IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Dec 2011 ob 19:45

fiston napisal/-a:Ne razumem tega, niti ne. Verjetno se IPji niso sami spremenili. Napisal sem ali pa drugi IP. Tako da ne vem, glede na to kar si ti napisal da je potem to niti ne.
Za bosanske kanale sem dobil IPje od enega iz T-2, pa takoj vrgel v VLC in ni delalo, tako da je tudi oni rekel, da imam potem blokirano. No ja verjetno je enako tudi s temi HD programi, če ni pa daj novi IP, pa da probamo, pa da vidimo kaj je resnica. Ni težko preveriti. :)

Aha ipji so se spremenili ker smo nekaj naredili, spremenili, zamenjali, v bistvu je vseeno so drugi,
prav tako zaradi sprememb tudi HD kanali ne delujejo preko vlcja.

lp

p.s.: zgleda je čas za novo playlisto ane :P

Schrauff
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 11. Okt 2011 ob 18:57
T-2: Že imam
Paket: T3 optika 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Schrauff » 5. Dec 2011 ob 21:40

Sem probal skenirat z multicastom dosedajšnje porte in na žalost mi HD kanalov ni uspelo najti. Kombinacij IP in portov je toliko, da lahko skeniraš eno leto :neutral:

zgaga
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 27. Mar 2011 ob 00:36
T-2: Že imam
Paket: kvatebriga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a zgaga » 5. Dec 2011 ob 23:06

Je že tako, da nekateri "bonbončki" v bistvu dvigujejo prodajo. Verjetno se bo poznalo v končni fazi tudi pri prodajnih številkah optike npr., kaj pa vem. Po drugi stran me skrbi, da sledi verjetno kmalu en val odpovedi dodatnih storitev in paketov, ker folk enostavno ne bo imel za kruh in če pri jebeni televiziji lahko prišparaš 20-30 EUR na mesec, je to 10-15 štruc kruha... tako da...

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 5. Dec 2011 ob 23:40

Očitno je želja velika, torej: v prilogi je zadnja playlista oranžnega profila + nekaj programov, ki jih ni na STBjih.
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 6. Dec 2011 ob 00:24

slow_slow napisal/-a:
fiston napisal/-a:Ne razumem tega, niti ne. Verjetno se IPji niso sami spremenili. Napisal sem ali pa drugi IP. Tako da ne vem, glede na to kar si ti napisal da je potem to niti ne.
Za bosanske kanale sem dobil IPje od enega iz T-2, pa takoj vrgel v VLC in ni delalo, tako da je tudi oni rekel, da imam potem blokirano. No ja verjetno je enako tudi s temi HD programi, če ni pa daj novi IP, pa da probamo, pa da vidimo kaj je resnica. Ni težko preveriti. :)

Aha ipji so se spremenili ker smo nekaj naredili, spremenili, zamenjali, v bistvu je vseeno so drugi,
prav tako zaradi sprememb tudi HD kanali ne delujejo preko vlcja.

lp

p.s.: zgleda je čas za novo playlisto ane :P
No ja malenkost si se poboljšal, ampak neuradniki še vedno sejete meglo. Če zaradi sprememb kanali ne delajo na VLC, potem je enako kot ona pogajanja za sportklub. Recimo, ljudje še vedno pričakujejo, da se bodo pojavili nazaj. Če pa lepo poveste, da so blokirani IPji, tako kot pri xxx, pa bodo ljudje točno vedeli pri čem so.

Tako da je zadnji čas da prenehati glumiti neke nepristranske, ne morete biti nepristranski, se dobro ve kdo vam plačo daje. :)

Tako folk, zdaj lahko vidite, da je treba te neuradnike jemati z veliko rezervo. Za bosanske kanale recimo je bilo že parkrat vprašanje za naslove, pa so bili ti nepristranski tiho kot riti. Ko jih malo stisneš, pa se izmotavajo in hodijo ko maček okrog vrele kaše... :)

Ne vem zakaj bi kdo jokal, za nekaj česar ni..., dejstvo pa je da je to zavajanje. Vse blokirajte, preden jih bodo drugi, pa boste videli rezultate. Saj recimo, jaz sem tudi onega tam na pomoči malo vprašal, kako je s to stvarjo, da se govori, da bo s tem kmalu konec. Oni pa kje pa, to še par let ne bo.....

Saj zaradi mene lahko vse zablokirate, samo povejte, ne pa da nategujete.

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 6. Dec 2011 ob 00:32

KoMar napisal/-a:A lahko nehate jokat, če crkne kaka nenaročena zadeva, ki je delala na črno? :grr:
Saj nihče ne joka. Enako pa tudi tebi, ali je crknilo (v tem primeru ljudje pričakujejo, da se bo pojavilo nazaj) ali je blokirano tako kot xxx kanali. Saj jaz ne vem, predvidevam pa, da je zadnja varianata in se lahko mirne duše sprijaznim s tem, samo z zavajanjem se pa precej težje.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Dec 2011 ob 08:17

Torej tako HD kanali ko YUGO kanali imajo nove ipje,

glede na vašo prijaznost in ker rad nat...jem,
predvsem pa ker sem zaposlen v T-2 in pač določenih zadev ne smem javno objavlat, od mene ne dobite novih ipjev.


aja saj so že objavlene hvala kokica.

lp
Slow

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Dec 2011 ob 08:30

fiston napisal/-a: No ja malenkost si se poboljšal, ampak neuradniki še vedno sejete meglo. Če zaradi sprememb kanali ne delajo na VLC, potem je enako kot ona pogajanja za sportklub. Recimo, ljudje še vedno pričakujejo, da se bodo pojavili nazaj. Če pa lepo poveste, da so blokirani IPji, tako kot pri xxx, pa bodo ljudje točno vedeli pri čem so.

Tako da je zadnji čas da prenehati glumiti neke nepristranske, ne morete biti nepristranski, se dobro ve kdo vam plačo daje. :)

Tako folk, zdaj lahko vidite, da je treba te neuradnike jemati z veliko rezervo. Za bosanske kanale recimo je bilo že parkrat vprašanje za naslove, pa so bili ti nepristranski tiho kot riti. Ko jih malo stisneš, pa se izmotavajo in hodijo ko maček okrog vrele kaše... :)

Ne vem zakaj bi kdo jokal, za nekaj česar ni..., dejstvo pa je da je to zavajanje. Vse blokirajte, preden jih bodo drugi, pa boste videli rezultate. Saj recimo, jaz sem tudi onega tam na pomoči malo vprašal, kako je s to stvarjo, da se govori, da bo s tem kmalu konec. Oni pa kje pa, to še par let ne bo.....

Saj zaradi mene lahko vse zablokirate, samo povejte, ne pa da nat...te.
Če bi bili blokirani bi eden izmed prvih to tukaj tudi napisal,
ne vem ali ti T-2jevec kaj pove, ampak pomeni zaposlen na T-2 rad pomaga vsega pa tudi ne more naredit, predvsem pa določenih podatkov ne sme prosto širit preko spleta ali drugih medijev.
In ne nisem nepristranski, vedno se zavzamem za kakšno stran, večinoma za uporabnike T-2 storitev,
občasno pa za dobro podjetja in ja za lastno rit občasno tudi.
In še nekaj samo za tebe, če nameravaš takšen odnos še naprej navijat lahko to počneš kje drugje.

lp
Slow

p.s.: Fiston prav tako sumim, da imaš naročen samo t4 in potem gledaš preko PCja vse kanale da bi pa naročil še kako shemo zraven pa je že preveč €.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3496
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Dec 2011 ob 09:13

fiston napisal/-a:
KoMar napisal/-a:A lahko nehate jokat, če crkne kaka nenaročena zadeva, ki je delala na črno? :grr:
Saj nihče ne joka. Enako pa tudi tebi, ali je crknilo (v tem primeru ljudje pričakujejo, da se bo pojavilo nazaj) ali je blokirano tako kot xxx kanali. Saj jaz ne vem, predvidevam pa, da je zadnja varianata in se lahko mirne duše sprijaznim s tem, samo z zavajanjem se pa precej težje.
Glej kje ti v pogodbi piše da imaš naročen npr S paket ampak ti preko VLC dovoljijo gledat vse kanale za đabe, kakor jaz vem nikjer. ČE bodo skenslal bodo skenslal jebiga. Lepo je bilo dokler je trajalo pa upajmo da bo še dolgo. Na T-2 pa tudi vejo da jim tale bom reku siva megla prinaša marsikateri plus in dokler njim to negre v škodo bo zihr še delovalo. :rtmT2: Drugače imam pa doma L shemo naročeno pa lahko gleda HBO pa nevem še kaj vse za đabe pa verjemi men da si kvečjemu kaki discovery prižgem al pa dnevnik da mi ozadaju laja ko rišem v autocadu kaj, tko da je pomoje zelo mali odstotek ljudi ki "goljufa"
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a martis » 6. Dec 2011 ob 10:19

Se popolnoma strinjam!
Sem bil čisto nor, ko sem videl, da lahko vse gledaš preko VLC-ja. Sem dal en rabljen prenosnik v TV omarico, priklopil na TV, z brezžično miško in tipkovnico iz naslonjača gledal internet in vse žive programe na TV, par dni, potem pa... me je minilo. Pa saj ni časa! Se na spomnim več, kdaj sem nazadnje kaj preko VLC-ja gledal.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Dec 2011 ob 12:37

se strinjam z @martisom, @madpanterjem in @slow_slowom ... naj samo še dodam, da mam poleg T-2 še Telemach in preko satelita skoraj vse od Turkov do Skandinavcev in seveda angleški, nemški in italijanski Sky ... gledam pa v glavnem šport v HD ... za T-2 in Telemach zmanjka časa ... zadnjo stvar, ki sem jo gledal prek T-2 ja je You Rang My Lord aneda MrTwelveTrees :-) ... enemu prijatlu sem tut zrihtal da mu vse laufa preko HTPCja in ma optiko od T-2 s paketom T-4 za 33€ gleda pa izklučno samo zvečer in to POP Tv, Kanal A in TV3 za ostalo ga skoraj ne briga ... edino Eurosport morda, ko ni prenosa recimo na naši nacionalki ... tko, da upam, da so pametni ljudje na T-2 in ne bodo začeli delat kakšnih nepotrebnih potez ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

yuka
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:59
T-2: Že imam
Paket: 1000/100

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a yuka » 6. Dec 2011 ob 23:04

Živjo!

Sedaj vidim da imam jaz Teleing saj sem takrat šaltal na Teleing, ko se je to pojavilo ...Verjetno mi zarad tega tudi nedelajo te T-2 playliste? Ali obstaja kaka playlista za tiste, ki smo na teleing? Mogoče ni pravi topic, pa me zanima ase da na hitro skenslat TELEING pa šaltat nazaj na T-2 tv preko interneta? Ali moram pošiljati dopise na teleing in t2 ali lahko preko interneta zamenjam?

LP.

Cristiano Ronaldo
Faca
Prispevkov: 169
Pridružen: 24. Nov 2008 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cristiano Ronaldo » 7. Dec 2011 ob 00:28

Zanima me kako shranim Seznam predvajanja( seznam programov v playlisti ) ker si delam vrstni red programov... športne programe skupaj... programe z musko skupaj... itd..

hvala...

Lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 7. Dec 2011 ob 08:40

yuka napisal/-a:Živjo!

Sedaj vidim da imam jaz Teleing saj sem takrat šaltal na Teleing, ko se je to pojavilo ...Verjetno mi zarad tega tudi nedelajo te T-2 playliste? Ali obstaja kaka playlista za tiste, ki smo na teleing? Mogoče ni pravi topic, pa me zanima ase da na hitro skenslat TELEING pa šaltat nazaj na T-2 tv preko interneta? Ali moram pošiljati dopise na teleing in t2 ali lahko preko interneta zamenjam?

LP.
Dvomim da je to problem,
prej bi rekel,da nimaš kaj pravilno nastavljeno,
poskusi vklopiti lan kabel na lan 4 na modemu in poskusi VLC.
lp

yuka
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:59
T-2: Že imam
Paket: 1000/100

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a yuka » 7. Dec 2011 ob 18:24

Aha zdaj dela zadeva! Samo potem ni interneta :D Tosepravi bi rabil dve mrežni kartici čebi hotu in tv gledat in internet surfat, Ali obstaja kaka rešitev z ruterjem? LP

Zaklenjeno