Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 17. Feb 2011 ob 11:41

Govorim za Slamnikarsko, mislim pa da je na Levčevi isto, ker to je bil prej skupen sistem za vse bloke in mislim da so tudi tam na novo potegnili kable.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 11:44

Obstaja edina svetla bilka: da upravljalec stavbe že ima Internet in potem on sam razdeli zadevo med uporabnike. Če je to mogoče, potem je mislim to edina možnost da dobiš internet, ker tukaj je potem odvisno samo od upravljalca. Ne vem pa če je to sploh mogoče (legalno).
spet nazaj...

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 11:51

Saj zdajšnji lastnik stanovanja je že naročnik oz. ima internet, tako da vsaj kar se dostopa tiče, ne bi smelo biti problema, mi pa ni jasno sedaj tole ali gre za kabelsko ali pač ADSL/VDSL. Ti kot Mengšan praviš, da v Mengšu tega ni, lastnik stanovanja pa je rekel, da ima priključek za kabelski net in TV, tudi v oglasu tako piše. Tole me ja pa zdaj mal pogrel...

Trobenta, a tale paket za 38€ oz. 42€ imaš? A TV normalno dela? Nobenih kvadratkov oz. motenj?

Je pa telemach kolikor vidim za varianto 6/1 net+tv cenejši kot T2.

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 17. Feb 2011 ob 12:07

V stanovanju imam dva ločena priključka. Enega od telekoma od pošte (preko tega sem imel prej na začetku ADSL preko siola, nato t2 vdsl). Drugi pa je povsem ločen priključek preko koaksialnega kabla od telemacha.
Za telemach ti priključijo takoj brez kakršnih ovir. Preko pošte pa ne vem kako je z zasedenostjo centrale na pošti. Verjetno če ima prejšnji lastnik trenutno priključeno preko pošte verjetno ni problem, če pa ni pa kot pravi protoncek je pa treba počakat če bo kakšno mesto prosto.

Imam pa za 42€ (je samo več programov), dobiš tudi zastonj ruter za uporabo. Na splošno s TV in internetom ni večjih težav razen kadar ima telemach kakšne težave za celo Slovenijo.
Zadnjič spremenil Trobenta, dne 17. Feb 2011 ob 12:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 12:10

Če zdanjšnji lastnik še ni odjavil interneta, potem je, seveda. To je drugo. Samo ob menjavi se pozanimaj, da on ne bo prekmalu odjavil svojega - naredita nekakšno menjavo plačnika/lasstnika ali karkoli že...
V mengšu kabelske ni, vsaj splošne ne, razen če so v kakšnih blokih kaj delali na lastno iniciativo. Moraš pa vedeti da določeni "pacienti" kot kabelsko smatrajo marsikaj - tudi TV preko interneta, lastovko...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 17. Feb 2011 ob 12:11

Priporočate kakega prav posebej ali je pravzaprav vseeno?
Čisto vseeno. Vsi imajo v osnovi enake funkcije.
Glede wireless, pa če se le da, si do mize (oz kjer imaš računalnik) potegni tudi kabel, ker hitreje in bolj zanesljivo dela od wireless, wireless pa uporabljaj samo če prenosnik premakneš nekam drugam
Pa še bolj varno je.
Slika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 12:12

Ni ravno vseeno. TV slika je kar bogato različna.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 17. Feb 2011 ob 12:18

Priporočate kakega prav posebej ali je pravzaprav vseeno?
To je bil citat za router.
Slika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 12:25

aja....no, tudi tukaj ni ravno vseeno. Nekateri routerji lahko bogato nagajajo - od štekanja do vsemogočih stvari. Jaz bi nabavil Linksys - wrt54gl ali wrt160nl (zadnji ima USB vhod in omogoča mrežni printer, mrežni disk...).
spet nazaj...

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 12:31

Ok, super, si nisem mislil, da se vas bo našlo toliko, ki koristno pomagate!

Se pravi, da povzamem jaz tole v mojo trdo bučo:

- Edini način, da pridem do neta je ta, da se moram z lastnikom dogovoriti da se naročnina prenese name oz. da on ne odklopi neta in sem v bistvu vezan pravzaprav izključno na ponudnika, ki ga ima trenutno lastnik? In kljub temu, da tako na T2 in Telemachovi strani piše, da tudi za Mengeš sprejemajo nove naročnike?

- Wireless ni priporočljiv zaradi varnosti oz. če že, naj tja, kjer bo računalnik največ, potegnem kabel.

- Router za wireless je vseeno katero je. Torej smatram, da zaradi nekega malo cenejšega routerja ne bo počasnejša povezava kot preko malo dražjega ali bo preko slednjega močnejši signal, posebej preko stene?

- Kaj je zdaj za TV boljše? Za telemach sem "slišal", da je slika baje boljša kot pri T2...

Zadnje dni same dizertacije na temo kavčev, kuhinj, kopalnic, ogrevanja, okenj, zdaj se pa še z netom jebem, pa še oženu sem se malo nazaj...Peesda!

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 17. Feb 2011 ob 12:33

Sej jaz imam tudi Linksysa WRT54GL z naloženim DD-WRT, in nimam nobenih težav zaporedno že 78 dni. Deluje odlično. Sem pa predtem imel Level One WBR 5400, ki mi je pravtako lepo služil.
Sem pa imel z Linksysom z originalnim programsko opremo več težav kot z Level One-om. To so moje izkušnje.
Slika

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 12:34

protoncek napisal/-a:aja....no, tudi tukaj ni ravno vseeno. Nekateri routerji lahko bogato nagajajo - od štekanja do vsemogočih stvari. Jaz bi nabavil Linksys - wrt54gl ali wrt160nl (zadnji ima USB vhod in omogoča mrežni printer, mrežni disk...).
aha ok, en odgovor že dobil vmes ko sem pisal post. Si bom zapisal tale model, ker v končni fazi mi je vseeno ali dam 30 ali pa dobrih 100 evrov za router, če se bom s tem izognil vsem pizdarijam...

torej oba pravita, še aleksuu zdaj tale linksys wrt54gl...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 12:39

NE.
Če imaš internet, potem lahko izbiraš. če ga nimaš, ga ne moreš dobiti. Problem ni v ponudniku ampak v dejstvu da na centrali ni več prostih LAN konektorjev (ali karkoli že) za NOVE naročnike.
Wireless je čisto v redu, samo vključiti moraš zaščito - najbolje WPA2. Če vključiš še MAC filtirranje potem si sploh zmagal.
Kateri router? No, tukaj odgovarjam tudi aleksuu: res je. originalni software na Linksys-u je, po domače podn od podna. Ko pa zamenjaš software je to stroj, ki mu ga ni para. Jaz sem imel na 54-ki tomato, na 160ki pa imam dd-wrt in na USB vhod mrežni disk (USB ključek), dostopen iz kateregakoli PC-ja. Gor mi teče tudi torrent odjemalec, ki sneto spravlja na omenjeni mrežni disk. Kot rečeno, gor lahko priklopiš printer, ki tako postane mrežni in lahko tiskaš iz kateregakoli PC-ja.
Linksys ima odličen hardware, samo software ga =be.
spet nazaj...

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 17. Feb 2011 ob 12:47

Upam da bom sedaj bolj razumljivo napisal:
1. Če hočeš preko telemacha naročit nima veze ali je sedaj lastnik priklopljen ali ne ali pa če odjavi. Dobiš v vsakem primeru takoj, ker imajo svoj kabel.
2. Če pa hočeš preko: siol, t2, amis ... (to je pa prikluček preko telefonskega navadnega bakrenega kabla), pa je pomembno da se zmeniš z lastnikom da ne odjavi temveč preneseta na tebe, ker je centrala polna.

Optike pa ni v Mengšu.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 12:58

Če imaš res kabelsko, potem ja. Glede odjave interneta pa vprašaj lastnika, kje ima internet in potem tja pokliči podporo, ti bodo povedali kaj moraš storiti. Ko bo prenos narejen, boš lahko (če ne boš podpisal kakega aneksa) lahko menjal ponudnika.
Optika v Mengšu BO!!!!
samo ne vemo če v tem tisočletju :-( imamo preveč sposobne mestne voditelje. Tako je! Mengeš je MESTO, ne kraj. MESTO brez optike. In MESTO brez možnosti dobiti internet. juhu. Da ne rečem da so telefonski kabli še po zraku, ravno tako elektro ter javna razsvetljava. Pol Mengša pije vodo, ki je zasvinjana z gnojnico. Obvoznica stoji, ker jo je delal SCT,ki je v ku**u. Zdravstveni dom ima najmanj dva zdravnika premalo, ta dva, ki pa sta je eden star preko 70, drugi pa še bo...
Mogoče pridemo celo v guinessovo knjigo rekordov. Upam da vsaj mercator center odpro.
spet nazaj...

Odgovori