T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a velis » 27. Okt 2011 ob 07:09

Se že dva dni dopisujem s tehnično, pa so tko megleni, da mi je skoz manj jasno:
Osnovni paket pač ponuja, kaj je navedeno in zmanjšat se teh storitev ne da (jaz na primer ne rabim SIM kartice in SDTV)
Zraven bi še dal HDTV vmesnik in morda (moralna dilema) L programsko shemo.

Razlog v menjanju je predvsem IP brezvrvični telefon in cena paketa.

1. Kolikor jaz razumem, bi se mi morala pasovna širina z dodatkom HDTV vmesnika povečati na 40 mbit
Odg: Ja, pasovna širina se pri dodajanju TV vmesnikov dvigne na toliko, da je možno gledati vse naročene TV vmesnike + zagotovljeno pasovno širino za internet (1Mbit)
1.1. Tukaj dodajam še eno podvprašanje, ki ga originalno nisem zaznal: Kaj pa če vzamem HD varianto T-4 paketa (ja, to je tudi možno)
Odg: Naročnina se v tem primeru poveča za razliko v ceni med HD in SD vmesnikom (trenutno 2€), pasovna širina pa se NE DVIGNE, razen kar je nujno potrebno za predvajanje HD programov. Posledica je taka, da v originalnem paketu net ne pade pod 10Mbit, v HD primeru pa zlahka pade na 1Mbit, če gledaš HD program.
2. Ali to pomeni, da gre internet pol tud na 40 mbit, kadar ne gledam televizije?
Odg: Jah, itaq da ne, čeprav šele sedaj po parih tednih vidim, da sem vprašanje narobe postavil :)
2.1. Ravno tu ne morem dobit odgovora. Če ostane na 20, ali to pomeni, da bom surfal z 1/256, kadar gledam RTV SLO HD?
Odg: Modem gre na pasovno šiorino za vse TV vmesnike + 1MBit. Če kuriš vse TV, potem pač internet pade, če jih ne kuriš, je internet do 20Mbit.
3. Potem je pa še dilema, ker moj modem sicer pride na 40, ampak je to približno max in raje vidim, da se sinhronizira na varnih 30 mbit, kot sedaj
Odg: Tale je easy: samo poveš unmu, ki ti rihta spremembo paketa, da naj modem pustijo pr mir. Seveda morajo biti izpolnjeni pogoji iz točke 1 ali 2.1, drugače padeš v situacijo, ki je opisana nekaj postov niže (modem zbijejo na nižji profil)
4. Ali ta priloženi telefon (G355?) potrebuje ali ne potrebuje PSTN vmesnik? Ga nesem nazaj na T-2, ko bom šel podpisovat pogodbo?
Odg: NE potrebuje. Ima svojo bazno postajo v približni velikosti routerja. Potem pa še polnilec za slušalko in slušalko samo.
5. Moralna dilema: Glede na to, da gledam TV izključno preko HTPC-ja z MediaPortalom, je sedaj vprašanje, ali naročiti, ali pač ne programsko shemo L?
Odg: Odvisno, kolk vest peče. Enim to pač ni frka.
5.1. Po eni strani stane 8€ in dejstvo je, da nekaj od programov v njej pač občasno gledam
5.2. Po drugi pa je tudi res, da sem do sedaj vedno naročal več, da nisem imel tako slabe vesti, ker enkrat na tri kvatre pogledam pač tudi HBO (otroc) in History HD (jaz predvsem tega). Počasi je čas, da razliko v kešu "dobim nazaj" tako, da nekaj časa plačujem manj, kot uporabljam... Na to foro imam kao možnost to narest.
5.3. Ali je to točno, da je v kalkulatorju cena 8€? Na zadnjem računu je 9€...
Odg: Jah, cena se je ravno v mesecu, ko sem spreminjal paket, zmanjšala... Yay T-2 :D
6. Butasto se mi zdi, da je navaden paket, ki ga sestaviš, dražji od telih "paketov". Za moj trenutni paket plačujem skoraj 60€, če pa vzamem T4 s HDTV in L, pa padem na 48, torej za 10€. Če skenslam še L programsko shemo sem pa na 40€... Konec koncev je tole IT firma in razni paketi tehnično ne predstavljajo prav ničesar.
Odg: Jah, butelj, a ne? Itaq, da so sestavljeni paketi cenejši, a ne veš, da škrati delajo manj, kadar je ena sama postavka za podelat?

Uf, upam, da nisem preveč zakompliciral in da ima kdo vseeno odgovore zame :)

Edit: Posodobljeno z odgovori
Edit8: T-2 rocks. Sploh pa tile fantje (in dekleta?) po forumu. :car:
Zadnjič spremenil velis, dne 12. Nov 2011 ob 21:50, skupaj popravljeno 8 krat.

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a dbx » 27. Okt 2011 ob 09:43

Sam sem septembra naredil prehod iz T3 na T4 + HDTV, tako da ti mogoče lahko opišem mojo izkušnjo na VDSL.
1. Ne.
2. Ne. iNet je max 20/2.
2.1. T-2 ti garantira 1/256, ampak jaz lahko gledam 2 TVja(SD) in imam iNet še vedno 20/2, če naredim speedtest na omrežju po katerem dobim TV, če pa prestavim kabel na port namenjen iNet-u pa je hitrost ustrezno manjša.

Probaj, sprememba nič ne stane.
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a Krypto » 27. Okt 2011 ob 18:27

4. Ta telefon je DECT in ne potrebuje PSTN vmesnika, tako da ga lahko vrneš. Pri DECT-u se vtakne baza v modem, telefon pa ima ločeno enoto za napajanje.
5.3. L shema stane 8€ od 1.10. naprej, od tu razlika, ali jo boš naročil ali ne je pa odvisno predvsem od tebe.
6. Paket je paket in ravno v tem je keč da je cenejši. Ne pride pa to vsem v poštev tako kot tebi.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a velis » 27. Okt 2011 ob 20:55

dbx napisal/-a:Sam sem septembra naredil prehod iz T3 na T4 + HDTV, tako da ti mogoče lahko opišem mojo izkušnjo na VDSL.
2.1. T-2 ti garantira 1/256, ampak jaz lahko gledam 2 TVja(SD) in imam iNet še vedno 20/2, če naredim speedtest na omrežju po katerem dobim TV, če pa prestavim kabel na port namenjen iNet-u pa je hitrost ustrezno manjša.
Kako to misliš? Ali ni TV port zaklenjen, da lahko delaš samo s TV in EPG naslovi? Nazadnje, ko sem to poskušal, je že bilo tako...
Ampak kljub temu: Če mi dokup HDTV vmesnika ne dvigne pasovne širine, kako potem lahko gledam HDTV + SDTV, saj imam premalo pasovne širine za oba :hmm:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Okt 2011 ob 20:57

naj te ne skrbi za naročene storitve, važno je da imaš max posovno širino zagotovljeno, potem ni problem

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a velis » 4. Nov 2011 ob 09:02

Paket zamenjan, za zdaj brez kakšnih neprijetnih stranskih učinkov na TV ali internetu. Sploh ne vem, kako naj sprobam to raketno hitrost neta sedaj :D

Edino telefon se noče povezat. Moram ugotovit, da je v službi za pomoč uporabnikov premalo ljudi. Tako včeraj kot danes sem za vsak klic na tehnično podporo čakal 5 - 10 minut. Juhu. :nevem: Pol mi pa še povejo, da me bodo oni klicali nazaj - in to sedaj traja že skoraj en dan.

Vest sicer minimalno peče, vendar situacija s telefonom zelo pomaga pri lajšanju teh težav.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Nov 2011 ob 09:23

ndt.arnes.si tukaj sprobaj :)

daj podatke na ZS za nedelovanje telefona. :)

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a velis » 12. Nov 2011 ob 08:20

Telefon so mi potem naslednji dan uštimal - se opravičujem, da nisem napisal follow-up, ampak ene dvakrat ko sem poskusil, rula.net ni delal. :cry: Moram sicer priznat, da sem bil kar malo presenečen (v slabem smislu) nad njim: ima "ogromno" bazno postajo, slušalka pa je minimalistična v smislu dimenzij - da je približno samo za otroke uporabna. Pričakoval sem nekaj podobnega, kot sem imel prej: bazna postaja + polnilec za slušalko v enem kompaktnem ohišju. Po velikosti one bazne postaje sodim, da je tisto več ali manj navaden WiFi router, morda kvečjemu da deluje na kakšni posebni frekvenci ali kanalu. Po tej logiki bi bilo potem vseeno, če bi mi slušalka dovolila, da jo povežem z mojim navadnim routerjem. No, toliko o tem, da ne bom pretiraval. :oops:

Sem pa opazil, da so mi spremenili modemov profil: Prej zadeva ni skoraj nikoli zgubljala paketov, lahko sem gledal RTV SLO HD + še kakšen SD kanal po izbiri, sedaj to ni več mogoče + pogosto mi zgublja pakete.

Spet bo fešta s klici na helpdesk, se mi zdi. :(

Me pa zanima še enkrat zaradi pasovne širine:
Ona luštna dečva v Kranju mi je razložila, da s tem paketom modem nastavijo na 20Mbit (HDTV) + 20Mbit (internet), torej na 40 Mbit.
To sem seveda rekel, da nočem, ker moj modem deluje dobro pri 30Mbit, pri 40 pa ne. Je poklicala tehnike in jim povedala, da so take moje želje in so obljubili, da bodo modem pustili pri miru. :)
Seveda pa me spričo zgornjega zanima, kaj je zdaj s tem, ker vidim samo dve možnosti:
1. Prej sem imel >30Mbit na voljo za gledanje televizije (če seveda nisem kuril interneta), sedaj pa temu ni več tako in sta tako internet, kot televizija (vsak zase) omejena na max 20 Mbit
2. Tehniki so dejansko spremenili profil modema in mi zmanjšali razpoložljivo pasovno širino (ni več HD + SD) ter spotoma naleteli še na frekvenco, ki ni ravno najboljša (izgubljanje paketov)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Nov 2011 ob 10:42

daj mi svoje podatke oz ID na privat.

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a velis » 12. Nov 2011 ob 21:33

Za prihodnjo referenco sem popravil prvi post z vsemi ustrezunimi odgovori.

mido
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 27. Nov 2011 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a mido » 27. Nov 2011 ob 21:09

Bom kr izkoristil to temo in tukaj vprašal glede svoje dileme pri odločitvi za paket T-4 20M.
Sedaj imam naročeno(na VDSL-u) internet 5/5 + 1 TV standardne ločljivosti + 1HDTV + L programsko shemo. Vse skupaj plačam 58€. Razmišljam, da bi spremenil in vzel paket T-4 20M, se pravi ta paket + 1 TV standardne ločljivosti + L programsko shemo in cenega tega če sem prav pogledal na spletni strani je 44€ mesečno, prosim popravite me če ni taka. Pri tem paketu je zraven tako mobilna kot stacionarna telefonija, vendar pa nobene od teh dveh storitev nimam namena uporabljat in sedaj me zanima če moram imeti stacionarni telefon ali v bistvu lahko imam naročeno nekaj kaj potem sploh nebom uporabljal. Ta paket pa bi izbral le zaradi tega, ker je hitrost interneta taka ki mi nekako najbolj ustreza pa tudi cena je dokaj ugodna. Zanima me na kakšni hitrosti bi se mi moral sinhronizirat modem da bi lahko imel ta paket?
Hvala za odgovore.
Lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Nov 2011 ob 21:32

če ne uporabljaš IP telefona in SIM karice daš oboje v predal in problem rešen.

dobro je če se ti modem sinhronizira vsaj 25-30mb .... če se manj pa bo počasnejši internet

mido
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 27. Nov 2011 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a mido » 27. Nov 2011 ob 22:02

Hvala za odgovor
Se pravi za internet 20/2 + 2TV standardne ločljivosti je treba, da se modem sinhronizira 25 -30 mb.
Zanima me še samo ali je potrebno ko pridem na eno od poslovalnic naredit to spremembo prinesti zraven hdtv priključka še ostali priključek standardne ločljivosti in modem ali mi tega ni potrebno?
Lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Nov 2011 ob 22:05

ne rabiš nosit, samo v poslovalnici ti bodo dali IP telefon in SIM kartico

mido
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 27. Nov 2011 ob 20:43
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: T4 20M DECT (VDSL) vprašanja + moralna dilema

Odgovor Napisal/-a mido » 28. Nov 2011 ob 20:22

Dober dan,
rabil bi eno pomoč, že cel dan kličem helpdesk in čakam po 10min in vedno kao vsi zasedeni. Zato bi proso če bi mi lahko kdo od t-2-jevcev preveril na koliko se mi sinhronizira modem. Številka priključka je xxx.
Hvala.
Lp

Edit by noname: številka priključka pobrisana

Odgovori