Mrežni tiskalnik

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Mrežni tiskalnik

Odgovor Napisal/-a Palček » 20. Feb 2011 ob 00:11

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je možno priklopiti mrežni tisklanik direktno na MIlan-a (optika). Želel bi, da bi tisklanik uporabljala oba uporabnika, ki sta prav tako preko UTPja priklopljena direktno na Milana.

Hvala za pomoč...
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Mrežni tiskalnik

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Feb 2011 ob 00:40

Kot bi rekla Adam in Jamie... "Plausible (but not recommended)"
Stvar je v tem, da bi printer, v kolikor je še kak prosti lease za priključek, dobil zunanji IP naslov, vendar bi to pomenilo, da bi lahko tudi sosedov janez printal na tvoj printer, ali pa čisto kateri 'mimoioči', ki bi poznal ip naslov tvojega printerja, ali bi po nerodnem priletel nanj s kakim nmapom. priporočam nakup in konfiguracijo kakega usmerjevalnika s požarnim zidom.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mrežni tiskalnik

Odgovor Napisal/-a Palček » 20. Feb 2011 ob 01:17

Na Milana sta sedaj priklopljena dva računalnika. Se pravi če bi bil en ugasnjen več kot 24 ur, bi tisklanik dobil zunanji IP in stvar nebi delovala.
Slika

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: Mrežni tiskalnik

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 20. Feb 2011 ob 01:26

Ne. Printer bi v vsakem primeru dobil zunanji IP (neglede na to če bi bil računalnik ugasnjen več kot 24h), ker ti T-2jev DHCP dodeli največ 3 IPje.
Kot je NoName napisal pa vsekakor ni dobro priklapljat printerja na MiLANa, ker bo potem pravzaprav dostopen celemu internetu in bi lahko praktično vsak tiskal na njega.
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

Odgovori