Mobilna telefonija / paketi

Splošni pogovori o T-2
webcool
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Okt 2011 ob 12:23
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a webcool » 20. Okt 2011 ob 12:42

Pozdravljeni vsi.

A jst to prav vidim in razumem - namreč v vseh paketih (razen čist osnovni TV + telefon) je dobesedno VSILJENA MOBILNA TELEFONIJA kot sestavni del naročniškega paketa. Ne vem no, ni mi logično, da lahko manipuliraš - sestavljaš TV sheme, internetne hitrosti, telefonski priključek, in samo pri mobilni telefoniji je FIKSNO, da je pač v VSEH paketih kot sestavni (beri OBVEZNI del paketa - naročnine). Zdej, ne vem no, a se da to v naročenem paketu morda odjavit oziroma enostavno da ne naročiš mobilne telefonije v paketu in da potem seveda avtomatično niti ne plačuješ naročnine za to - kajti zdaj jo moraš (naročnino ki je všteta v ceni paketa) ne glede na to, al mobilno tel. uporabljaš ali ne ?!

Skratka - ali obstaja kakšen paket T4, ali morebiti T3 - ki ne vključujeta MOBILNE TELEFONIJE kot sestavni del paketa ??? ....oziroma če se da to odjavit iz paketa ?

Ne najdem odgovora na to nikjer, zato prosim če mi lahko to kdo pojasni.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a gr » 20. Okt 2011 ob 12:49

Paket je paket, vzameš kompletnega ali pa ga ne vzameš. In dokler je ugodnejši od njegovih sestavnih delov, ti lahko sim kartica mirno leži v predalu.

webcool
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Okt 2011 ob 12:23
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a webcool » 20. Okt 2011 ob 12:52

E pa to je to, .... res je, da mi lahko sim karta leži v predalu ... sm plačujem najemnino za mobilno telefonijo (nekaj €) PA KLJUB TEMU !!! -Za te € raj pojačam internet hitrost !!!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Okt 2011 ob 13:06

Kakšno najemnino? Naročniško razmerje je vključeno v paket, plačali bi se samo opravljeni klici iz pripadajoče številke. Naj omenim, da so klici med T-2 brezplačni.

Če se nič ne kliče v druga omrežja ne plačaš nič. Tisti, ki pa prenesejo svojo številko na T-2 pa se znebijo še stroška naročnine pri prejšnjem operaterju. Noben tule nič ne vsiljuje, če ne želiš prenesti mobilne številke na T-2 je pač ne preneseš, vzameš T-2 simko, če pa jo ali pa je ne uporabljaš pa je stvar posameznika.

T4 pa se splača v vsakem primeru.

Npr:
Imaš internet 4/1 Mbit (PRD)
1x TV SD TV priključek
cena brez shem je 36 EUR z DDV.

Paket T4 20M na VDSL-ju pa stane 33 EUR z DDV in imaš hitrost do 20/2 Mbit, 1x fiksni tel, 1x mobilna kartica, 1x SDTV in snemalnik z 10GB prostora na strežniku. Za tiste 3 EUR pa lahko naročiš še časovne funkcije, ki so enkratna zadeva in prideš na enako ceno, kot prej = 36 EUR. Seveda lahko po želji doplačaš še za sheme, za katero se pač odločiš.

webcool
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Okt 2011 ob 12:23
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a webcool » 20. Okt 2011 ob 14:40

Hvala za vaše odgovore in pojasnila - mi je mejčn bolj jasno vse skupi. Morda sem res malce nerodno popvprašal, oziroma nisem bil dobro razumljen iz vaše strani.

@Mark
Ne sprašujem o NAJEMNINI temveč za to, kakor si sam omenil, za Naročniško razmerje mobilne telefonije ki je vključena v paket !!!!
Sprašujem še enkrat - malo bolj jasno, ALI obstaja možnost, da pri operaterju ponudniku T2 iz določenega paketa (T4) umaknem oziroma ZAHTEVAM da mi v ta paket NE vključi mobilno telefonijo in da bi namesto 33€ za paket plačeval samo 27,10 - upoštevajoč odbitek naročniškega razmerja za mobil telefonijo ki po ceniku znaša 5,90^€ ??? - preprosto kot pasulj - samo odgovora ne poznam, ki bi se glasil v stilu : Ponudnik TEGA NE OMOGOČA ali Ponudnik TO OMOGOČA !!! - ali je pač PAKET - paket, in se ga ne da spreminjat glede mobilne telefonije, vse ostale stvari kot je hitrost interneta, TV shema, telefon pa lahko prilagajaš in kombiniraš znotraj določenega in izbranega paketa, - izbiraš pač kar ti najbolj paše.

Da bo pa slika čist jasna bom pa še narisu. Naročil bi takle PAKET - in sprašujem - ali je to mogoče (glede mobilne)

T4 optika 100/10 vsebuje:

Dostop do interneta 100/10 Mbit/s.
IP TV priključek s televizijskim vmesnikom visoke ločljivosti in prog. shemo Paket S.
10GB prostora za osebni snemalnik.
Stacionarni telefonski priključek z IP telefonskim aparatom ali telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata.
Naročniško razmerje s SIM kartico za glasovne storitve in 100 MB podatkovnega prenosa v T-2 UMTS omrežju. TEGA NE RABIM

Mesečna naročnina: 33€ (z DDV)

Ali je mogoče dotični paket naročiti brez mobilne tel. in se ob tem na računu tudi odbije naročniška cena mobilne tel. + sim karta - kakršna je po ceniku ?????? Torej bi bil paket VREDEN 33€ - 5,90€ naročniško razmerje za mobil tel. = 27,10€ !!!

Hvala

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a Atoll » 20. Okt 2011 ob 14:46

Ne :)
Cord cutter.

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a infecti » 20. Okt 2011 ob 14:50

Jest pa še interneta ne bi vzel, pol sm pa že v plusu, mi še T-2 mesečno nakaže :D

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a Atoll » 20. Okt 2011 ob 15:03

Konec koncev se potem še najbolj splača mobilno vzet, ostalo pa odštet ;)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 15:10

:jao:

webcool
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Okt 2011 ob 12:23
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a webcool » 20. Okt 2011 ob 15:31

@slow_slow

Da sem totaln laik o zadevi o kateri je govora pod to temo NI NOBENGA DVOMA, celo sam to priznam. Me pa preseneča, da se expert internetnih komunikacij in vsega podobnega kar se pritiče interneta, TVja, ......, ZALETAVA Z GLAVO V ZID, ko LAIK nespretno in nepoučeno sprašuje in pričakuje kak odgovor na njemu nejasna dejstva. Hmmmmm, pa sej če bi vedel odgovor na vprašanje se niti obračal nebi na forum po pomoč forumašev.

Zasmili se mi tak MODERATOR kot je slow_slow, ki bi moral biti svetla luč in ogledalo prijaznih ponudnikov (T2ja) - je pa očitno vse drugo kot to. Enostavno je to slaba reklama.

Spoštovani moderator slow_slow, če bi te jaz vprašal naprimer po "Modularni osnovi sintezne biologije" - sicer mojem expertnem znanju na področju dela ki ga opravljam - TI VERJETNO NEBI IMEL POJMA, bil bi le majčken LAIK, - PA SE KLJUB TEMU in TVOJEMU NEZNANJU NE ZALETAVAM Z GLAVO OB ZID !! Razumeš ??? - ali si LAIK TUDI NA TEM PODROČJU ???

Vse lepo TI želim, priporočam pa ti, da se izogibaš EXPERTNIH odgovorov v smislu gif animacij.

Ostalim forumašem pa se iskreno zahvaljujem za podana pojasnila.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 20. Okt 2011 ob 15:36

@webcol, to je kot da kupiš čokolado z lešniki in želiš, da ti lešnike odstranijo, ter bi namesto 1€ plačal 0.7€ to NI MOŽNO.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 15:36

ne gre se za tvoje vprašanje za katerega se zaletavam ampak za odgovor, ki je napisan nad mojim :jao:
infecti napisal/-a:Jest pa še interneta ne bi vzel, pol sm pa že v plusu, mi še T-2 mesečno nakaže :D
se iskreno opravičujem da nisem tega tudi napisal,

da pa ostanem v temi, paket se imenuje T4 ker ima telefonijo, mobilno telefonijo, TV in internet, je bolj poceni kot posamezne storitve, nimamo pa za vsakega uporabnika svojega paketa, ker nisi prvi, ki bi želel menjati kakšno stvar.

lp

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 20. Okt 2011 ob 15:48

@webcool

Vse paketne ponudbe se vzamejo v celoti, zato pa se imenujejo "paketne" in so zaradi tega cenovno ugodnejše, kot če bi naročil vsako storitev posebaj.
Seveda se sam odločiš in si preračunaš kaj se tebi bolj splača. Mogoče ti iz določenega paketa ne odgovarja mobilna telefonija vendar je še vseeno ceneje, kot če bi vzel vse ostalo posamično in zato pač potem vzameš paket. Paketna ponudba pa je pač kakšna je in se je ne da spreminjat, lahko pa še kakšno stvar vzameš zraven, ki se ti jo prišteje k tvojemu računu po veljavnem cenik.
Imaš pa na uradni strani od T2 cenovni kalkulator, ki je enostaven za uporabo in hitro prideš do rezultatov, ki ti povedo kaj se za tebe splača.

http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Apps ... pplication
Zadnjič spremenil Ika13, dne 20. Okt 2011 ob 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Okt 2011 ob 15:49

@Ika13 :plosk:
to je točno tak.

Cuf
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 28. Jul 2008 ob 23:04
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Medvode

Re: Mobilna telefonija / paketi

Odgovor Napisal/-a Cuf » 20. Okt 2011 ob 16:14

webcool napisal/-a:@slow_slow
Zasmili se mi tak MODERATOR kot je slow_slow, ki bi moral biti svetla luč in ogledalo prijaznih ponudnikov (T2ja) - je pa očitno vse drugo kot to. Enostavno je to slaba reklama.

Spoštovani moderator slow_slow, če bi te jaz vprašal naprimer po "Modularni osnovi sintezne biologije" - sicer mojem expertnem znanju na področju dela ki ga opravljam - TI VERJETNO NEBI IMEL POJMA, bil bi le majčken LAIK, - PA SE KLJUB TEMU in TVOJEMU NEZNANJU NE ZALETAVAM Z GLAVO OB ZID !! Razumeš ??? - ali si LAIK TUDI NA TEM PODROČJU ???

Vse lepo TI želim, priporočam pa ti, da se izogibaš EXPERTNIH odgovorov v smislu gif animacij.
Jaz bi samo dodal tole (off topic na žalost). Vsi T-2jevci, ki so na tem forumu, vam niso dolžni nič odgovorit in pojasnjevat, ker je to NEURADNI forum. Vsak njihov odgovor in razlaga je v njihovem prostem času in oni niso DOLŽNI vam nič pojasnjevat, gre le za njihovo dobronamernost. Naslednjič lahko pokličete v najbližjo poslovalnico in zadevo rešite preko telefona v manj kot 5 minutah, namesto, da se tukaj znašate nad slow-slowem in se na veliko razpisujete kaj sploh želite vprašati oziroma izvedeti.

Zaklenjeno