"Škrtanje" pri določenih programih

Vse o T-2 IP televiziji
Epica
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Sep 2011 ob 10:23
T-2: Že imam

"Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a Epica » 15. Sep 2011 ob 10:34

Pozdravljeni!

Saj niti ne vem kako bi opisala svoj problem, posledično niti ne vem kako bi lahko našla podobnega z iskalnikom, ampak se bom potrudila in opisala po najboljših močeh.

Do pred kratkim se je to pojavljalo le na T&L. Slika je normalna, vse ok, kar naenkrat pa nekaj škrtne, zvoka skorajda zmanjka in se potem v par sekundah spet pojavi, ne ista glasnost kot prej, ampak kot da bi iz mute dajala bolj naglas. V tem času slika tudi malo zatrokira, frizne, malo preskoči in gre spet naprej, po škrtanju ponavadi. In to ni varianta, da se zgodi enkrat in je potem ok, ampak ves čas in je precej moteče gledati. Ko škrtne je zvok podoben... hm, recimo kot ko se komar zaleti v tisto električno zadevo in ga scvre. Čuden primer, ampak podoben zvok, le precej glasnejši.

In zadnje čase to opažam na več kanalih, na SLO2, pa na POP Kino1&2, na Pop TV-ju in A kanalu tudi. Zmanjkuje zvok, kot da bi nekaj preskakovalo in škrta.

Zdaj pa ne vem, je problem v moji televiziji ali moj primer ni osamljen. Sem pa iz gorenjskega konca in imamo optiko.

Hvala za odgovore že vnaprej! :)

jernej.dovjak
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Sep 2011 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a jernej.dovjak » 15. Sep 2011 ob 13:06

lp

naročnik T2 sem par mesecev in že od vsega začetka se mi dogaja isti problem. Najprej mi je nagajal samo zvok sedaj pa opažam, da mi kocka tudi slika.
Ko kličem na T2 center ponavadi linijo resetirajo oziroma mi naročijo naj sam resetiram priključno škatlico pri TV-ju (odklopim napajanje za par sekund).
Ta procedura se obnese za določen čas potem pa se problem ponovi. Prišel je tudi serviser in v razdelilni omarici Telekoma odkril slab stik na priklopu telefonskega kabla. Po tej intervenciji je bilo nekaj časa mir sedaj pa je spet isti hudič.
Takšnega sprejema se ne da gledati zato razmišljam o spremembi dobavitelja za TV.
Zanimivo, da internet in telefon delujeta normalno brez problemov. Poleg tega sem samo 500 m oddaljen od centrale.

Sumim, da je napaka pri prenosu podatkov od T2 do potrošnikov in ne v hišni instalaciji kot želijo prikazati pri T2. V kolikor ne bo sprejem nič boljši razmišljam o neplačilu naročnine.

lep pozdrav

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a martis » 16. Sep 2011 ob 08:52

Epica- očitno gledaš TV preko HDMI kabla... namreč, pri HDMI kablu slika ne kocka, ampak "cuka" (se zatika...), zvok pa dejansko nekako "zaškrta" oz. zapiska... skratka je to en grozen zvok, še posebaj, če preko ozvočenja poslušaš in ti tak fino visoke tone v uho nabije.

Pokliči help desk - bodo pogledali, kaj se pri tebi dogaja.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 16. Sep 2011 ob 09:27

Meni pa na snemalniku škrta in sem že pred par dnevi klical in se ni situacija popolnoma nič spremenila..očitno imajo in na tv(-direktni prenos )in na snemalniku neke napake...,katere še niso odpravili!Zadnji teden jih nekaj zajebava ta tv...Nekam dolgo to traja...ponavadi je bilo v parih urah rešeno ali pa v enem dnevu...dejte fantje na t-2 to ZRIHTAT! :evil:

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a martis » 16. Sep 2011 ob 10:08

Štima... je meni tudi včeraj na snemalniku grdo škrtalo - ZELO zoprno...

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a toni » 16. Sep 2011 ob 21:16

Se pridružujem predhodnikom :roll:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

bodovel
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Sep 2011 ob 14:39
T-2: Že imam
Kraj: Velenje

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a bodovel » 19. Sep 2011 ob 14:44

Zadnjih mesec in pol se mi redno pri gledanju preteklih oddaj preko časovnega zamika pojavlja zgoraj omenjeno zatikanje slike in škrtanje zvoka. Pride samo od sebe, traja slabih 10 minut in potem je slika spet normalna. Že 3x sem klical na tehnično pomoč, pa še vedno niso odpravili napake, tako da že resno razmišljam o menjavi operaterja.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Sep 2011 ob 16:31

bodovel: sporoci mi svoje podatke privat

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a leroy » 21. Sep 2011 ob 10:31

Pozdravljeni, imam optiko 10/10 ze cca 4 leta, tu pa tam se dogajajo dolocene tezave (res zelo malo v primerjavi s telemachom iz katerega sem preklopil).
Vceraj sem klical support pa so rekli da mogoce Wi-Fi router nagaja, sem ga probal izklopit in spet priklopit cez pol ure in je bilo malo boljse ne pa... najbogatejsa slika in najcistejsi zvok al kako je ze.
V zadnjem obdobju vsi programi delajo na obroke (MTV dance vem da od samega zacetka zatakne, pionavadi slika zmrzne za manj kot sekundo, zvok ostane neprekinjen, ampak ta program ima zelo bogat zvok, na hisnem kinu je razlika vec kot ocitna, pocasi se pa dogaja na vseh ostalih programih, predvsem Mediaset: Italia 1, Canale 5, Rete 4, itd..), zanima me ce s tistim avtomatskim resetom enkrat na dan se kej resi? S tem se vse naprave resetirajo (switch milan, router linksys, tv sprejemnik motorola) ?
Z operaterjem na help desku sva se dogovorila da poklicem nazaj ce ne bo boljse, da prijavi napako.
Sicer sem s storitvami zelo zadovoljen a, ko placujem narocnino (ki se brezpogjno visa, storitev pa pada :jao: ) in imam povezavo preko optike se mi res ne da gledat filmov na obroke.
Prosim za kak nasvet ali pomoc. Hvala.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 21. Sep 2011 ob 18:58

Še vedno se ni zrihtalo tole škrtanje na nature programu in zatikanje...upam ,da gleda kdo od t-2 tele poste! :(

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a leroy » 26. Sep 2011 ob 11:25

nobenega odziva.
Medtem so me poklicali iz tehnicne podpore, z mojo opremo ni nic narobe, vejo pa da so tezave z italijanskimi programi (mediaset/rai) ter discovery, mtv dance..
Vceraj sem gledal filem na POP KINO, The Road, na 30 obrokov, vsake 5 minut je zmrznila slika in sem moral saltat gor/dol s programi... khm.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Sep 2011 ob 13:28

leroy: če ti ni problem skoči v poslovalnico da ti zamenjajo motorolo

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a leroy » 27. Sep 2011 ob 08:49

motorolo so mi zamenjali manj kot leto dni nazaj, zdej imam novejso 1003..

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Sep 2011 ob 09:00

ja vseeno bi jaz na tvojem mestu skočil v poslovalnico in jo zamenjal

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: "Škrtanje" pri določenih programih

Odgovor Napisal/-a TV1 » 28. Sep 2011 ob 08:49

A ste včeraj gledali nogomet brez težav?

Zaklenjeno