NLB Proklik

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2006 ob 17:54

POS je čist normalen (kot v vsaki štacuni)... nobenih nastavitev nisem nastavljal.

Pač imam dve vtičnici, na eno je pripeljan kabel iz telekoma, na drugo pa iz vooda. Prodajalka mora switchat kabel iz POSa med tema dvema vtičnicama.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 13. Nov 2006 ob 15:57

Kaj pa zvečer, ko se prenese stop lista? POS mora biti nujno priklopljen na točno določeno linijo, da ga lahko "pokličejo"!?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 13. Nov 2006 ob 16:18

to je tut men cudn, da nc ni treba nastavt sam preklops uticnico... wierd...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Nov 2006 ob 16:43

Alex napisal/-a:Kaj pa zvečer, ko se prenese stop lista? POS mora biti nujno priklopljen na točno določeno linijo, da ga lahko "pokličejo"!?
Ne razumem.

Pri vseh transakcijah s POS-om je POS tisti, ki daje zahteve. Tudi na koncu dneva, ko ga zaključiš in izpišeš totale. Tu številka iz katere se kliče sploh nima nobene veze. POS je tisti, ki pri transakcijah reče: "Jaz sem pa iz te firme in nakaži mi XXXX SIT oz. izpiši mi zaključek". Če bi moj POS podtaknil recimo na eno blagajno v Mercatorju, bi vse transakcije šle na moj račun (dokler seveda ne bi pogruntali... samo pol bi bila pa piz......). Po novem se pred začetkom in po koncu poslovanja več ne potegne posebna kartica s katero si POS-u povedal za katero firmo gre. Novim POS-om to nastavi tehnik, ko ti ga prenese.

EDIT: Zdaj razumem, kaj si hotel povedati to s stop listo. Stop lista se preverja na serverju. Takrat, ko potegneš prepovedano kartico, se POS normalno poveže in mu nato server pove, da je ta na black listi. To se ti potem tudi izpiše na zaslonu POS-a.
Tako je baje včasih delalo, zato ti tudi niso garantirali 24 ur za kakršnokoli transakcijo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Boro
Znanec
Prispevkov: 82
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 07:03
T-2: Že imam
Paket: Paket T4 Giga 20/2 Mbps
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Boro » 28. Nov 2006 ob 07:18

Skuba napisal/-a:Sem govoril z NLB in frajerji pravjo, da naj kar se menim s T-2 help deskom. Seveda sem klical na T-2 in so sporočili napako naprej, samo če pravte, da to nima veze s T-2, potem moram neki narest s to NLB (mogoče bom kr banko zamenjal - SKB Net je mogoče ceneje, pa še mogoče dela s T-2).
SKB net zagotovo dela ker ga jast uporabljam in ob ločitvi od Siola se glede dostopa do SKB neta se ni čutila nobena sprememba pa še cenejši so ( ČAKAM LOČITEV OD TELEKOMA )
Slika

finger
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:52
T-2: Že imam
Paket: ve? jih je
Kraj: Lesce

Odgovor Napisal/-a finger » 29. Nov 2006 ob 07:58

Pos in IP TELEFONIJA ni najboljša kombinacija !!!
Kdo je kriv ali NLB , ki še zmerej turijo stare pos-e ki ne podpirajo IP TELEFONIJE ali T-2 ki očitno(preverjeno) še ni sposoben odpravljat napak oziroma poiskat pomanjkljivosti pri delovanju. Če se pos-ov analog modem in vood ne znata prav zment pri pretvarjanju analog - digital....verjetno obstaja rešitev ampak jo je treba poiskat !!!!

Torej t-2 na delo !!!!

Mogoče pa bi lohk tudi NLB - jevci počasi postavili strežnike in internet on line avtorizacije .....

V glavnem pa je tako , več uporabnikov T-2 ki majo pos-e , hitreje bo problem rešen !!! Če bojo - bomo tudi trgovci zdržali !!!

Odgovori