[Imam] "spet" 10/2 + IP TV + 2 x SIM

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Gucci
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Še nimam

[Imam] "spet" 10/2 + IP TV + 2 x SIM

Odgovor Napisal/-a Gucci » 30. Apr 2011 ob 18:06

Pred šestimi leti sem bil med prvih tisoč, ki so imeli čast sprobati nekaj novega, dobrega. Ko sem preklopil iz 1M ADSL od SiOLa na 10M pri T2 sem mislil, da mi bo odtrgalo disk iz kompa :car: . Pa TV sem lahko gledal preko interneta.. to je bilo takrat :shock:
Pa je bila priložnost, da sezidam hišo. Sem seveda moral odjaviti T2 :jao: ker kolokacije tam ni bilo.
No vsaj Siol je bil, čeprav me sprva sploh niso hoteli priklopiti, ker (klasika) ni prostora ipd.
Po treh letih sem pa lepega pomladanskega dne pregledoval račune in ugotovil, da plačujem za 10/0,7 + IPTV + TEL pri Siol s 7% popusta in 2x SIM pri T2 74€ :shock:
Cenovni kalkulator je pokazal, da lahko za isto storitev dobim pri meni ljubemu T2 za 42€. To se pa že splača. Pa še TV je boljši.
No pa sem vse papirje izpolnil in naročil brezčasni VDSL.
Za 28.4. so se najavili za priklop ob 14h. Čakam. Fant točen. SiOL je že dopoldne vse temeljito odklopil. No tukaj lahko poudarim, da so mi tri leta korektno dovajali signal. Ob priklopu sva ugotovila, da je za VDSL moja domača inštalacija zafušana in mi v omarici kaže bistveno višjo sinhronizacijo, kot zgoraj v dnevni. Nič, podpišem prevzem, kable dam ven in foršpan noter. Vse lepo priklopim, dam gor nov brezžični router TP link TL-WR1043ND in preizkusim net. Dela! :pivo: . Priklopim TV.. ne dela :grrpc: Jaz pa :nevem: . Kličem help desk. Pravi, da ga ne vidi. Preklopim naj na WAN 3. Pravi: "vidim!". TV dela. Malo preskakuje, pa si mislim, da mora tako biti, ker so me opozorili, da imam sinhronizacijo na meji za 10/2 in HD TV. Vseeno zvečer pokličem in poba na HD nekaj klika me da za par sekund na čakanje in ... DELA!!! :car:
Kasneje sem se igral še z VLC in si mislil, da bi morda brezžično stvar morala delati. FW na routerju je original in Playlista je s tega foruma. In tudi to dela. :pivo:

Monter in Help desk so opravili delo, kot se spodobi. Vse pohvale.

Spet pri T-2, spet :rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: [Imam] "spet" 10/2 + IP TV + 2 x SIM

Odgovor Napisal/-a KoMar » 30. Apr 2011 ob 18:09

:pivo:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: [Imam] "spet" 10/2 + IP TV + 2 x SIM

Odgovor Napisal/-a Mark » 30. Apr 2011 ob 18:56

Lepo, ponovno dobrodošel nazaj in prijetno uporabo storitev. :pivo:

Gucci
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Še nimam

Re: [Imam] "spet" 10/2 + IP TV + 2 x SIM

Odgovor Napisal/-a Gucci » 3. Maj 2011 ob 14:57

Še dodatek k zgornjemu postu.
Ker žena ne bi preživela petih ali več daljincev na mizi (a ne, da je čudna? :hudicek: ) sem pred nekaj leti že nabavil Harmony 555. Ob branju postov s to tematiko me je bilo strah, da ne bo delal, kot bi moral. Pa da. Edino tipke za kanale niso tam kjer sem jih bil navajen od prej. Še en :pivo:
Slika

Odgovori