolnoma jasno tvoje(vaše)razmišljanje : vse kar je tuje,kar ni slovensko ,je boljše.Ali je problem slika(joj,kako lepo sliko ima ARD),če je slika na T2 dobra,so pa krivi komentatorji.Ja pa še zvok,ni namreč DD5.1 kot je na ARD,da lahko poslušaš vuvuzele na petih zvočnikih in slišiš na surround-ih kako je žoga odletela mimo leve ali desne vratnice.Smešno oz.otročje,sicer vas je pa verjetno večina tukaj,ki ste tako glasni še zelo mladih,verjetno naročnino plačujejo starši.
Mi je žal,da se ponavljam,ampak lepo vas prosim zamenjajte ponudnika in ne pišite več neumnosti na forumu.

:owned: :pivo:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Zatemnitve TV prenosov

Odgovor Napisal/-a tonimona » 21. Jun 2010 ob 12:23

Po pisanju sodeč ima DragoG naročen osnovni IPTV priključek, ki vsebuje 40 SLO programov. Zato tako razmišljanje. :jao:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Super RTV Slovenija

Odgovor Napisal/-a ally12 » 23. Jun 2010 ob 18:39

@ DragoG

Prav ne vem, kaj naj ti napišem... Si morda gledal studio po končani odločilni tekmi? Si zdržal toliko časa, da je Jovanovič napovedal vrhunce tekme Alžirija-ZDA? Kakšni vrhunci! Ena priložnost Alžirije, dve ali tri priložnosti ZDA in potem izjava Donovana. Lahko smo bili veseli, da je opisal gol (ki nas je poslal domov), ker videti ga nismo uspeli. To pove vse o RTV spremljanju SP v Južni Afriki. Morem priznat - pomislil sem, da sem nekaj minut bil tako v transu, da se je gol izbrisal iz mojega spomina.

Da ne govorim o prispevku z Gospodarskega razstavišča ali pa o peki čevapčičev v studiu. Super nogometni prispevki.
Slika

Odgovori