T-2 in njihovi monterji

Splošni pogovori o T-2
bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

T-2 in njihovi monterji

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 20:44

Ok . zdej je pa zadeva taka , selim se v novo stanovanje in sem pac preveril kaj mi omogoca telefonski priključek in se sedaj odlocam kaj in kako.
Predvsem me interesira paket 1 Mbps / 1 Mbps , ker so pač cene zelo ugodne. Kar se tiče parice ni problem , razdalja ni problem.
Na kratko omogočene so pač vse povezave (AMIS, VOLJA, SIOL, ....)
Siol mi lahko omogoči njihov največji paket se pravi TRIO , 10 Mbps itd...
Vse lepo in prav zadeva se konča pri tehnični podpori ki naj bi jo nudil T-2. Slisal sem par govoric od kolegov (zadeve so preverjene) da ko pač T-2 pade se napake odpravljajo tudi po 1,2,3 tedne ali pa celo po mesec in več. Seveda razumem da je Siol velika firma ki ima tudi močno zaledje ampak kot uporanik se rajši odločim za malce dražjo zadevo amapak vem da bo napaka odpravljena v roki dneva , maksimum dva. (na stari lokaciji uporabljam siol).NAPAKE SE PAČ POJAVLJAJO JE.. GA do tega sem čisto toleranten. Kakor sem slišal govorice je pač T-2 veliko vložil v svoje omrežje veliko manj pa za podporo uporabnikov. Ker sem že nekajkrat klical v t-2 klicni center in take neumnosti kot so mi jih tam govorile operaterke glede priklopa :roll: , in da je baje za vse kriv TELEKOM da ne morem imeti priključka od T-2 , kar se je pa na koncu izkazalo za popolnoma neresnično ker mi je kolega celotno zadevo preveril na Telekomu . Ne zagovarjam Telekom vendar se mi je zdelo že blazno banalna zadeva to da T-2 išče monterje preko FORUMA !
Hehehe da ne bom preveč nabijal kar seveda že sm :lol: , bomo zadevo skrajšali ali mi lahko T-2 nudi spodobno tehnično podporo , oziroma če ima T-2 v pogodbi tudi kašen člen v kolikšnem časa je potrebno odpraviti napako. Ok bom še to dodal da če bi bil kdaj vaš naročnik oz. če bom pač postal vaš naročnik ne pričakujem odgovora da mora napako uredit telekom (116) , ker s telekomom imate pač vi "pogodbo" in ne jaz kot vaš bodoči naročnik... ok to bo to ....
Zadnjič spremenil bob_rock, dne 22. Nov 2006 ob 21:27, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Nov 2006 ob 21:25

bob_rock pomoje s toliko dvomi kot jih imaš ti bo najboljša izbira Siol, kjer boš imel vse tipi topi porihtano :D
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Nov 2006 ob 21:27

Če je blizu centrale, potem ne bo problem z inštalacijo, če prav štekam. Če se mu kateri kos opreme pokvari, ga enostavno pride zamenjat (tudi v Mariboru je oprema na voljo). Torej ne bo nobenih problemov s T-2. :)
Optika 100/10

bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 21:31

kitl napisal/-a:bob_rock pomoje s toliko dvomi kot jih imaš ti bo najboljša izbira Siol, kjer boš imel vse tipi topi porihtano :D
Hehehe , ok sej je uredu , samo pač zadeva je taka da če kupiš neko stvar , se verjetno tudi ti "kitl" :? o njej pozanimaš. Ali pač pobiraš dnar na cesti ker če ga mi, povej katera cesta je to ga bom tudi jaz. Zanimajo me pač stvari ki sem jih zvedel od drugih ali so pač res ali ne.
Če se pa počutiš kej ogroženega zaradi tega posta se ti pa iskreno :shock: opravičujem.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Nov 2006 ob 21:37

bob_rock ne ne počutim se ogroženega :D Hotel sem ti povedati, da bo T2 čisto dobra izbira.
Slika


Lp, Kitl

bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 21:48

Se popolnoma strinjam , T-2 je ugoden cenovno , da pa o ugodnosti paketov na govorimo 1/1 je res ni da ni ponudba vsaj za moje potrebe. Ampak mene vseeno zanima kar sem vprašal v prvem postu , ali je v pogodbi za sklenitev razmerja s t-2 tudi kakšen člen o času odprave napake, mislim sej ljudje razumete zakaj to sprašujem , ker krožjo takšne in drugačne informacije in me zanima kaj je res in kaj ne.
Kr se tiče pa SIOL-a so pač cenovno neugodni in to je to.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Nov 2006 ob 21:51

bob_rock osebno ti lahko povem, da sem samo enkrat klica na tehnično službo in v 2 urah sta bila 2 tehnika na mojem domu. Pač eni pa te sreče nimajo in jamrajo, samo to isto je pri Siolu ali katerem koli drugem ISP-ju.
Slika


Lp, Kitl

bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 22:10

yep se strinjam to je isto pri vsakem ISP, napake so pač napake ni panike , ampak fora je v tem da vedno ampak res vedno kadar ljudje govorijo o T-2 je : 1) da so res ugodni paketi 2) da rabjo full cajta za odpravo napake ter prikop , upam da razumeš pol zakaj me to RES zanima. In če se spomniš mogoče ali je na pogodbi kak člen o odpravi napak ali ne. Aha sej res neki sem pozabil vprašat a ma T-2 vezavo, in ali je oprema potem od T-2 ali od uporabnika, vem da to verjetno piše kje na strani samo ...... :wink: .

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 22. Nov 2006 ob 22:35

"Ali ste vedeli?
Naročniki ne plačajo stroškov vzpostavitve VDSL ali FTTH priključka niti stroškov vzpostavitve storitev ter niso časovno vezani na uporabo storitev. Vse potrebne naprave, razen terminalnih naprav, prejmejo v brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja."

http://www.t-2.net/?ctxID=000465&funcID=1

Se pravi, kar boš rabil in boš navedel na začetku v pogodbi, dobiš na uporabo brezplačno.

Glede supporta; priklopljen sem en teden, zaenkrat mi še vse dela, če imam kakršnokoli tudi "začetniško" težavo, pokličem na podporo in skupaj rešimo. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 22:37

aha ok hvala za odgovor

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Nov 2006 ob 22:39

Kdor dvomi v T2, naj raje ostane,a li pa podpiše pri siolu :D , pa še kamrco boš dobil, če boš hiter :wink:

Ne mi zamert na sarkazmu, ampak sem moral, toliko odprtih tem imaš na ta račun in odgovorov, da bi si lahko dobil predstavo kako je pri T2.

bob_rock
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 19:45
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a bob_rock » 22. Nov 2006 ob 22:55

hahahah , BOBI a ti ne podvomiš v nč . Ker si potem res al cepec al pa blazno blazno blazno blazno blazno blazno naiven. Sem si pač vzel čas in malce povprašal vas "iskušene" uporabnike, si se že vprašal zakaj pol ljudje tok tarnajo pa tarnajo , pa tam so me okol prnesli , pa tam sm mogu plačat itd itd.. Ne razumem zakaj je pol talele forum in seveda vsi podobni polni nekih tarnanj pa jokanj, KER LJUDJE PODPISUJEJO POGODBE, KUPUJEJO brez kakršnega koli premisleka. :D Drugač pa brez zamere

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 22. Nov 2006 ob 23:12

bob_rock !
Ne vem kaj bi rad?! Enostavnega odgovora na tvoje vprašanje ni. Zakaj? Še težji odgovor. Jaz čakam že eno leto na priklop! Sodelavec ki stanuje 80 m zračne linije od mene v istem naselju je bil priklopljen v 4 tednih.! Po njegovih izkušnjah je po priklopu vse napake ki so se pojavile odpravil v razumnem roku 2- 3 dni. Kako bo pri meni bomo videli. T-2 ima ??? ( 12000) naročnikov. Tu na forumu jih sodeluje ?? (1165) ! to je 10 % . Ti pa bi rad odgovor, ali boš če boš .......
Vsak se mora odločiti sam. Pretehtaj pozitivne strani T-2 in negativne strani pa boš videl kam se bo nagnila tehtnica. Potem pa se odloči.
Pa brez zamere.

p.s. - od leta 2002 sem uporabnik Siol ADSL ( zadovoljen uporabnik ) pa vendar se je tehtnica pri meni nagnila na stran T-2
Zadnjič spremenil Steni, dne 22. Nov 2006 ob 23:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Nov 2006 ob 23:22

bob_rock napisal/-a:hahahah , BOBI a ti ne podvomiš v nč . Ker si potem res al cepec al pa blazno blazno blazno blazno blazno blazno naiven. Sem si pač vzel čas in malce povprašal vas "iskušene" uporabnike, si se že vprašal zakaj pol ljudje tok tarnajo pa tarnajo , pa tam so me okol prnesli , pa tam sm mogu plačat itd itd.. Ne razumem zakaj je pol talele forum in seveda vsi podobni polni nekih tarnanj pa jokanj, KER LJUDJE PODPISUJEJO POGODBE, KUPUJEJO brez kakršnega koli premisleka. :D Drugač pa brez zamere
Vidiš, jaz ki sem tako blazno naiven ne jamram nič :D , ti pa še vedno postavljaš vprašanja na katera je bilo odgovorjeno že ničkolikokrat :wink:
Zdaj pa malo pomisli kaj se maš pa za zaj..., opremo dobiš zastonj, vezave nobene, če ti pa še deluje kakor je treba si pa prišparal kar nekaj tisočakov vsak mesec.
Pa še to 1mbit uplouda dobiš samo pri T2 :wink:

Kako sedaj si se odločil da še malo razmisliš, ali pa da kar podpišeš 2 letno pogodbo z siolom :D

Uživaj v internetu in brez zamere

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 22. Nov 2006 ob 23:23

Načeloma so forumi namenjeni iskanju sekundarnih informacij ter izmenjevanja izkušenj, mnenj... uporabnikov in ne primarnih, ki se jih v tem primeru lahko prebere na strani od T-2 (kot so npr. splošni pogoji...). Šele zatem uporabiš forum v smislu, da najprej vse prebereš in če kje kaj ni bilo že napisanega, vprašaš. Ni za pričakovati, da ti bojo vse podatke prinašali na zlatem krožniku... vsakemu uporabniku, 100x eno in isto.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Odgovori