Več telefonskih priključkov?

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 28. Okt 2011 ob 17:57

Torej moj problem je sledeč. Smo doma v večji hiši (3 nadstropja). Na podstrešju je glavni telefonski kabel ki gre potem na 2 dela, torej imamo dva telefonska priključka oz 2 različni telefonski številki in 2 različna ponudnika (telekom in amis). Ker v 3 nadstropju telefonskega priključka nimam bi pa rad imel internet neodvisno od ostalih dveh bi moral naročiti še eno naročnino pri katerem od ponudnikov. Zdej me pa zanima ker se na to ravno ne spoznam ali lahko od glavnega kabla električar ali bilo kdo ki se s tem ukvarja potegne še en kabel na katerem bi potem imel npr. polno razvezan dostop pri T-2?

Hvala za odgovor.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Okt 2011 ob 18:06

Najprej je treba dati poizvedbo na Telekom ali je sploh možno imeti v tej hiši še 3. priključek, če ni možno potem ne bo nič.

Na t-2 podaj vlogo za priklop, zahtevaj NOV priklop (poveš da v vašem stanovanju še ni tel. priključka, pusti tista dva ki že delujeta ločeno)
tako bo dobil T-2 odgovor s strani telekoma ali je možno ali ne.

drugače gre pa kabel od tiste škatlice (priključka na podstrešju) najbolje UTP kabel do modema, če boš dobil pozitiven odgovor za tvoj priklop T-2, potem potegni UTP kabel oz podstrešja do modema, tehnik t-2 ga bo že priključil ob priklopu če je dosegljiv.

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 28. Okt 2011 ob 18:30

Kje na t-2 internetni naročilnici pa označim nov prikluček. Mogoče na 5 strani (Obstoječe storitve pri drugem operaterju) kjer pod obstoječ telefonski priključek označim nimam telefona???

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Okt 2011 ob 18:39

točno to, označi da nimaš tel. priključka.

če imaš možnost naročit T-2 na drug priimek (kot ostali priimki v vaši hiši) bi bilo dobro, saj sem že imel primere ko je Telekom zavrnil priklop, ko pa so dali na drug priimek pa je šlo.
če te opcije nimaš pač naroči normalno in ignoriraj to kar sem napisal.

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 28. Okt 2011 ob 19:19

Zdej če oddam to naročilo bodo naredili poizvedbo če je prosta parica in poslali pogodbo po pošti?

Hvala ti za odgovore si mi zelo pomagal

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Okt 2011 ob 21:06

da, vsakem primeru bos dobil odgovor

če bo odgovor negativen....
slepam da imaš v hiši 1x parico za Amis in 1x parico za navaden PSTN telefon ? - lahko bi ponucal to parico

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 9. Nov 2011 ob 19:26

Evo danes dobil pozitiven odgovor da je možen priklop oz da je parica prosta. Problem je sedaj ker na strehi nimam več praznih kablov da bi potegnu v dnevno. Imam dva ki pa sta že zasedena. Je možno potegnt še enega iz glavnega kabla kateri pride do podstrešja?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Nov 2011 ob 19:47

možno je, če je večžilni kabel, vendar ti odsvetujem, raje povleči nov kabel iz podstrešja do lokacije kjer bo modem

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 10. Nov 2011 ob 20:49

Dones sm šel na telekom in naročil nov tel priključek. Pridejo nekje v 60 dneh potegnt še en kabel do bajte pol pa upam da ko zmerimo da bo dovolj da bo delal internet.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Nov 2011 ob 21:00

čaki mal.....zakaj si šel na telekom ?

če imaš ti do hiše glavni telefonski kabel ki je več kot 4 žilni, potem nimaš kej na telekom...

glej, 1 priključek = 1 parica sta 2žili, zdaj imaš v uporabi 2 parici, ena je amis in druga je drugi telefonski priključek PSTN (samo telefon)
če ti je telekom oz T-2 potrdiv NOV priklop, (potem je telekom tudi potrdil) je možno priklopiti 3 par = tvoj novi priklop

ti nimaš kaj na telekom pa jih prosit za nov kabel, Telekom če potrdi 3. priključek mora to sam poskrbet da bo na hiši, (dovod) ti ne rabiš nič na telekom...

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 7. Dec 2011 ob 21:20

No da updetam. Je bil pri meni model iz telekoma in je šel na podstrešje pomerit kablovje in je potrdil da prostega kabla ni. Imamo če sem prav razumel 4 žilni kabel in 2 priključka tako da je vse zasedeno in bo treba tako kot sem že sam rekel napeljat nov kabel ki bo 6 ali 8 žilni. Bo pa treba na to čakat do 3 mesece :S. Upam samo da bodo do takrat še proste parice ker te mi do takrat ne morejo rezervirati oz garantirati da še bo :S

Kolk pogrešam optiko :S

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Dec 2011 ob 21:31

ja, sem slutil da bo to.....

naroči 3. priključek siol (pa bodo takoj prihitel kabel povlečt :) .... potem pa ga spremenis v t-2

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 7. Dec 2011 ob 21:49

Pa brez vezave za komunikatorje,... ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
matey18
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Jul 2007 ob 12:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a matey18 » 16. Jan 2012 ob 23:08

No tako dones so prišli pobje iz GVO in napeljal nov 12 žilni kabel do podstrešja. Ostalim v hiši zdej vse dela kot prej. Kako zdej jst postopam naprej? Naročim internet in čakam? Moram od nove doze sam napeljati kabel do sobe kjer bo internet??? Ali potrebujem tudi naročnino na telefonski priključek da imam lahko internet?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Več telefonskih priključkov?

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Jan 2012 ob 12:47

Če si že prej izpolnjeval prijavnico in podpisal pogodbo javi na HD, da podajo še eno poizvedbo oz. da se preveri kakšno je trenutno stanje vloge. Glede priklopa pa, če še nimaš kabla do tega stanovanja oz. sobe ga napelji in priklopi na dovod (najbolje). Naročnine za telefonski priključek pa ne potrebuješ v kolikor imaš sedaj prosto parico (Lahko imaš samo širokopasovne storitve).

Odgovori