Problem z wirelessom

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Avg 2011 ob 13:35

tole z routerju tudi včasih ni nič logično... jaz sem mel primer na WRT54GL + ddwrt - izklopljen oz blokiran stream... pa je kljub temu delalal tv vmesnik preko njega in tudi VLC

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Tosho » 27. Avg 2011 ob 23:04

HEki napisal/-a:
Tosho napisal/-a:Kam v ruterju priklopiš kabel iz modema? Wan ali lan port?

ti se hecaš??
A je videt, da se hecam? Dobr pol, če tako misliš...
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a RobertM » 28. Avg 2011 ob 09:14

Tosho pravilno razmišlja - ni malo takih, ki na modemu vtaknejo kabel na LAN1 in seveda tudi na routerju v LAN1 - saj na obeh enako piše in že mora biti tako ;)
HEki - zelo čudno se obnaša tvoj router :neutral:
Smrdi mi na problem električnih potencialov, čeprav naj to ne bi bil problem pri LAN mrežah :?
Ker si preizkusil že xy možnosti, da za hec menjati še mrežni kabel z enim čisto navadnim (cat5) in za hec obrni še napajalnik routerja v vtičnici za 180 stopinj (menjaš fazo in nulo) - ja saj vem, da se sliši bolno ampak poizkusi ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Tosho » 28. Avg 2011 ob 11:14

Zdej bo še tebe vprašal, če se hecaš...
Slika

HEki
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 17. Dec 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Optika 300/50
Kraj: Sl. Konjice

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a HEki » 1. Sep 2011 ob 14:07

Tosho napisal/-a:Zdej bo še tebe vprašal, če se hecaš...
A si sploh prebral moj 1. post?
RobertM napisal/-a:Tosho pravilno razmišlja - ni malo takih, ki na modemu vtaknejo kabel na LAN1 in seveda tudi na routerju v LAN1 - saj na obeh enako piše in že mora biti tako ;)
HEki - zelo čudno se obnaša tvoj router :neutral:
Smrdi mi na problem električnih potencialov, čeprav naj to ne bi bil problem pri LAN mrežah :?
Ker si preizkusil že xy možnosti, da za hec menjati še mrežni kabel z enim čisto navadnim (cat5) in za hec obrni še napajalnik routerja v vtičnici za 180 stopinj (menjaš fazo in nulo) - ja saj vem, da se sliši bolno ampak poizkusi ;)
Kablj sem takoj zamenjal ... pa nič :) Bom še probal elektriko :)

Čeprav ... Na drugem forumu je mel nekdo podobne težave in je klical na T-2. Naslednji dan se je pri njemu oglasil tehnik in zadevo uredi ...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2011 ob 16:35

edino če bi bil modem problem, čeprav dvomim, je pa vse možno

Veronika Hana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Sep 2011 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: T4-vdsl

Nasvet statični ip ali ne

Odgovor Napisal/-a Veronika Hana » 12. Sep 2011 ob 11:31

Lep pozdrav

Prejšnji teden so nam priklopili T-2, T4. Zelo smo zadovoljni saj tv super dela, telefon tudi, ..internet tudi z izjemo dedeljevanja ip-jev.
V omrežje imamo stalno priključene 4 računalnike, 1 direklt na modem, 3 preko ethernet huba.

Problem se je pojavil pri dodeljevanju ip-jev, en računalnik je namreč zavzel vse ip-je, v klicnem centru so mi povedali da imamo itak samo dva, in potem je en računalnik ostal brez interneta. Od takrat ta računalnik stalno zafrkava in ne more pridobiti ip naslova,...

Na klicnem centru sem dobila dva zelo različna odgovora zato sprašujem vas kaj je boljše:

1. Namesto ethernet huba priklopiti wireless router in vse računalnike preko njega speljati, in zato potrebujemo statični ip baje :)
2. Ne rabimo routerja ampak samo prosimo za več ipjev, koliko jih res imamo?
3. Brez routerja zaprosimo za statični ip,..

Mi že imamo kupljen wireless router ampak me zanima ali je to najboljša rešitev in kakšno razlago v zvevi s temi ip-ji, ker je to že tretji ponudnik storitev pri katerem smo in smo prvič naleteli na ta problem, in zakaj je to samo tukaj problem? :)

Hvala,..na žalost nimam toliko znanja da bi sama vedela te stvari :)

Veronika Hana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Sep 2011 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: T4-vdsl

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Veronika Hana » 12. Sep 2011 ob 11:42

pa še eno vprašanje, če imam jst računalnik preko ethernet kabla priklopljen in potem ta isti kabel dam v drugi računalnik, ali rabi nov ip ?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a roCkY » 12. Sep 2011 ob 12:02

Siol po novem tudi doljuje "le" 2 IP ja. Tako da!!? Glede neomejenega števila povsod.

Mislim, da je edino logično in tudi smotrno že zradi dodatne zaščite, če že drugega ne, da se v svet povezuje router. Vse ostale naprave na priključku pa nanj. Zakaj bi imela vsaka škatlica (reciver, PC-ji, telefoni, TV-ji, WEB radji,...) globalni IP??

Kako je s politiko dodeljevanja IP s strani T2 pojma nimam. Verjetno pa, ko pade ena seja ob izklopu PC ga drugi lahko dobi takoj.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Sep 2011 ob 12:06

Vse težave bodo rešene z namestitvijo routerja - in ne, ni potreben statičen IP.

Pred namestitvijo routerja pa je priporočljivo, da se naredi "sporostitev" dodeljenih IP naslovov (T-2 dodeli največ 3 dinamične IP naslove; zato je 4. naprava v "konfliktu").
Kako sprostimo dodeljen naslov? V komandni vrstici vnesemo ukaz :

ipconfig /release

Ta ukaz izvedemo na VSEH računalnikih, ki so bili priklopljeni na T-2 omrežje.

Glede na unikaten naslov mrežne kartice se dodeli IP naslov za priključeno napravo (računalnik, router, ....) - torej kabel oziroma uporabljen port na modemu "si ne zapomni" dodeljen IP naslov.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Veronika Hana
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Sep 2011 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: T4-vdsl

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Veronika Hana » 12. Sep 2011 ob 12:23

Hvala za odgovor :))


Imam pa vseeno še eno vprašanje,... jst sm zdej priklopila router ampak piše da naj vpišem statični ip in pač rabim full podatkov za to,..sem pa pred tem sprostila vse že dodeljene ip-je,..pa na linuxu je drugačen ukaz :)

hmmm,... v čem pa je razlika če dinamične ip-je dodeljuje router, je lahko več compov na istem?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Sep 2011 ob 12:50

OK, domnevam, da od T-2 nisi zahtevala statični IP. Privzeti naslov (notranja stran omrežja - LAN) za router je v večini primerov 192.168.0.1 oziroma 192.168.1.1 (poglej v dokumentacijo in ustrezno ravnaj - prva prijava, konfiguracija, ....). Tudi dodeljevanje IP naslovov odjemalcem je običajno nastavljena na samodejno, rang na primer 50 IP številk. Računalnik s katerim boš konfigurirala (preverila konfiguracijo) nastavi na samodejno pridobivanje naslovov oziroma nastavi na statični naslov iz istega omrežja kot je router (npr 192.168.0.10 oziroma 192.168.1.10; zadnja števila je v intervalu od 2 do 254). V različici statičnega naslova maska naj bo 255.255.255.0, prehod pa IP številka routerja.

Kot rečeno, najprej poglej navodila za usmerjevalnik. WAN naslov nastavi na dinamični in to je to :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

ahu
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 15. Jun 2011 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a ahu » 13. Sep 2011 ob 13:48

LP, jaz imam doma wrt 54 gh. Do uceraj mi je delal nonstop uredu vec kot pol leta. danes ko sem prisel s sluzbe sem videl da ne svetijo nobene lucke. naprava ne dela vec. kaj zna kdo kaj bi blo narobe in ce se da kako popravit? sicer garancijo imam se vedno.. lp

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a martis » 13. Sep 2011 ob 15:05

Najverjetneje napajalnik... še prej pa preveri, če sploh imaš tok v vtičnici (varovalke, nevihte pa tako...)

ahu
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 15. Jun 2011 ob 16:51
T-2: Že imam

Re: Problem z wirelessom

Odgovor Napisal/-a ahu » 15. Sep 2011 ob 13:10

Hvala za odgovor. napajalnik je bil kriv ja. :)

Odgovori