''Napeljava''-port

Vse o T-2 internetu
Odgovori
zigatzn
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 16. Jul 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 3×IP TV

''Napeljava''-port

Odgovor Napisal/-a zigatzn » 2. Nov 2010 ob 10:43

Pozdravljeni,

po dolgem času, šele zdaj sem spoznal :jao: da je beseda port zelo pomembna v dejavnosti Torrenta, pa sem malo gledal in ugotovil, da nimam podprtih nobenih portov, oziroma napiše da lahko sam prejemam in ne oddajam....oddaja res slabo glede na to da imam 10/10 FTTH.

S klicem na tehnično podporo mi je povedal,da naj naredim dopis da preidem iz srednje na nizko varnost-je to ta vzrok oziroma je to potrebno!

No pa da še razložim mojo napeljavo T-2 doma, mogoče boste za odgovor to potrebovali...al pa tudi ne?

Kot rečeno imam FTTH

Iz MIL-SME801G imam povezavo direktno v 3 TV-je, en računalnik (ta kjer si želim uredit port-e) in pa v VOOD 142!

Iz VOOD-a gre potem kabel v IP telefon pa tut do analognega in pa UTP v wlan-router (level one)

Wlan router ima pa pripklopljen še en računalnik + seveda brezžično omrežje!

BTW: prenosnik priklopljen na WLAN ima port 19400 pa je odprt oziroma ima zeleno kljukico....
2 PC ki je povezan preko UTP-ja z WLAN routerjem, mu port prav tako dela!


Zdaj če je vzrok v varnosti bom to spremnil, če ne mi pa povejte kako naj uredim porte...

Hvala za odgovore!

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: ''Napeljava''-port

Odgovor Napisal/-a xtasy » 2. Nov 2010 ob 11:06

če si poslal zahtevek in če so ti na HDju sporočili, da imaš nizko varnost pomeni, da imaš VSE PORTE v obe smeri odprte (razn famoznega porta 25). Tako da išči razlog, da je port zaprt, ali v samem sistemu (kakšen firewall?) ali v routerju.

tuki maš eno izmed spletnih strani, ki ti lahko malo pomagajo pri tem: http://portforward.com/
Zadnjič spremenil xtasy, dne 2. Nov 2010 ob 21:01, skupaj popravljeno 1 krat.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: ''Napeljava''-port

Odgovor Napisal/-a The Menace » 2. Nov 2010 ob 20:49

Če ti na enem računalniku kaže da je določen port odprt na drugem pa ne, ni kriva varnost ki jo imaš na t-2 ampak kvečjemu kakšen firewall ipd.kot je že prej napisal extasy. Ker če imaš direktno priklopljen ta računalnik res ni drugega kot to.... Btw, kateri operacijski sistem uporabljaš in kaj imaš od programov antivirus/firewall na njem?
"Kako je lepo biti glup "

zigatzn
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 16. Jul 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 3×IP TV

Re: ''Napeljava''-port

Odgovor Napisal/-a zigatzn » 4. Nov 2010 ob 14:56

Windows 7 Enterprise...načeloma imama Firewall izklopljen enako AVG antti virus, nizko varnost....in sem opazil da mi zdaj še dljati noče, tako da sem dal dol Azurezs, in videl da mi je dodelil port 56610, edini port na katrem me ostali vidijo....na check open port sem probaval od 10-20.000 številke ene par pa tako naprej in noben ni odprt, no sej zdaj me ne moti važno da je vsaj ''en'' odprt!NA WLAN routrju imama pa porte odprte kot po tekočem traku!

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: ''Napeljava''-port

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 6. Nov 2010 ob 00:39

zigatzn napisal/-a: po dolgem času, šele zdaj sem spoznal :jao: da je beseda port zelo pomembna v dejavnosti Torrenta, pa sem malo gledal in ugotovil, da nimam podprtih nobenih portov, oziroma napiše da lahko sam prejemam in ne oddajam....
Kje to napiše? Ker to sploh ni res.
Lahko prejemaš in oddajaš tudi z zaprtimi incoming povezavami.
Le povezati se ne moreš z drugimi peer-i, ki imajo enako zaprto. Do vseh drugih pa lahko.

PS: Razen tega uTP funkcija uspe povezati tudi v takih primerih. Tako da porti z uporabo zadnje uTorrent verzije (2.0.4 trenutno) res niso noben problem. Prej je kaki antivirus/firewall ali splošen problem s PC-jem samim.

Odgovori