[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Grujo
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 12. Okt 2008 ob 13:01
T-2: Že imam
Paket: VDSL//Internet 10/2MB;TV;TEL

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Grujo » 10. Okt 2011 ob 20:11

Imam težavo. Naročen imam VDSL 1 paket.

Kupil sem si dodaten switch in mrežno kartico. Vse sem pravilno povezal in mi televizija na VLCju dela. Problem pa je naslednji, in sicer kadar imam UTP kabel iz switcha vključen v drugo mrežno (za IP-TV), mi TV dela, ne dela pa mi internet. Internet mi dela, samo če izključim kabel iz druge mrežne in obratno.

Torej lahko gledam TV ali sem na internetu, vendar ne oboje naenkrat.

Morda veste v čem je problem. Nekaj sem bral, da je potrebno v drugo mrežno vnesti IP naslov. Katerega? Tistega ki ga ima prva mrežna (internet)?


Hvala

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Upor » 10. Okt 2011 ob 23:18

V vlcju moraš nastaviti IP tiste mrežne kartice, s katero gledaš TV po nastavitvah od odvodov se malo poigraj(takšne probleme imaš pri siolu ti pa imaš modem VDSL1).

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a cslesce » 18. Okt 2011 ob 22:01

kar naenkrat mi tv preko vlc ne dela kako imate naštimano

VMESNIK - KRAJEVNA/OMREŽNA VZAJEMNOST

PREJEMANJE NA ZAHTEVO itd?
kaj imate obkljukano še spodaj?

Hvala.
Slika

pustertal
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10. Nov 2011 ob 19:26
T-2: Že imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a pustertal » 10. Nov 2011 ob 19:32

neki sm brau poste za nazaj in zasledu da mors bit narocen na tv, da ti dela tv tut preko VLCja. pa je to res tocno? Kolega ma namrec samo telefon in internet pa mu televizija dela, pa tut v firmi nam dela televizija pa mamo sam internet narocen. Men doma pa ne dela :cry: kwa narest? :grrpc: hvala, lp

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 10. Nov 2011 ob 20:35

To so redki "srečneži". :hmm:
Predpogoj za spremljanje iptv na računalniku je, da imaš naročen iptv.
Kaj ti je za naredit? Naročiš še iptv ;)
lp, Ika13

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a KoMar » 10. Nov 2011 ob 20:37

Na tem forumu ne boš dobil pomoči za dobit stvari, ki ti ne pripadajo.

Lablansky
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Feb 2011 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10, TV, Tel.

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Lablansky » 24. Nov 2011 ob 00:07

Lp.

Sicer sem pregledal vse strani, ampak nisem dobil konkretnega odgovora, samo približne...

Se pravi; imam optiko in sem dal med modem in PC "Belkin router F6D4230 4 v1". Kot soste vprašali in napisali že mnogi, dela vse, razen IP TV (VLC playlista) ne. Povezan pa nisem brezžično, ampak s kablom; od modema do ruterja in od ruterja do PC. (WI FI uporabljam samo za GSM in iPad).

A je kakšna možnost, kakšna nastavitev, ki jo lahko vnesem v VLC, da bi mi preko kabla, preko ruterja delala še playlista? :car:

Ali mi preostane zgolj, to da moram narest iz ruterja switch (izklopit DCHP, itd...). Tega ravno ne bi, ker bi moral stalno preklapljat... :jao:

Prosim, ne se jezit, če je slučajno že kje celo bil odgovor pa sem ga spregledal, samo zdi se mi, da prav konkretnega le ni. :nevem:
Že dva dni se trudim poskušat z nekimi kombinacijami pa ni uspeha. :hmm:
Gazilijon thanks!

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a urednik » 24. Nov 2011 ob 00:32

Če nimaš IPTV-ja naročenga vsaj za en TV, potem ti na VLC tudi ne bo delalo.
Drugače pa dela. Preglej samo, če nimaš poškodovane playlista datoteke - prenesi jo ponovno.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Nov 2011 ob 10:32

In usmerjevalnik mora omogočati multicast. Moj bivši belkin ga ni, kako je s tvojim pa ne vem.
Plačaš 100, dobiš 90.

Lablansky
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Feb 2011 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10, TV, Tel.

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Lablansky » 26. Nov 2011 ob 17:59

Oj.

Hvala lepa za potrditev, da je še upanje...
Lejte, naročnino mam T-4, tko da imam "vsaj en tv", samo ne vem pa kje bi moralo v nastavitvah za Belkinov router pisat kaj o "multicast podpori". Pod katero nastavitev bi to spadalo? Sicer sem svašta delal na računalnikih in s štromom, samo poglavje o internetu in omrežjih pa sem čisto "prespal"... Tko da sem kar se tega tiče totalen noob... :nevem:
A mi lahko lepo prosim še pri tem pomagate, da končno usposobim še ta IP TV preko routerja (žična povezava)?
Full hvaležen... :car:

P.S. A je možno, da zarad routerja ne bi delal Microsoft Exchange server? Vem, da to ni tema za kle, samo mimogrede me zanima, če že več veste o zadevah z routerji... Hvala vam. :hmm:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Nov 2011 ob 19:39

če maš žično povezavo vklopi računalnik direktno v milana, boš imel internet in tv na računalniku...

Lablansky
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Feb 2011 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10, TV, Tel.

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Lablansky » 27. Nov 2011 ob 07:46

Ja, sam pol je pa en kup kablov...
Če že mam router, ne bi rad še nega kabla peljal od milana do PCa, sam zato, da bo delal vse skupi. Mislim pa, da Belkin F6D4230-4 v1 ne podpira multicasta. Prou tako ne podpira DD RWT firmwarea...

A ma kdo še kako idejo o tem, kako naštimat ta router, da bi delala IPTV?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Nov 2011 ob 08:36

Vse kaže, da boš moral zamenjat router. Pred nakupom pobrskaj po forumu - zasledil boš zapise uporabnikov za model XYZ, ki podprira multicast.

Exchange server: Nekoliko me bega. Ali si se zatipkali ali pa imaš v mislih kaj drugega. Poštni strežnik imeti v lokalnem omrežju (npr. za tvojo domeno) in hkrati biti, kot si sam zapisal, totalen noob na področju omrežja - to mi resnično ne gre skupaj. Ja, da ne bo napačno razumljeno - nikoli ni prepozno za izobraževanje. Le začeti je treba pri osnovah in predvsem z majhnimi koraki k bolj zahtevnim rečem.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 27. Nov 2011 ob 14:15

Lablansky napisal/-a:Mislim pa, da Belkin F6D4230-4 v1 ne podpira multicasta. Prou tako ne podpira DD RWT firmwarea...

A ma kdo še kako idejo o tem, kako naštimat ta router, da bi delala IPTV?
Pozabi! Jaz sem se z belkinom dolgo matral in iskal rešitve, potem pa sem se sprijaznil, da ne gre, in kupil wrt54gl, naložil tomato in od takrat IPTV dela kot je treba. Ni bil sicer isti belkin, ampak če praviš, da ne podpira multicasta in ne moreš naložiti dd-wrt ali tomata, potem zelo dvomim, da boš kaj izumil.
Plačaš 100, dobiš 90.

Lablansky
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Feb 2011 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10, TV, Tel.

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Lablansky » 27. Nov 2011 ob 15:05

Exchange server: Nekoliko me bega. Ali si se zatipkali ali pa imaš v mislih kaj drugega. Poštni strežnik imeti v lokalnem omrežju (npr. za tvojo domeno) in hkrati biti, kot si sam zapisal, totalen noob na področju omrežja - to mi resnično ne gre skupaj. Ja, da ne bo napačno razumljeno - nikoli ni prepozno za izobraževanje. Le začeti je treba pri osnovah in predvsem z majhnimi koraki k bolj zahtevnim rečem.
- Skorc -

Ja, mogoče je res malo čudno izpadlo vse skupi, sam nisem želel na dolgo razlagat, ker ne želim, da bi se jezili, ker ni ta prava stran za to temo... :grr:
Zato RESNIČNO SAMO IZJEMOMA o Microsoft Exchange-u... Fora je v tem, da rabim dostop do tega službenega strežnika za pošto. Zanima me pa, če je možno, da zaradi omenjenega Belkin routerja ne morem dostopat, oz. niti nastavit računa v Outlooku. Prej sem lahko. Še to; prej sem bil na Outlooku 2007, zdej pa na 2010. To sicer ne bi smelo kaj vplivat, ker so nastavitve še vedno enake, samo mala razlika je v vmesniku...

"SKORC", me pa sicer zanima, kaj si mislil s tem, kar si napisal: "za mojo domeno", "imeti poštni strežnik in biti noob na področju omrežja..." A si mislil, da je prezahtevno za začetnika? Pa ne mislim zarad kakih zamer, samo zanima me, da se bom znal "obrnit", če me razumeš :pivo:
Pozabi! Jaz sem se z belkinom dolgo matral in iskal rešitve, potem pa sem se sprijaznil, da ne gre, in kupil wrt54gl, naložil tomato in od takrat IPTV dela kot je treba. Ni bil sicer isti belkin, ampak če praviš, da ne podpira multicasta in ne moreš naložiti dd-wrt ali tomata, potem zelo dvomim, da boš kaj izumil.
- nemo -

Veš kaj me zanima, a si ti vsaj Outlook lahko naštimal preko tega routerja? In če si ga, katero varianto maila si uporabil (POP, Microsoft Exchange - po možnosti :? )?


In še zadnje vprašanje za vse vas, da si potešim vso radovednost okol tega, pol vas pa neham gnjavit. Vnaprej se opravičujem, če koga vznemirjam s mojimi vprašanji, samo neposreden, koristen odgovor od ljudi z izkušnjami, s prakso, je vreden več kot vsa teorija. Pa še denar bom prihranil! :car:
Vprašanje torej;
A je možno do nastavitev routerja dostopat tudi z brezžično mrežno kartico al mora bit za to zmeraj kabel med routerjem in računalnikom? Torej, da bi imel za dostop do nastaitev routerja brezžično povezavo, za vse ostalo pa direkt od modema do računalnika na mrežno prek žice (mimo routerja); oboje hkrati.
Tko ne bi blo preveč kablov, oziroma mi ne bi blo treba preklapljat žice vsakič, ko bi želel kaj spreminjat na routerju. Ne sprašujte se zakaj, samo, če je možno. Alternativa je, da imam v PC-ju dve mrežni; pol je pa že boljš, če mam eno brezžično, a ne? :neutral:

V vsakem primeru, to je vse in se Vam vnaprej zahvaljujem. Do zdej ste mi bili v ogromno pomoč. Hvala vam. :car: :car: :car:

Zaklenjeno