Wireless linksys wrt54gt ne dela

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
yourselfs
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Jan 2012 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: tv, telefon, net

Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a yourselfs » 10. Jan 2012 ob 14:54

Potrebujem pomoč. Ponavadi sem našel odgovore tu gor na forumu z brskanjem, zdaj pa ne najdem nč, kar bi mi dalo idejo za naprej.
IP-tv mamo doma že nekaj mescev, pa deluje tip-top. Imamo optiko (10/10) napeljano v ta T-2 modem, tam iz modema vn pa utp kable, 2 za pcja, 2 za tv.

Včeraj sem dobo od kolega brezžičn rutr linksys wrt54gt. Sem en utp kabl iztaknil vn iz maminega prenosnika, pa not v wireless (je edin računalnik , ki ga lahko koristi), naštimal domače omrežje, pa je net laufu b.p. .. IP-tv na prenosniku pa ni več hoto delat, useeno ka sm naredo. Sem čez čas tud ta multicast zadevo našel, ko sem not v ruter logiro pa jo vklopo. Pol mi je dejansko v VLCju pokazalo sliko pa zvok enega programa za ene 2-3 sekunde, nato pa vse skup frizne in net vn vrže.. vsaj na omenjenemu prenosniku.

Ima mogoče kdo kako idejo (step by step, res nimam pojma o teh brezžičnih) kako to usposobit na prenosniku preko tega ruterja?

Hvala in LP

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Jan 2012 ob 15:06

Edino kar vem, da so bile težave s tem da je router omenjeni enostavno friznil pri uporabi ipTV preko njega,
rešitve pa žal nisem nikjer zasledil.

yourselfs
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Jan 2012 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: tv, telefon, net

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a yourselfs » 10. Jan 2012 ob 15:21

To pa je drek pol... kokr sem bral, je ta ruter super duper pa ne vem kak fajn...

Sem ga mogoče narobe nastavil al kaj? (nisem nič v ruterju samem menjaval, razen da sm probal tist multicast vklopit), sam sem ga pol nazaj izklopo, ker je pač friznal cel net na prenosniku.

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 10. Jan 2012 ob 15:43

IPTV preko wifi omrežja ni trivialna zadeva. Preberi si vodiče na tem forumu kako zadevo pravilno postavit, nevem pa če bo ta router kos tej nalogi, vsaj ne brez alternativnega firmwara.

yourselfs
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Jan 2012 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: tv, telefon, net

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a yourselfs » 10. Jan 2012 ob 17:22

Če bi našel vodič, ki zame deluje, nei tega tle pisal.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Jan 2012 ob 18:07

Kakor koli obrnemo - moj predlog: prek WiFi uporabljaj izključno internet; pozabi na IPTV. Kot je predhodnik zapisal zadeva (IPTV) ni trivialna, včasih, če nekoliko pretiravam, delovanje odvisno tudi od položaja zvezd in relativne vlage. Ja, en kup reči, ki lahko vplivajo na pravilno (zanesljivo) delovanje.
Osebno sicer prisegam na nadgradnjo FW različice Tomato (saj res a si se morda zatipkal, a imaš v resnici različico linksys wrt54GL in ne GT).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a martis » 12. Jan 2012 ob 08:54

Mogoče pa sploh ni problem v routerju. Če ti zažene sliko in zvok, potem pomeni, da zadeva deluje. Možno. da je vzrok v verziji VLC-ja, ker vemo, da so novejše verzije ZELO hroščaste. Je meni enako delalo (zmrznilo in ven vrglo) pa sem naložil sterejšo verzijo (ne vem zdaj točno katero) pa je potem vse normalno delovalo.

yourselfs
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Jan 2012 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: tv, telefon, net

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a yourselfs » 12. Jan 2012 ob 15:50

Hvala obema za odgovor. Bom probal downgrejdat VLC, mogoč bom mel srečo.. Drgač pa kolega tud omenil, da se vrjetno ruter pa mrežna tepeta.. če je to to, lahk sam drugo mrežno nabavim =/

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 13. Jan 2012 ob 08:58

Nič se ne tepeta, enostavno ti multicast zasiči mrežo, poceni routerčki tega ne prebavljajo.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Wireless linksys wrt54gt ne dela

Odgovor Napisal/-a Tosho » 13. Jan 2012 ob 11:57

Na tej strani malo poglej vodič od Seekerja, če bo kaj uporabnega...
viewtopic.php?f=3&t=5111&start=15
Slika

Odgovori