Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
djurodrljaca
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 10:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a djurodrljaca » 17. Feb 2011 ob 13:00

protoncek napisal/-a:Kolikor je meni znano ne boš imel nič. Novega ne. Če ima hiša že net potem ja, drugače že cca 5 let (ajd še dlje)ni mogoče dobiti nič ker je centrala polna, širi se pa ne.
EDIT: kabelski? V mengšu? Ne bo šlo. kabelska je bila, je in bo ostala pobožna želja.
V blokih (Slamnikarska in Levčeva) je bila že pred ene 10-15 leti postavljena satelitska TV za vse te bloke (smo stanovalci to sami financirali), potem je pa enkrat kasneje to prevzel Telemah in mislim da je tudi v bližnjih hišah ta kabeljska na voljo.

Telemah pa v teh blokih tudi nudi analogno in digitalno TV ter tudi internet (in mogoče tudi telefon) že nekaj časa ... mislim, da nudijo internet že nekaj let.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 13:04

Ja, no, kot sem rekel, kvečjemu če je bilo narejeno na lastno iniciativo. Ker za cel Mengeš so leeeta nazaj sicer enkrat celo spraševali za kandidate, ampak so dali tako ubijalsko ceno da se (skoraj) noben ni javil in to je bilo to.
spet nazaj...

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 17. Feb 2011 ob 13:19

Ok, zdaj mi je pa jasno.

Torej internet bom v vsakem primeru imel, ker je Telemach v vsakem primeru na voljo in glede na to da si ti(trobenta) z njim zadovoljen, verjetno ni slaba izbira, v primeru da pa ima trenutni lastnik mogoče T2 in bom imel možnost izbire po "prenosu" naročnine, pa bom še malo naredil primerjav oz. raziskovanj.

Trobenta - še nekaj mi povej, ko si že tako ustrežljiv in potrpežljiv z odgovori. Ti imaš Telemachov paket za 42€, torej razširjen TV program z nekaj več kot 120 programi in med njimi sem zasledil tudi programe za odrasle(net xxx, hustler pa še eden). Zaradi majhnega otroka me zanima ali se programi predvajajo tudi čez dan?

Za router bom pa upošteval tvoje nasvete(protoncek)!

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2011 ob 13:27

Evo, pa smo prišli skupaj...
BTW...glede XXX---po moje je zadeva zaščitena z geslom, vsaj pri TV preko Interneta je tako, mislim celo da to mora biti tako po zakonu.
spet nazaj...

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 17. Feb 2011 ob 13:29

Programi za odrasle so štirje in ja vrtijo se 24 ur na dan. Ima pa lcd TV in tudi digitalni sprejemnik ki ga dobiš (sam imam še starejši model handan, mislim pa da tudi te novi ki jih delijo od ciscota) možnost da s kodo zakodiraš te programe, tako da jih otroci ne morejo gledat.

enlaik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Feb 2011 ob 10:10
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a enlaik » 20. Feb 2011 ob 20:20

Optika v Mengšu je zgleda pri Siolu možna na Grobeljski cesti:

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/do ... spx?tip=01

djurodrljaca
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 10:12
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a djurodrljaca » 20. Feb 2011 ob 21:00

Glede na zemljevi je to Rodica...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 20. Feb 2011 ob 21:44

Ja, napaka. Tole je zelo v rodici, ne v Mengšu.
spet nazaj...

optikafan
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 25. Feb 2011 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a optikafan » 25. Feb 2011 ob 17:56

živjo mengšani

tudi jaz se nameravam preselt u mengeš pa vidm da mate kr problem s temi telekomunikacijami....kaj je pa zdej s tem Pro2 (www.pro2.si)? k sm neki zasledu ..kej več veste kaj se zdej dogaja?

hvala pa lep pozdrav:)

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a frojnd » 1. Jun 2011 ob 22:41

Pozdravljeni!

No v naši občini so bli informativni dnevi pro2 in je bilo kar zanimanja. Se vidi, da niso neko kvazi wanna be podjetje. V naslednjih dveh mesecih bodo še poreklamirali vsa drevesa v občini in pa še na vaških veselicah bodo talali reklamne majice :) Pa še investitor je akhm Joc Pečečnik.

Mene pa zanima, kje je to podjetje že začelo graditi oziroma izkopavati, ker to vprašanje sem pa pozabil vprašati če morda kdo ve?

P.S.
Župan občine je v mesecu januarju 2011 sprejel predstavnike PRO2 in pozdravil namero za izgradnjo odprtega optičnega omrežja.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 2. Jun 2011 ob 19:46

hm...po mojem znanju NIKJER ker občina KAO namerava ponoviti razpis...qwa ga zdaj lomijo...?
spet nazaj...

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Jun 2011 ob 11:26

Aja pardon. Sem komentar tu dal, ker sem iskal ključno besedo pro2. Moram novo temo odpret :oops:

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 25. Nov 2011 ob 18:50

....po pol leta....
...kdo kaj več ve o našem slavnem "ponovnem javnem razpisu"? Se je že zgodil in zakaj še ne? Bo do leta 3000 ali bo kasneje? :jao: :grrpc:
spet nazaj...

Nitro
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 19. Nov 2012 ob 14:42

V Mengšu bo optično omrežje gradil Telekom, menda naj bi začel še letos (informacija je od podžupana)
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Nov 2012 ob 16:53

Aha..dobro da vem. Potem se lahko poslovim od optike. Namreč, če bo gradil telekom, bo vlekel samo v bloke, nas bajtarje pa oni ne =bejo. Že nekaj let nazaj je hotel telekom vleči, pa je takrat župan preprečil ravno zaradi tega. Besede predstavnika telekoma takrat: "Mi se ne =bemo po cestah in bajtah, se ne splača. V bloke potegnemo eno vlakno pa tristo ljudi gor... "
Močno upam, da se je zdaj zmenil tako, kot treba. Drugače bo na volitvah treba volit drugega (pa saj ne da bi bilo potem kaj bolje...)
spet nazaj...

Odgovori