IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Apr 2011 ob 09:32

Absolutno sem za IPTV in vse dodatke prek PC. Edino prek PC sploh spremljam TV.

Mi nikakor ni jasno zakaj te zadeve niso omejene na naročeno. Saj nek red mora biti. In edino na tak način gre lahko neko poslovanje dolgoročno pozitivno.
Zadevo vezat le na STB se mi v teh časih zdi kratkomalo neresno.
Bi se pa ponudniki morali potrudit in kompletno ponudbo ponudit prek PC in prek vsaj dela ostalih novodobnih "škatlic". Je pa tega seveda precej. WIN, Andoid, "Jabčki", Linux...
10" tablice in starejši prenosniki so kot za nalašč za sem in tja pogledat kako video vsebino, ko glavni TV(-ji) niso frej. Če je seveda zadosti pipce.

Da tu vprašam, ker je tema nekam poniknila oz. se ne spomnim direktnih odgovorov. Le nekih namigov. Se da časovni zamik spremljat prek PC.

In še nekaj kar ne sodi v to temo. HD in srednja odaljenost na bakru? Se bo v bljižnji prihodnosti kaj naredilo na to temo. Pač nekaj v smislu mpeg4 streamov 8-12 mbps. Tisti Siolovi 5,5 so bolj tako tako. Ostala polovica pa je prek barikadede.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 14. Apr 2011 ob 09:37

za spremljanje preko PCja je taka kočljiva zadeva, TV pravice so zelo specifične in zato je tudi to taka siva ekonomija :)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Apr 2011 ob 09:39

Pol pa se bo spet kdo oglasil, da se delajo razlike. Potrebno je pač razumet, da avtorske pravice tudi nekaj stanejo in na dolgi rok ima lahko to posledice.

Verjetno si marsikdo sedaj zastavlja vprašanje, zakaj bi plačal, če imam lahko zastonj? Pošteno je takole -> naroči in potem glej na večih mestih. Na tak način se pripomore k hitrejšemu razvoju določenega ponudnika in morda tudi k večjemu naboru novih programov.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 14. Apr 2011 ob 09:39

:rtmT2: točno tak mark

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Apr 2011 ob 09:44

slow_slow napisal/-a:za spremljanje preko PCja je taka kočljiva zadeva, TV pravice so zelo specifične in zato je tudi to taka siva ekonomija :)
Zakaj?
Saj se lahko na kar nekaj načinov naredi bolj ali manj varna prijava v ponudnikov sistem. Nenazadnje tudi z digitalnim potrdilom, ki je pomoje veliko višja stopnja zaščite kot nek STB, ki si jih nenazadnje lahko nabaviš na prostem trgu. In če linija dopušča se pač zadeva sprejema.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 14. Apr 2011 ob 09:47

Gre se za kopiranje in nadaljnjo distribucijo videnih vsebin. Ni vse tako preprosto.
Ti si kr STB nabavi na prostem trgu in upaj da bo mogoče delal.
lp

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 14. Apr 2011 ob 10:11

roCkY napisal/-a:10" tablice in starejši prenosniki so kot za nalašč za sem in tja pogledat kako video vsebino, ko glavni TV(-ji) niso frej.
Se da časovni zamik spremljat prek PC. HD in srednja odaljenost na bakru? Se bo v bljižnji prihodnosti kaj naredilo na to temo. Pač nekaj v smislu mpeg4 streamov 8-12 mbps. Tisti Siolovi 5,5 so bolj tako tako. Ostala polovica pa je prek barikadede.
V bistvu za vse kar si napisal obstajajo tut že ideje znotraj hiše... ko se tole s prisilko reši, mislim, da bi znal dobit kj pametnega s podočja konvergence pa kkšn wifi pa strimanje mpeg4 signala čez wifi na tablico/leptop s časovnimi funkcijami vred pa mpeg4 za xDSL na večjih razdaljah, itd...
Skratka, vemo kaj so želje, potrebna pa so sredstva za implementacijo... to je ves mlinski kamen problema, ideje in know how so že v hiši. :pivo:
:rtmT2:

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 14. Apr 2011 ob 17:51

Ja recimo... pod "sivo ekonomijo" recimo tudi spada gledanje HRT2 med ligo prvakov (ker prenašajo drugo tekmo) preko PCja, med tem ko na STBju ne deluje :)

recmajkemi
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Feb 2008 ob 15:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel+ 2xtv

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a recmajkemi » 16. Apr 2011 ob 10:53

Strani v tej temi je toliko, da se res ne znajdem. Pred leti je bilo preprosto delalo sedaj, ko pa zopet poskušam pa ne vem ...

Imam win7, en router umes (tomato fw), Comodo na računalniku, tudi naročeni smo na TV, VLC 1.1.9 (IPV4 nastavitve ne najdem), do linka download/file.php?id=943 sem prišel ...

Kaj mi je storiti in kaj nastaviti, da bom lahko gledal TV preko računalnika. Hvala.

E: Ok našel sem force IPv4, nastavil udp port 5000 vendar sem še skozi brez premikajočih slik
DEJ TO OPTIKO POD ŠMARNO SPEL!!!!!

miki65
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Murska Sobota

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a miki65 » 17. Apr 2011 ob 17:41

@recmajkemi
Si izklopil požarni zid? Kateri antivirus imaš?

KAJA_k
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 21:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KAJA_k » 17. Apr 2011 ob 18:34

Jaz sem samo na routerju odkljukala Filter Multicast in dela. Imam pa Linksysov router WRT54G. Firewalla in antivirusa mi ni bilo potrebno izklapljat.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 17. Apr 2011 ob 18:38

Vprašanje, imam doma vse naročeno (optika T4), vendar me ne bo doma in bi rad gledal prenos FF NLB imam pa simobilov internet neomejeni. A obstaja kakšna možnost, da gledam Šport tv kot doma preko simobila na IPTV??

recmajkemi
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Feb 2008 ob 15:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel+ 2xtv

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a recmajkemi » 17. Apr 2011 ob 19:28

miki65 napisal/-a:@recmajkemi
Si izklopil požarni zid? Kateri antivirus imaš?
Avastov anti virus, na katerem je tudi požarni zid, tudi Comodov požarni zid imam in windows defender tudi teče.
Zadnjič spremenil recmajkemi, dne 17. Apr 2011 ob 20:53, skupaj popravljeno 1 krat.
DEJ TO OPTIKO POD ŠMARNO SPEL!!!!!

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 17. Apr 2011 ob 20:30

matjaz1 napisal/-a:Vprašanje, imam doma vse naročeno (optika T4), vendar me ne bo doma in bi rad gledal prenos FF NLB imam pa simobilov internet neomejeni. A obstaja kakšna možnost, da gledam Šport tv kot doma preko simobila na IPTV??
Tekmo lahko doma posnameš, saj imaš znotraj T4 paketa 10 GB prostora na snemalniku.

Preko simobilovega interenta pa mislim, da skorajda ni rešitve.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 17. Apr 2011 ob 20:39

Ni isto :(

Zaklenjeno