[Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Jul 2009 ob 11:22

Sam zarad tega naujo nič manj nesposobni. No, zdej tudi ti veš, da mate napako v kodi.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Jul 2009 ob 11:45

Napake v izjemno redkih robnih primerih so vedno možne. Prej se jih prijavi, prej bodo popucane.

Prosim za točne podatke na Zasebna (številka od koder je bil SMS poslan, datum in čas).

Za tole se seveda vnaprej zahvaljujem! :pivo:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Sep 2009 ob 16:11

T-2 mobilno gostovanje
Sranje (vsaj z mojim telefonom)
do sedaj na hrvaškem in v italiji nisem opazil nobenih težav, ker nisem izklapljal telefona. Tokrat sem šel prvič na t-2 roaming za čez noč in mam navado ugašat telefon ponoč. Napaka. Zjutraj prižgem, preden dobim opreraterja pa Refreshing SIM data in zmrzne na belem ekranu, please wait, telefon ne zmzne čist, v zgornji vrstici se vid da se dogaja, kar ukažeš s tipkovnico, samo ekran je bel in please wait. Naslednji zagon celotne naprave (samsung sgh i600) -isto, in tako naprej, dokler enkrat ne dobi operaterja in zgleda da dela normalno, če pa nisem kmalu ročno prestavil na roaming 2 pa se je lahko zgodba ponovila. Skratka vsako jutro sem zaganjal zadevo tudi po 10 krat ( v povprečju 3x), vsakič sem zgubu seznam zadnjih klicov (ob ubičajnem ugašanju in prižiganju na zgine), včasih se je isti ekran (refresing SIM data v zg. vrstici in please wait v polju) prižgal tudi sredi dneva in zginu čez par sekund. Zaprn če uporabljaš zadevo za navigacijo.
Torej t-2 roaming deluje normalno sam z nokiami al kako?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Avg 2010 ob 11:57

sej se mi dogaja marsikaj, tako na bakru kot mobilno, ampak nič pretresljivo novega. Včer me je pa spet presenetil T-2 mobilna z nizom zanimivih dogodkov.
Prizorišče: največje zakotje slovenske obale (da, tudi to obstaja)
Po parih urah na plaži pogledam telefon - No Service (network imam na Automatic). Pogledam razpoložljive operaterje izberem Mobitel (prisotni še simobil, tuš in trije italjanski), se ne more povezat. Pogledam kaj je z Roaming 1 in 2, že ko izberem T-2 ikono mi priletijo trije SMSi (to je že druga zgodba, zakaj v Italiji dobivam ene brezvezne SMSe v katerih je berljivo le najbližje Italjansko mesto), v meniju pa je izbran Roaming 2 (še nikoli mi ni pravilno sam preklopil), prestavim na Roaming 1 in spet No service. Whatever. Čez neki časa se zavlečem pod eno skalo in prileti SMS. Spoštovani! Storitve uporabljate v gostovanju...( Prvič kaj podobnega od T2, s tem da kar precej čezmejim). Pogledam čigav je signal - Mobitel. Pod skalo imam potem ves čas signal od Mobitela, kasneje spet par metrov stran pogledam na telefon in signal TIM, pogledam v T-2 nastavitve - Roaming 1.
Pa OK sej štekam da je sranje z dvema roamingoma, tisoč različnimi telefoni in mejnim področjem. Sam pišuka čist vedno se mi mal drugač obnaša telefon, nič ni predvidljivo, čeb vsaj vedno blo treba kej ročno nastavt, če že avtomatika ne dela. Ne, vedno znova izumljam nove protokole, kako priti do željenega rezultata.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Avg 2010 ob 14:12

nadaljujem z monologom o gostovanju
Ta vikend je blo spet nekaj zanimivega, bil cel dan malo južneje od Savudrije in imel No Service, probal Roaming 1 in 2, brez razlike (mam sicer Network/Automatic). Zvečer se mi je dal vseen mal bolj pogledat in izberem ročno eno naključno Hrvaško omrežje. Dela.
In potem tisti SMSi, zdej sem se izobrazil da gre za neko fensišmensi storitev "cell broadcast". Za razliko od Italije, kjer dobiš le najbližje večje mesto, majo kle očitno dejansko oznako vsake bazne postaje posebi.
Tako sem v 20 minutah vožnje dobil 10 SMSov (loh jih je tudi 20 v 5 minutah), v sledečem vrstnem redu:
Cb Msg(50) LANTERNA
Cb Msg(50) MONTE KARLO
Cb Msg(50) MARCARI
Cb Msg(50) LUKONI
Cb Msg(50) FERNETICI
Cb Msg(50) MATERADA
Cb Msg(50) GAMBOCI
Cb Msg(50) PLOVANIJA
Cb Msg(50) IST. KASTEL

Tole mi je včasih rahlo nadležno, nisem se naročil na to storitev, niti je ne plačujem. Sploh če dobiš 20 SMSov v 5 minutah z isto vsebino, očitno ne gre za kako obveščanje kje si, čeprav kle na Hrvaškem ma to neko geografsko vsebino, amapak kaj me briga na katerem hotelu je bazna postaja (al kaj ma tist Monte Karlo veze tm) in tud Fernetici pridejo na vrsto po Plovaniji. Tko da sklepan da gre za neko informacijo, ki naj bi jo dobil le telefon in ne jaz kot SMS.
Torej, tega bi se rad znebil ima kdo kako idejo kako?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a astras » 31. Avg 2010 ob 14:24

to so sporocila o celici.. po navadi imas to znotraj menuja za nastavitve smsov.. nastavi si na izkljuceno in tega ne bos dobival
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Avg 2010 ob 14:31

2 pomisleka, zakaj le v tujini in kaj če take nastavitve res ni v mojem telefonu? Bi moral verjetno v kak skrit meni s kako kodo, ki bi jo najdu.....ah ne da se mi.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a erbi » 31. Avg 2010 ob 14:43

ja kakšen telefon pa potem imaš? Še moj ko je star ko zemlja ima to možnost...

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Avg 2010 ob 15:14

telefon ni glih nov, ampak tokrat je bla bolj kriva starost uporabnika in intuitivnost korejskih/microsoftovih menijev.
Če sem sedaj prav razumel navodila, ki sem jih preiskal s pojmom cell broadcasting moram izklopit kljukico pred Enable channels v meniju
Settings/Phone/All Calls/Channels

Bom pa še uno pred Receive channel list za vsak slučaj.
Evo, zdej vem kaj so to Channels.
Hvala astras, ker si bil suveren, da se da to izklopit na telefonu in si me pripravil, da sem se lotil navodil.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Avg 2010 ob 16:06

OK zdej sem pa dobil zagon da še kako motečo zadevo odpravim.
Telefon mi med vožnjo ne preklaplja na T-2 UMTS, čeprov vem da ima T-2 tam svoj signal. Ena taka lokacija je naprimer po avtocesti mimo Kranja ali pa mimo Kopra, če ga pustim na Automatic, bo ostal na Mobitelu ves čas. Z ročno nastavitvijo omrežja je možno brskat na T-2 vsaj 5 minut, skratka dovolj za vse kar me zanima. Zaradi teh glupih menijev in različnih sopotnikov, ki me morajo servisirat s temi informacijami je ročno nastavljanje omrežja nepraktično.
Imam pa pod Networks naslednje možnosti:
Izberem lahko Automatic ali Manual, potem imam pa še 4 možnosti:
1 Find a new network ...........lahko izbereš omrežje, če imaš nastavljeno Manual
2 Select a Network ..............lahko izbereš omrežje, če imaš nastavljeno na Automatic
3 Preferred networks............vedno prikaže obvestilo "Error, The setting could not be opened"
4 Cancel ..........................deluje v vseh primerih

Manual pravi sicer malo drugače:

Find a New Network: Search for all available networks.
You can start searching when the device is out of your
service area.
Select a Network: Select a network from the available
networks.
Preferred Networks: Set up a list of your preferred
networks. You can set priority of the networks or add
networks manually by selecting them from the preset
network list or entering their service ID codes.

V zgoraj opsanem primeru uporabljam opcijo 2, s tem da telefon vedno preišče vse možne signale, vendar včasih potem za dlje časa ostanem z No Service, ko pridem izven T-2 signala, če grem čez mejo očitno tud cel dan. Zato mi je nekak všečna tretja opcija, ki pa ne deluje, vedno sem si predstavljal da zaradi nastavitev T-2 omrežja, ampak vseeno vprašam, bi jo morda lahko aktiviral na kak način? Ali pa obstaja še kaka druga nastavitev, ki bi jo morda lahko spremenil, da bo ob 4/4 signalu T-2 hitreje preklopil na T-2?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a astras » 1. Sep 2010 ob 09:19

pri "preklapljanju" med omrezji je vedno tako da zna bit problem. Nastavitve, ki jih omenjas so nastavitve dolocenega telefona in bi morale delovati (tukaj bp nimajo nic s tem)...

je pa to res nek starejsi tip telefona (ker novi nimajo vec kaj taksnega se mi zdi).. lahko izvem tip telefona?
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 1. Sep 2010 ob 11:04

Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a astras » 1. Sep 2010 ob 11:41

hm... glede na to da ima to funkcijo bi morala biti tudi uporabna.. uporabna bi pa bila zelo za naše uporabnike v t-2 omrezju...
zakaj ti pa ne dela pa na zalost ne bi vedel..
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Okt 2010 ob 15:54

No, če komu to na T-2 v WM (6) dela naj se javi.

sicer pa nova /stara zadeva

02.10.2010 19:19:54 3865902**** 89 0,0000
02.10.2010 19:18:42 3865902**** 54 0,0000
02.10.2010 19:17:48 3865902**** 44 0,0000
02.10.2010 19:16:54 3865902**** 41 0,0000
02.10.2010 19:16:12 3865902**** 23 0,0000

Sem že velikokrat klical na HD s časi klicanja in številkami udeleženimi v pogovor, ampak stvar se še vedno dogaja. Tole dam kot primer, da ne bo spet da je kak tretji operater kriv. Torej T-2 mobilno -> T-2 stacionarno. Signal T-2 3-4/4 . V štirih minutah štirikrat padla povezava. Ni vezan na telefon, ni vezan na sogovornika, dogaja se na obeh SIMkah, ki jih mamo, loh je 2 mesca vse kul pol pa kak teden totalno sranje. Edina pozitivna zadeva je, da so intervali vztrajanja zveze vedno daljši. :car:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 27. Okt 2011 ob 06:40

Re: Sistemska obvestila

OdgovorNapisal/-a strom » 25. okt 2011 ob 13:53
Selitev centrale

V Zgornjih Gameljnah bo zaradi selitve centrale dne 3.11.2011 ob 00:00 uri prišlo do prekinitve delovanja storitev za vse stranke vezane na to centralo. Prekinitev bo trajala do 4 ure. Prosimo za razumevanje
Mogoče kdo ve kaj o tem in lahko komentira, kako daleč se seli, za koliko se mi bo podaljšal kabel, za koliko mi bo padla sinhronizacija?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori